Svet Upside down ešte nepovedal posledné slovo

Čo všetko už vieme o pripravovanej 4. sérii Stranger Things?

Tvorcovia Stranger Things pre nás pripravili pár noviniek pre štvrtú sériu. Viac sa dozviete v nasledujúcom článku.
Vydané 8. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Stranger Things je jeden z najlepších seriálov, ktorým nás potešila streamovacia platforma Netflix. Mestečko Hawkins sme stihli za tri roky navštíviť už trikrát a určite sa tak stane aj štvrtýkrát. V nasledujúcom článku nájdete všetky dôležité informácie o pripravovanej štvrtej sérii, ktoré už stihli presiaknuť na povrch.

 

Len v týchto dňoch začalo natáčanie novej série. O dojmy z prvých dní natáčania sa s nami podelili aj hlavní predstavitelia Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin a Noah Schnapp. Tí si vzali kamery z 80. rokov, pridali pár super efektov a natočili video z prvého spoločného čítania scenára pre svojich nedočkavých fanúšikov.

A čo vlastne vieme o 4. sérii? Stihli sme už zistiť, že prvá časť ponesie názov  The Hellfire Club. Čo to znamená? V túto chvíľu môžeme len odhadovať. Pod rovnakým názvom sa v 18. storočí v Británii a Írsku stretávali ľudia, ktorí spoločne riešili nelegálne veci, týkajúce sa hlavne politiky. Dá sa teda predpokladať, že tento názov odkazuje na nerdovský klub hlavných hrdinov, kde budú riešiť nelegálne veci.

Okrem hlavných postáv dostanú tentokrát viac priestoru aj postavy, ktoré doteraz patrili na vedľajšiu koľaj. Jedným takýmto prípadom bude Lucasova sestra Erica. Tým zaujímavejším je však v tomto prípade Brett Gelman a jeho postava Murray Baumana. Nič vám to meno nehovorí? Nevadí. Označenie ako najväčší konšpirátor by vám už mohlo niečo naznačiť. Objavil sa doteraz v každej sérii. To, že v 4. sérii dostane väčší priestor jemne naznačuje aký príbeh nás čaká.

Na konci tretej série sme sa rozlúčili s Jimom Hopperom. Ťažko sa dalo odhadnúť, či zomrel alebo prežil. Posledné sekundy naznačili, že v ďalekom Rusku na vojenskej základni je uväznený Američan s neznámou identitou. Prvý teaser na 4. sériu ukázal, že tým neznámym američanom je práve Jim Hopper. Postava Murray Baumana je jediná postava, ktorá ako tak vie po rusky, čiže je prirodzené, že dostane viac priestoru.

Inzercia

Zdalo sa, že Hopper zahynul pri výbuchu prístroja, ktorý otváral trhlinu do reality Upside down. Pravdepodobne sa však pred výbuchom dostal do Upside down reality a to ho zachránilo. A práve Rusi boli tí, ktorí ho odtiaľ dostali. Taká by mohla byť teória, ktorá môže byť veľmi blízko pravde.

Pravdu sa dozvieme až na prelome rokov 2020/2021. Presný dátum premiéry ešte nebol stanovený. Fanúšikovia očakávajú, že to bude koniec roka 2020, no nebude prekvapením, ak to bude začiatok 2021. Predsa len tvorcovia Stranger Things si radi nechávajú viac času, aby nám mohli priniesť lepší a kvalitnejší príbeh. Mnoho iných tvorcov sa často uponáhľa kvôli vidine rýchlych peňazí a fanúšikom donesú len slabý odvar pôvodných príbehov.

Okrem toho sa však dočkáme aj niekoľkých úplne nových postáv. Na konci tretej série sme definitívne rozlúčili s viacerými postavami, čiže príchod nových je úplne prirodzený. V 4. sérii pribudnú až štyri nové postavy. Pôjde o čisto mužské postavy, z ktorých až 3 budú tínedžeri. Tá štvrtá dospelá postava má mať prepojenie s Ruskom. Dočkali sme sa však aj opisu troch tínedžerských postáv, ktorý znie „hulič“, „metalista“ a „povyšenecký blbec“.

Štvrtá séria určite nebude poslednou. Momentálne to vyzerá tak, že dostaneme ešte aj piatu, ktorá už pravdepodobne bude tou poslednou. Už po úspechu prvej série sa tvorcovia vyjadrili, že by príbeh z mestečka Hawkins radi vyrozprávali práve v piatich sériach.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.