Elitná anglická vysoká škola vychováva najdrahšie opatrovateľky na svete

Najdrahšie opatrovateľky sveta každoročne vychádzajú z Northland College, aj napriek tomu, že práca opatrovateliek alebo au-pair je vo svete vnímaná ako podradná a málo platená. To však neplatí pre absolventov z Nortlandu. Väčšina z nich zarába viac ako 100 000 dolárov ročne a pracuje pre lukratívnych klientov, celebrity a dokonca aj pre kráľovské rodiny. Norland… Prečítať celé

@alexandratealeaf

Reply to @alyw8499 What would you have guessed? Doubt it was this! #norlandnanny #norlandcollege #norland #princesscore #royalcore

♬ original sound – hi I love you<3

Norland Collage

Norland College je známa už 130 rokov. Nachádza sa v historickom anglickom meste Bath a pripravuje svojich študentov na 21. storočie. Budúce opatrovateľky sa síce obliekajú do viktoriánskych uniforiem, no hovoria niekoľkými jazykmi, učia sa sebaobranu a absolvujú lekcie pokročilého šoférovania aj kybernetickej bezpečnosti.

Túto inštitúciu založila Emily Ward 25. septembra 1892. A tak vytvorila prvé vzdelávacie zariadenie, ktoré ponúka vzdelávanie v oblasti starostlivosti o deti a povolania opatrovateľky.

Už od doby vzniku je Norland celosvetovo uznávaný popredný inštitút v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy v ranom detstve.

Čo všetko musia vedieť najdrahšie opatrovateľky

Od elitných opatrovateliek z Norlandu sa očakáva, že budú bezchybne variť, šiť a starať sa o svojich zverencov. Toto je však len malá časť predmetov, v ktorých sa norlandské opatrovateľky počas svojho štvorročného pobytu na škole vzdelávajú. Okrem iného sa učia, ako efektívne zvládať záchvaty hnevu a využívať taktiku vyhýbania sa krízovým situáciám. Absolvujú výcvik sebaobrany, školu šmyku aj predmet kybernetickej bezpečnosti. Rozvrh sa neustále prispôsobuje, tak aby opatrovateľky pripravil na svet a jeho nástrahy v 21. storočí.

Stať sa novodobým Jamesom Bondom nie je pre každého

Štúdium na Norland College nie je pre všetkých. Každý rok vzdelávania stojí 20 000 Eur. Svojimi školnými poplatkami sa Norland College  radí k popredným univerzitám ako Oxford alebo Cambridge. Avšak vyhliadka na získanie dobre platenej práce po skončení štúdia a generovanie slušného príjmu láka veľa uchádzačov. Uchádzačov je vždy viac ako voľných miest, takže uchádzači musia absolvovať vedomostné testy aj individuálne pohovory, na ktorých sa preveruje viacero vlastností.

Aby ste získali miesto na Norlande musíte byť milujúci, láskavý, čestný, kreatívny, zodpovedný a organizovaný. Veľmi dôležitá je aj predchádzajúca skúsenosť so starostlivosťou o deti.

Uniforma je povinná

Od študentov sa očakáva, že budú nosiť uniformu počas celého trojročného kurzu starostlivosti o deti v Bathe. No mnohí z nich pokračujú v nosení uniformy aj po nástupe do práce, buď z vlastného rozhodnutia, alebo na naliehanie zamestnávateľa, ktorý sa chce pochváliť tým, že má norlandskú opatrovateľku.

Počas nosenia uniformy nesmú študenti žuť žuvačky, počúvať hudbu cez slúchadlá, kupovať rýchle občerstvenie alebo alkohol a používať telefón počas chôdze.

Norland Nannies majú k dispozícii novú rodovo neutrálnu uniformu

Už 130 rokov sú opatrovateľky Norlandu známe tradičnými uniformami v štýle Mary Poppins.

95% absolventov Norland Collge tvoria ženy, no postupne čoraz viac mužov začína mať záujem o túto lukratívnu profesiu. Doteraz sa od študentiek očakávalo, že budú nosiť šaty a od študentov, že budú nosiť nohavice. Dnes si však každý môže vybrať aj rodovo neutrálne nohavice spolu s tradičným tvídovým sakom alebo plášťom do dažďa.

Diskrétnosť na prvom mieste

S vysokopostavenými klientmi, medzi ktorých v minulosti patril napríklad Mick Jagger, princezná Anna alebo vojvodkyňa Kate, sa klebety od bývalých zamestnancov jednoducho nedajú riskovať. Z tohoto dôvodu majú opatrovateľky Norlandu často prísne dohody o mlčanlivosti.

Ilustračná foto: Alex Green