Kam sa v roku 2022 oplatí cestovať? 1.časť

Napa, Kalifornia   Netradičná a zážitková Amerika, to je Napa v Kalifornii! Ak hľadáte niečo luxusné, ale trochu uvoľnenejšie, zvážte návštevu svetoznámej vinárskej oblasti v Napa Valley v Kalifornii. Vinice tvoria 9 % regiónu a zvyšok krajiny, ktorý je v starostlivosti Napa Valley Land Trust, je zrelý na všetky druhy outdoorových aktivít, ako je cyklistika,… Prečítať celé

Napa, Kalifornia

Netradičná a zážitková Amerika, to je Napa v Kalifornii!

Vinice tvoria 9 % regiónu a zvyšok krajiny, ktorý je v starostlivosti Napa Valley Land Trust, je zrelý na všetky druhy outdoorových aktivít, ako je cyklistika, turistika, horúce pramene a mnoho ďalšieho.

Úplne novým v Calistoge je údolie Four Seasons Napa, ktoré otvorili v novembri a je tu prvým rezortom, ktorý je zasadený do fungujúceho vinárstva. Nový zaujímavý rezort je aj Stanly Ranch, kde sa na súkromnom ranči, ktorý pochádza z 19. storočia, rozloží iba 78 chatových apartmánov, všetky vybavené vonkajšími terasami s ohniskom a mnohými originálnymi prvkami.

Údolie Napa je tiež odlišné, pretože obsahuje vulkanické pôdy, ktoré dodávajú vínam jedinečnú chuť pre tento región. Sopečné materiály tiež poskytujú niektoré z najúrodnejších pôd na svete.

Čo je ešte lepšie, Napa Valley má slnečnú oblohu takmer po celý rok, čo z neho robí ideálnu destináciu bez ohľadu na sezónu. Užite si počas pobytu reštauráciu ocenenú hviezdičkou Michelin, špičkové hotely a kúpele.

Napa, Kalifornia. Zdroj: timeout.com

Istanbul, Turecko

Už desaťročia je Istanbul destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú zmenu scenérie, autentickosť, kultúru, tradície a znamenitú chuť života.

Kozmopolitné mesto rozprestierajúce sa na dvoch brehoch a dvoch kontinentoch, je ponorené do neuveriteľného historického a kultúrneho koloritu. Hemží sa výnimočnými miestami, ako je Palác Topkapi, Panenská veža a jej legendy, prepychové mešity otvorené pre zvedavých návštevníkov a mnoho ďalšieho.

Krátky výlet cez Bospor na jednom z typických mestských trajektov vás privedie do Üsküdaru, rušného mesta s mnohými dôležitými príkladmi osmanskej architektúry, a skvelými nákupmi potravín. Ak chcete ísť ďalej, bosporské dediny rozhodne majú čo ponúknuť: drevené osmanské domy a dedinské prostredie Arnavutköy, pevnosť Rumeli Hisari s nezabudnuteľným výhľadom, či čerstvé morské plody.

Istanbul, Turecko. Zdroj: trivago.com

Marbella, Španielsko

Hlavné mesto slnka v Európe, Marbella je preferovanou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú oddych, nakupovanie, špičkové hotely a reštaurácie, tiež pestré miestne remeslá, golf, outdoorové aktivity, a v neposlednom rade eleganciu a kvalitu pre skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.

Marbella láka viac ako kedykoľvek predtým, a to širokú škálu cestovateľov – digitálnych nomádov, športových nadšencov, gurmánov, ale aj firmy a investorov. Toto čarovné mesto rozvíja udržateľný a zodpovedný cestovný ruch veľmi vysokej kvality.

Na pláži Puerto Banus môžete relaxovať a načerpať nové sily, a neskôr rozmaznáť svoje chuťové bunky v michelinskej reštaurácii alebo tapas bare v historickom centre Marbelly. Autentické uličky s tisíckami kvetov a rastlín visiacich na stenách a balkónoch, sú nenapodobiteľným podpisom tejto destinácie.

Teplá klíma a celoročné slnečné počasie z Marbelly robí vonkajší športový raj. Táto slnečná destinácia sa tiež radí medzi najprestížnejšie a najexkluzívnejšie destinácie v Európe.

Marbella, Španielsko. Zdroj: tripadvisor.com

Belize

Belize, obľúbené dobrodružnými cestovateľmi pre svoje dažďové pralesy a potápačov, ktorí skúmajú preslávenú Great Blue Hole a rozsiahly bariérový útes, ponúka množstvo divokých prírodných miest, a niekoľko luxusných rezortov.

Z prírodného súdka, to rozhodne nie je všetko!

Žraločia alej, je miesto na šnorchlovanie, ktoré je súčasťou morskej rezervácie Hol Chan, kde vám umožňujú plávať s neškodnými žralokmi a rajami.

Váš potápačský inštruktor priláka žraloky pomocou rýb ako návnady, a keď krúžia okolo lode ako synchronizovaní plavci, skočíte dovnútra. Strašidelné filmy bokom, tieto žraloky skutočne nemajú záujem pripraviť si z vás jedlo.

Okrem toho tú nájdete aj vzácne stopy po mayskej civilizácii a pôvabné pamiatky zo španielskeho koloniálneho obdobia.

Shark ray alley v Belize. Zdroj: belizing.com

Pobrežie Amalfi, Taliansko

Pobrežie Amalfi je považované za jeden zo skrytých klenotov Talianska, ako aj za ideálne miesto pre svadobnú cestu alebo žiadosť o ruku.

Celé pobrežie Amalfi je ako stvorené na slnečnú, gastronomickú, romantickú a úplne nezabudnuteľnú dovolenku.

So svojimi strmými útesmi pripomínajúcimi útesy Madeiry v Portugalsku sa pobrežie Amalfi rozprestiera na úseku viac ako 50 kilometroch úchvatnej krajiny. Tradičné rybárske dediny sú neuveriteľne farebné a úplne očarujúce, aj vďaka tomu, že sú posadené v útesoch na skalných výbežkoch.

Rezervujte si letenky do Neapola, ubytovanie na pobreží Amalfi a zájazdy a aktivity na pobreží Amalfi, ako napríklad rôzne celodenné výlety do okolitých miest, objavujte pamiatky, či čarovný ostrov Capri.

Pobrežie Amalfi. Zdroj: forbes.sk