Koronavírus sa chystá Hollywood pripraviť až o 5 miliárd dolárov.

Koronavírus už straší aj Hollywood! Odložia niektoré filmy svoje premiéry?

Jeden očakavaný blockbuster už odložil svoju premiéru. Pridajú sa k nemu ďalšie filmy?
Vydané 7. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

[insert page=’koronavirus-spravodajstvo‘ display=’content‘]

Korona, Korona, všade samá Korona. Tento vírus nás straší už skoro 2 mesiace. Najprv sme sa jeho rozširovaniu prizerali z diaľky. Bol až v ďalekej Číne, takže si viacerí z nás určite povedali, že nás sa to netýka. Nuž a teraz koronavírus máme už aj v Európe a dokonca aj na Slovensku. Ako sa vraví – situácia je vážna, ale nie kritická. Netreba robiť paniku, len byť opatrnejší a dodržiavať základnú hygienu. No iné som chcel. Panika už síce pomaly na Slovensku vypukla (obchody vybrakované), no paniku už začína chytať aj náš milovaný Hollywood.

Prvé odhady vravia, že koronavírus môže Hollywood pripraviť až o 5 miliárd dolárov na tržbách z kín. Ako? Veľmi jednoducho. Čína zavrela všetky kina (ale už aj ďalšie štáty ako napríklad Taliansko a aj ďalšie vlády dávajú odporúčania svojim občanom, aby sa vyhýbali napríklad aj návštevám kín). Nevedno kedy ich opäť otvorí a Čina je pre Hollywood druhý najväčší trh. Množstvo filmov, ktoré na americkom či európskom trhu moc neuspeli, zachránila práve Čína. Skvelým príkladom je snímka Pacific Rim, ktorá len vďaka zárobkom z Číny dostala pokračovanie.

Tento týždeň sa však objavil prvý film, ktorý sa koronavírusu poklonil a posunul svoju premiéru. O celý polrok! Ide o veľmi očakávanú bondovku No Time To Die, ktorú sme mali vidieť už začiatkom apríla. Kedy ju teda uvidíme? Až na začiatku novembra! O neuveriteľných 6 mesiacov neskôr. Na jednej strane novembrový termín, je typický pre všetky posledné bondovky s Danielom Craigom. Američania vtedy slávia deň vďakyvzdania a celkom radi v tom čase chodia do kina. O čom hovoria aj slušné zárobky z Ameriky všetkých doterajších bondoviek s Craigom. O to smutnejšie je že len pár dní pred posunutím termínu začala už aj slovenská sieť kín Cinemacity predávať lístky na predpremiéru. Škoda. Len aby, sa nám neposunula aj novembrová premiéra, keďže ide opäť o prechodné obdobie, ktoré veľmi praje vírusom a chrípkovým epidémiám (prečo premiéru neposunuli na leto?!).

Dotkne sa koronavírus ďalších filmov? Blížia sa premiéry ďalších veľkých filmov a svet čaká ako Hollywood zareaguje, špeciálne Disney. Blíži sa im premiéra snímky Mulan, ktorá je určená hlavne pre čínsky trh a v Číne sú všetky kina zavreté. Nepríjemná situácia. Film má premiéru už na konci marca. Zo strany štúdia zatiaľ neprišlo žiadne vyjadrenie k situácií a ak sa tak nestane v najbližších dňoch, tak film pravdepodobne ostane verný pôvodnému termínu.

Sú však snímky, ku ktorým sa už hollywoodske štúdia vyjadrili, že ich premiéry nemajú v pláne posunúť. Prvým takýmto filmom je očakávaná marvelovka Black Widow, ktorá vtrhne do kín na konci apríla. Šuškalo sa, že sa čierna vdova presunie až na novembrový termín a nahradí ďalšiu marvelovku Eternals. To sa ukázalo ako našťastie nepravdivé. Ďalším filmom, ktorý ostane verný svojmu pôvodnému termínu premiéry je ďalšie pokračovanie nekonečnej akčnej telenovely Fast and Furious 9.

Niektoré filmy, teda ostali verné svojim pôvodným termínom premiér. Určite sa však ešte nejakých presunov dočkáme. Stratiť za rok na tržbách 5 miliárd nie je nič pekné a tak sa producenti určite budú snažiť straty zredukovať na minimum. Uvidíme teda, kto ďalší sa pokloní koronavírusu okrem bondovky No Time To Die. Ak sa však čoskoro oteplí, je možné, že jediným zasiahnutým ostane práve James Bond. Celkom ironické.