Sony a Honda chcú do elektromobilov umiestniť PlayStation 5

Elektromobily vyrobené spoločnosťami Sony a Honda chcú konkurovať Tesle tým, že do vozidiel umiestnia platformu hernej konzoly PlayStation 5.   Sony a Honda zvažujú integráciu hernej konzoly PlayStation 5 do svojich nadchádzajúcich elektromobilov vyrobených spoločnou firmou Sony Honda Mobility. Za pomerne krátky čas sa však spoločnostiam podarilo vydesiť predajcov aj vodičov. Herná konzola v pohybujúcom… Prečítať celé

Sony a Honda zvažujú integráciu hernej konzoly PlayStation 5 do svojich nadchádzajúcich elektromobilov vyrobených spoločnou firmou Sony Honda Mobility. Za pomerne krátky čas sa však spoločnostiam podarilo vydesiť predajcov aj vodičov. Herná konzola v pohybujúcom sa aute totiž môže predstavovať veľké množstvo rizík. Spoločnosti to zatiaľ podľa portálu IGN nazývajú iba možnosťou, avšak vzhľadom na spôsob, akým sa mnohí výrobcovia áut snažia kopírovať a prekonávať spoločnosť Tesla, by sa táto možnosť mohla stať veľmi reálnou.

Čo je cieľom?

Cieľom je pravdepodobne umožniť hranie videohier a prehrávanie multimédií počas zastaveného vozidla alebo počas jeho riadenia autonómnym systémom. Prezident spoločnosti Sony Honda Mobility, Izumi Kawanishi, hovorí, že audiovizuálna technológia je na pláne spoločnosti a vzhľadom na silné stránky spoločnosti Sony v zábavnom a hernom priemysle ich spoločnosť plánuje skombinovať vo svoj prospech.

„Sony má obsah, služby a zábavné technológie, ktoré hýbu spoločnosťou. Tieto prostriedky prispôsobujeme mobilite a v tom je naša sila proti Tesle,“ vysvetlil pre Financial Times Izumi Kawanishi, ktorý pôvodne viedol divíziu AI robotiky spoločnosti Sony. „Tesla neposkytuje žiadne obsahové služby,“ povedal a dodal, že integrácia platformy PlayStation 5 do ich áut by bola „technologicky možná“.

Herná konzola PlayStation 5 značky Sony

Samozrejme nie je isté, či elektromobily od spoločnosti Sony Honda Mobility budú mať samotnú konzolu zabudovanú do prístrojovej dosky. Spoločnosť totiž popisuje platformu PlayStation 5. Mohlo by teda ísť iba o časť hernej konzoly, napríklad iba o základnú dosku kvôli výpočtovému výkonu.

Hranie videohier v automobiloch

Každopádne, hranie hier v automobiloch by v skutočnosti nemalo byť pre výrobcov prioritou. Myšlienka umiestniť hernú platformu do pohybujúceho sa vozidla sa navyše zdá byť kontraproduktívna aj vzhľadom na cieľ spoločnosti Honda dosiahnuť do roku 2050 nulový počet úmrtí pri dopravných nehodách.

Bezpečnosť

Spoločnosť Honda tiež presadzuje množstvo bezpečnostných technológií vrátane technológie ADAS (pokročilý asistenčný systém vodiča). Tá by pomohla vodičom v autách a motocykloch značky Honda vyhnúť sa vážnym zraneniam a smrti v dôsledku dopravných kolízií. Je však veľký rozdiel v používaní tohto systému za účelom vyhnutia sa haváriám, pričom sa vodič stále môže venovať riadeniu a dáva pozor na premávku, a vo využívaní systému ADAS, aby sa človek mohol zabaviť, prípadne si zahrať hru.

Existujú argumenty, že tento zábavný a herný systém je určený pre pasažierov, a nie pre vodiča. Či už je to tak alebo onak, v záujme bezpečnosti nie je vhodný ani jeden z prípadov. Aj ak by systém používal niektorý z pasažierov, jas obrazovky a rýchla zmena farieb sa dokážu veľmi rýchlo stať rušivými elementami pre vodiča, čo môže znížiť jeho reflexy a viesť k vzniku nehody.

Zdroje: Financial Times, IGN, Sony Group Portal