Grinchova jaskyňa

Grinchova jaskyňa v Utahu ako skvelý nápad na dovolenku

Otvorená iba na obmedzený čas Dr. Seuss Enterprises a Vacasa (zaoberajúca sa správou dovolenkových prenájmov) prichádzajú na trh s brlohom obľúbenej postavičky Grincha, zo snímky „Ako Grinch ukradol Vianoce“. Nová dovolenková destinácia otvorí svoje brány momentálne iba na obmedzený čas. Nachádza sa na pozemku v meste Boulder v americkom štáte Utah a rezervácia je možná… Prečítať celé
Vydané 27. decembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: ,

Otvorená iba na obmedzený čas

Nová dovolenková destinácia otvorí svoje brány momentálne iba na obmedzený čas. Nachádza sa na pozemku v meste Boulder v americkom štáte Utah a rezervácia je možná prostredníctvom webovej stránky Vacasa. Platforma len nedávno aktualizovala informácie s oznámením, že „po voľných pobytoch už niet ani stopy“ a jaskyňa ďalšie ubytovanie neponúka.

Grinchova jaskyňa Zdroj:www.vacasa.com

Grinchov brloh

Rezidencia je v skutočnosti brloh (s rozlohou asi 529,55 m2 ), ktorý je situovaný vo vnútri ručne vyrezávanej jaskyne. Ubytovanie zahŕňa kuchyňu, dve spálne (jednu pre hostí), kúpeľne a hudobnú miestnosť doplnenú Grinchovým organom a Maxovou (Grinchov psí spoločník) bicou súpravou. Každá izba je pritom navrhnutá tak, ako by si to želala neslávne známa postava z detského vianočného príbehu. V kuchyni okrem základných potrieb návštevníci narazia aj na Who-Pudding, Who-Hash a Whowille´s Roast Beast („pečené beštie“). Hostia sa môžu pohybovať po celej jaskyni a objavovať skryté prekvapenia, ako napríklad skriňu so zelenými chlpatými nohavicami, figurínu s kostýmom Santu a všetky druhy „Who-vychytávok“.

Zatiaľ čo o hmotné veci nebude v dovolenkovom prenájme núdza, výdobytky modernej doby zelenú nedostali. Autori brlohu v snahe prispôsobiť sa pravému „grinčovskému štýlu“ neponúkajú pripojenie na internet ani televíziu. Hostia si však môžu vyplniť svoj program jazzovými cvičeniami.

grinch

Kuchyňa je plne vybavená konzervami a jedlom inšpirovaným Grinchom. Zdroj:supernewsusa.com

Zdroj:supernewsusa.com

Jedna zo spální v Grinchovom brlohu. Zdroj:globetrender.com

Kým je Grinch preč, necháva ľudí stráviť prázdniny vo svojej jaskyni

Podľa Vacasa jaskyňa prichádza s poznámkou od samotného Grincha, v ktorej vysvetľuje: „Ja sám, na rozdiel od ostatných Who, odchádzam tento rok z mesta – ďaleko od všetkých prázdninových hukotov plných fanatických, fantastických fa la la la la, la la la la-ingov. Zase kradnem Vianoce? Možno. Navštevujem svoj dom na pláži na Floride? Nemajte obavy.

Príbeh pokračuje tým, že kým je Grinch preč, necháva ľudí stráviť prázdniny vo svojej jaskyni.

„Správne, (pokračuje poznámka) legendárne skalnaté sídlo najslávnejšieho zloducha na svete môže byť vaším vlastným dovolenkovým úkrytom. Chodby celej mojej jaskyne zdobia všetky moje obľúbenými veci – a tiež Maxove samozrejme. Vacasa sa o všetko postará (pretože ja nemám žiaden záujem ani čas podieľať sa na tom).“

Grinch

Zdroj:supernewsusa.com

Jednou z viacerých izieb Grinchovho brlohu je aj slávna hudobná miestnosť, doplnená Grinchovým organom a bicou súpravou jeho psa Maxa. Zdroj:supernewsusa.com

V cene ubytovania sa ukrýva odkaz na pôvodné vydanie Grincha

Rezervácie boli zatiaľ k dispozícii od 13.- 23.decembra 2021 a šanca na uchmatnutie pobytu, bola tak minimálna. Stránka Vacasa chce ale ľudí utešiť, pretože aj napriek vypredaným miestam na ubytovanie ponúka virtuálnu 3D prehliadku Grinchovho brlohu. Pobyty v jaskyni Grinch stoja 19,57 dolárov za noc (cca 17,29 eur), čo je odkaz na pôvodné vydanie knihy z roku 1957. Vacasa v cene zahŕňa aj svoje značkové služby, akými sú podpora hostí (guest support) a profesionálne upratovanie.

Zdroje: www.foxnews.com, www.travelandleisure.com

Zdroj titulnej fotografie: supernewsusa.com