FILM

Čaká nás množstvo seriálov a filmov zo sveta Star Wars

Máte radi seriál The Mandalorian? Tak to vás iste potešia nasledujúce novinky zo sveta Star Wars.
Vydané 15. decembra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Pred pár dňami prebehol v Amerike Investors Day 2020, v rámci ktorého mala svoj panel aj spoločnosť Disney. Predstavila plány pre filmy a seriály zo sveta komiksov Marvel, to však ani zďaleka nie je všetko. Bohatý program nás čaká aj z praďalekej galaxie. Áno, čítate správne, bohatý svet príbehov Star Wars ešte ani zďaleka nekončí.

Z kategórie najhorúcejšie novinky je určite návrat herca Haydena Christensena do role najpopulárnejšieho záporáka Dartha Vadera. Objaví sa v pripravovanom seriáli Star Wars: Obi-Wan Kenobi. Dej sa má odohrávať 10 rokov po Epizóde III: Pomsta Sithov. A už teraz nás tvorcovia pripravujú na druhý súboj medzi dvoma ikonickými postavami Obi Wana Kenobiho a Dartha Vadera.

To však nie je ani zďaleka všetko. Úspech seriálu The Mandalorian povzbudil jeho tvorcov k vytvoreniu až dvoch ďalších spin-offov. Prvým z nich je Star Wars: Ashoka. Ten poteší určite všetkých fanúšikov animovaného seriálu Vojna Klonov. Seriál sa bude točiť okolo postavy Ashoky Tano, ktorá sa objavila už v druhej sérii Mandaloriana a aj dej novinky sa bude odohrávať približne v rovnakom období ako samotný Mandalorian. Postavu Ashoky Tano, rovnako ako v Mandalorianovi, stvárni herečka Rosario Dawson.

Druhým spin-offom bude seriál s názvom Star Wars: Rangers Of The New Republic. Seriál bude rozprávať príbeh takzvaných Sector Rangers. Ide o niečo ako vesmírnu políciu, ktorú založila Galaktická republika ešte pred klonovými vojnami. Bližší dej a ani dátum premiéry však ešte nepoznáme.

Okrem iného nás však čaká aj nový film zo sveta Star Wars, ktorý bude niesť doplnok Rogue Squadron. Natočiť ho má žena, ktorá už má skúsenosti s veľkými blockbustermi. Jedná sa o Petty Jenkins, ktorá za pár dní dostane do kín už svoj druhý film o Wonder Woman. Film sa pravdepodobne dejovo priblíži hre Star Wars: Squadrons. Dátum premiéry ešte nebol stanovený.

Disney+ pre nás však chystá aj animovaný film z praďalekej galaxie a bude sa točiť okolo známej a obľúbenej dvojice droidov C-3PO a R2-D2. Dej filmu ešte nebol bližšie špecifikovaný, ale je isté že dvojica droidov bude cestovať po galaxii, objavovať nové či staré planéty a čeliť veľkému množstvu nových dobrodružstiev.

Dočkáme sa aj minimálne jedného prequelu. Konkrétne k filmu Star Wars: Rogue One. Prequel ponesie názov Star Wars: Andor. Ten už dostal aj prvý mini trailer a to aj napriek tomu, že film sa ešte len začal natáčať. Nečakajte preto žiadne zábery z filmu, ale skôr pohľad na jeho prípravy. Film sa dostane do kín niekedy v roku 2022.

Množstvo postáv z tohto sveta dostáva vlastný film či seriál a inak to nebude ani s postavou Landa Carlissiana, ktorý sa naposledy objavil vo filme Solo: A Star Wars Story v podaní Donalda Glovera. Nový seriál je ešte len v štádiu príprav, avšak očakáva sa, že sa do role opäť vráti Donald Glover.

Čaká nás ešte novinka s tajomným názvom The Acolyte, ktorá sa má odohrávať desiatky rokov pred udalosťami pôvodnej trilógie. Dej je opisovaný ako mysteriózny thriller, ktorý vezme divákov do galaxie tienistých tajomstiev a objavujúcich sa síl temnej strany v posledných dňoch éry Vznešenej republiky (High Republic).

Na záver ešte doplníme, že bola potvrdená aj tretia séria úspešného seriálu The Mandalorian. Dočkáme sa jej 25.12. 2021.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »