Starostlivosť o pleť

Ultrazvuková špachtľa na tvár: nezmyselný trend alebo povinná výbava každej dámy?

Prevrat v čistení o pleť doma, bezbolestne a s viditeľnými výsledkami Počuli ste už o ultrazvukovej špachtli? Ide o jednu z najmodernejších technológií na ošetrenie pokožky na tvári, dekolte a krku. Možno ju poznáte od kozmetičky alebo na vás už nejaký ten raz vyskočila na sociálnej sieti z účtu, ktorý je zameraný primárne na starostlivosť… Prečítať celé

Prevrat v čistení o pleť doma, bezbolestne a s viditeľnými výsledkami

Počuli ste už o ultrazvukovej špachtli? Ide o jednu z najmodernejších technológií na ošetrenie pokožky na tvári, dekolte a krku. Možno ju poznáte od kozmetičky alebo na vás už nejaký ten raz vyskočila na sociálnej sieti z účtu, ktorý je zameraný primárne na starostlivosť o pleť. Ak zvažujete jej kúpu a chcete si dopriať profesionálne ošetrenie aj doma, ponúkame vám súhrn potrebných informácií.

Na začiatok uvádzame dôležitú informáciu – nič nemusíte. Už aj pri starostlivosti o pleť existuje akýsi FOMO efekt, čo v preklade znamená strach z ušlej príležitosti. Vo svete prípravkov na tvár ide o strach, že vám bude niečo v skincare rutine chýbať. Obavy dajte bokom. Základom starostlivosti o pokožku je správne a šetrné čistenie, hydratácia a ochrana pred slnkom primárne počas slnečných dní. Všetko ostatné je iba doplnkovou starostlivosťou. Doplnková starostlivosť síce nie je nevyhnutná, ale vašej pokožke môže priniesť obrovské benefity. Samozrejme v prípade, ak ju používate vhodne. V súčasnosti je ale na trhu už také množstvo produktov, že ako spotrebiteľ sa v ponuke zrazu vôbec nevyznáte. Preto spolu nahliadneme aj do týchto nepoznaných vôd.

ilustračný obrázok. Zdroj: pexels.com

Pokrokové čistenie pleti

Dnes, keď poznáme šetrnejšie a sofistikovanejšie čistenie, mechanické vytláčanie vyrážok a čiernych bodiek už nie je IN. Rovnako vrchol slávy majú za sebou aj zlupovacie masky. Navyše nikdy nevyčistia pleť do hĺbky – zbavia vás iba povrchových nečistôt a jemných chĺpkov. Ide o dokonalý marketing, pretože takúto masku musíte zakúpiť znova a znova. Pri ultrazvukovej špachtli ide o jednorazovú investíciu. Tá je síce vyššia, ale ušetrí vám množstvo ďalších výdavkoch na ošetrenia v salóne alebo kúpu ďalších prípravkov.

Benefity:

• hĺbkové čistenie
  • exfoliácia (proces, pri ktorom odstraňujeme vrchnú vrstvu odumretých kožných buniek z povrchu pokožky)
  • póry sú viditeľne menšie
  • zlepšenie textúry a tónu pleti
  • jemnejšia a šetrnejšia ako iná forma exfoliácie
  • bezbolestné ošetrenie oproti mechanickému vytláčaniu

Ako funguje ultrazvukové čistenie?

Špachtlička pracuje na princípe ultrazvukových vibrácií. Tieto vibrácie sú bezbolestné, preto na pleti môžete pociťovať iba jemné vibrujúce masírovanie. Pomocou nich dokáže prístroj excelentne odlupovať odumreté zrohovatené kožné bunky, odstraňovať maz, nečistoty a upokojiť zapálené vyrážky. Všetky nečistoty sa popri čistení zachytávajú na špachtľu, výsledok je teda ihneď viditeľný. Po použití budete mať pleť nielen čistú, ale aj viditeľne rozjasnenú. Kvôli nečistotám a podkožnému tuku má pleť sivastý a mdlý vzhľad. Ultrazvukové čistenie vám teda zaručí zdravý vzhľad pleti, zjemnenie tmavých kruhov a vačkov pod očami, čo oceníte hlavne po týždni s nedostatočným spánkom a chabým pitným režimom.  Vibrácie tiež prispievajú k zlepšeniu lymfatického metabolizmu a k eliminácii prvých vrások. Chystáte sa na noc použiť výživnú masku? Použite s ňou aj špachtľu, ktorá urýchli a prehĺbi vstrebávanie živín a vitamínov do pleti.

INZERCIA

Pomocou ultrazvukových vibrácií sa nečistoty vyplavia na povrch a zostanú zachytené na ultrazvukovej špachtli. Po použití ju musíte dôkladne očistiť. Z hygienických dôvodov ju nezdieľajte s ostatnými. Zdroj: pinterest.com

Ako postupovať pri samotnom ošetrení?

1. Očistenie pleti – pokožku pred použitím zbavíme nečistôt, make-upu a prípravkov najlepšie dvojfázovým čistením. Najskôr použijeme odličovací olej a dočistíme gélom alebo inou emulziou. Ultrazvukové čistenie si naplánujte najvhodnejšie po sprchovaní, keď je pokožka v dôsledku pary a tepla zmäkčená a póry otvorené.
  2. Navlhčenie pokožky = najdôležitejší krok. Ultrazvukový prístroj pracuje správne iba v prípade, ak má vodiace médium. Pred každým prejdením špachtle po pleti navlhčite pleť vodou, esenciou alebo tonikom.
  3. Čistenie špachtľou – pomaly posúvate prístroj po pokožke.
  4. Ošetrenie a upokojenie pokožky po čistení – tvár si po použití dôkladne umyjete šetrným prípravkom a môžete ju dočistiť tonikom na stiahnutie a uzatvorenie pórov. Na záver nanesiete upokojujúci hydratačný krém, v najlepšom prípade bez parfumu.
  5. Doprajte si viac – ak na noc použijete kvalitnejšiu masku, využite špachtľu na lepšie zapracovanie do pleti.

Pre koho ošetrenie NIE JE vhodné?

Záhyby a problematické miesta na pleti čistite opatrne. Zdroj: pinterest.com

Pokiaľ máte poškodenú kožnú bariéru alebo trpíte akútnou infekciou či herpesom, čistenie odložte na neskôr.

Kúpu zvážte hlavne vtedy, ak trpíte chronickým či nevyliečiteľným kožným ochorením i aktívnou rosaceou. V tomto prípade sa poraďte so svojim dermatológom alebo kozmetičkou.

Ošetrenie sa rovnako neodporúča tehotným a dojčiacim ženám ani ľuďom s epilepsiou, kardiostimulátorom a srdcovo-cievnymi ochoreniami.

zdroje: byrdie.com, farmingselfie.com, careandcream.com

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.