FILMY A SERIÁLY 2021

Disney+ nám na rok 2021 prichystalo množstvo noviniek zo sveta Marvel

Rok 2020 bol na komiksové filmy a seriály chudobný. V roku 2021 nám to však Disney a Marvel bohato vynahradia. Novinky o Loki, WandaVision, či tajomnom kreslenom projekte s názvom What If…
Vydané 16. decembra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Pred pár dňami sa v Amerike konal tzv. Investor day, v rámci ktorého malo svoj panel aj Disney. Hneď na začiatok treba povedať, že nám dokonale vynahradili celý rok 2020. Rok, kedy sme nevideli žiaden Marvel film a ani seriál.

Loki, The Falcon and The Winter Soldier, či animák What If konečne dostali svoje prvé trailery. Okrem toho sme sa však dozvedeli množstvo ďalších noviniek.

Usaďte sa a prezrite si s nami všetko dôležité čo nám Disney a Marvel prinesú v roku 2021.

Pripomíname, že hoci dnes Disney+ na Slovensku nefunguje, jeho príchod očakávame v priebehu prvej polovice roka 2021, teda všetky nižšie uvedené tituly sú aktuálne už aj pre Slovákov.

WandaVision

O tomto projekte sme vám už čo to povedali, teraz však konečne dostávame druhý plnohodnotný trailer, ktorý ešte o kúsok viac prezrádza, čo nás čaká v januári. Podľa traileru je jasné, že nás čaká niečo, čo sme v Marvel filmoch alebo seriáloch ešte nevideli. Naviac treba dodať, že tento seriál bude mať ďalekosiahle dôsledky na ďalšie udalosti vo filmoch Marvel univerza. Preto si tento seriál rozhodne nenechajte ujsť!

INZERCIA

The Falcon and The Winter Soldier

Ani sa nenazdáme a v marci nás čaká ďalší očakávaný klenot Marvelu – The Falcon and The Winter Soldier. Falcon na konci Avengers: Endgame prevzal štít a teda pomyselné žezlo po kapitánovi Amerika a spolu s Buckym aka Winter Soldierom sa pustia do vlastných spoločných dobrodružstiev. V seriáli sa ako záporák opäť objaví Baron Zemo v podaní skvelého Daniela Bruhla. A Disney nám konečne ukázalo zábery aj z tohto projektu.

Inzercia

What If…

Nasledujúci projekt je unikátny. Nielen, že bude animovaný, ale ukáže nám udalosti zo sveta komiksových filmov Marvel trochu inak. Základom príbehov animovaného seriálu je otázka „Čo keby?“

Čo keby sa kapitánom Amerika nestal Steve Rogers, ale namiesto toho by sa jeho láska Peggy Carter stala Captain Britain? Prípadne čo keby sa do vesmíru na miesto Petera Quilla aka Starlorda dostalo nejaké malé dieťa z Wakandy? A čo keby sa niektorí superhrdinovia premenili na zombie? Na niektoré takéto otázky odpovie projekt What If.

Loki

Vo filme Avengers: Endgame sme mohli vidieť, ako sa Lokiho verzia z minulosti zmocnila tessaractu a podarilo sa jej zmiznúť nevedno kam. A práve tejto Lokiho verzii a jeho osudu sa bude venovať seriál s jednoduchým názvom Loki. Ukáže sa v ňom aj hviezda komédii Owen Wilson. Podľa prvých ukážok je jasné, že sa máme na čo tešiť.

Ms. Marvel

V neposlednom rade však dostaneme aj seriál s prvou moslimskou superhrdinkou. Jej civilné meno je Kamala Khan a jej superhdinské meno Ms. Marvel. Ide o postavu, ktorá sa na stránkach komiksov prvýkrát objavila len v roku 2013. Postavu stvárni mladá herečka pakistanskeho pôvodu Iman Vellani. Jej dobrudružstiev sa dočkáme koncom roku 2021. Prvé zábery si však môžeme pozrieť už teraz.

Čo sa seriálov týka, tak ešte nekončíme.  Čaká nás totiž množstvo ďalších projektov.

Ironheart nám prinesie späť oblek Ironmana.

V Secret Invasion sa spolu s Nickom Furym v podaní Samuela Jacksona pozrieme na jednu z najznámejších komiksových udalostí, na ktorú odkazuje samotný názov.

Kapitán Rhodes aka War Machine sa dočká tiež svojho vlastného seriálu s názvom Armor Wars.

Groot z partičky strážcov galaxie sa tiež dostane svoj vlastný animovaný seriál I Am Groot.

A keď už sme pri Strážcoch Galaxie, tí dostanú svoj vlastný prázdninový špeciál, ktorý nám skráti čakanie na film Strážcovia Galaxie 3.

 

Budú aj filmy

Treba povedať, že Disney nám neprinieslo len novinky zo seriálového sveta Marvel, ale aj z toho filmového. Tak si ich aspoň v krátkosti zhrňme. Už dlhšie vieme, že sa súčasťou filmového sveta Marvel stane aj Fantastická štvorka. Dve predchádzajúce verzie neboli ktovieako úspešné a hlavne tá posledná z roku 2015 spravila známym komiksovým hrdinom riadnu hanbu. Rozhodne si zaslúžia ďalšiu šancu na nápravu a tú im hlavný mastermind marvel univeza Kevin Feig dopraje. Dozvedeli sme sa, že o ich nový pripravovaný film sa postará Jon Watts, ktorý stojí aj za Spiderman: Homecoming, Spiderman: Far From Home a práve teraz natáča Spidermana 3 (Podtitul ešte nie je známy).

Ďalším očakávaným filmom, o ktorom sme sa dozvedeli čosi viac je ďalšie pokračovanie Antmana. To dostane názov Ant-man and The Wasp: Quantumania. Hlavným záporákom, ktorý sa vo filme objaví bude obávaný Kang The Conqueror. Treba povedať, že ide o postavu, ktorá je ešte mocnejšia než samotný Thanos, takže rozhodne sa máme načo tešiť.

 

Čaká nás množstvo seriálov a filmov zo sveta Star Wars

Utajené klenoty, ktoré nájdete v útrobách Netflixu

 

Pokračujte na ďalší príspevok »