Najslávnejší reportér z Kazachstanu je späť!

Borat a jeho druhý náhľad do duše amerického národa. Je vtipný rovnako ako pred rokmi?

Wuawaawiwa či Jakže maž? Aj tieto slávne hlášky si opäť vypočujete v novinke Borat 2. Oplatí sa ju vidieť?
Vydané 26. októbra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Zdá sa, že mesiac október môžeme pokojne označiť ako mesiac Sacha Barona Cohena.

Minulý týždeň na Netflixe vyšiel film The Trial of The Chicago 7, kde hral jednu z hlavných úloh aj Cohen. Teraz tu máme ďalší film, tentokrát od Amazon Prime, tiež s Cohenom v hlavnej úlohe. Áno, priviedol opäť k životu najslávnejšieho kazašského reportéra Borata.

Neviem, či si spomínate, ale prvý diel mal veľmi dlhý podtitul. Inak to nie je ani v prípade novinky. Jej celý názov je Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazachstan.

V úvode novinky vidíme Borata v kazašskom pracovnom tábore. Dostal sa tam preto, lebo jeho 14 rokov staré príhody z US and A spravili Kazachstanu veľkú hanbu a celý svet si z tejto krajiny robil len a len posmech. Všetko kvôli Boratovi. Teraz však Borat dostáva druhú šancu.

Kazašský prezident ho poverí doručením  špeciálneho darčeka druhému najmocnejšiemu mužovi Ameriky, viceprezidentovi Spojených štátov amerických, Michael Pencovi. Na túto cestu sa spolu s Boratom vydá aj jeho 15-ročná dcéra, ktorá by si rada v Amerike našla manžela (ak sa to dá tak nazvať).

INZERCIA

Kto videl 14 rokov starý prvý diel, vie, čo má čakať. Drsný a tak trochu „záchodový“ humor. Borat svojimi hlúpymi (ale vtipnými) otázkami dostáva do úzkych svoje nič netušiace obete a priam sa vyžíva v trápne, ktoré z daných situácií doslova srší. Ak sa vám teda páčil prvý diel, je veľká šanca, že sa budete smiať aj na jeho novom pokračovaní.

Prvá cesta Borata do US and A je jedna z najvtipnejších komédií za posledných 20 rokov. Avšak má svoje muchy. Prvú tretinu sa prakticky neprestanete smiať, no následne je tých skvelých vtipov menej a naopak pribúda tých, ktoré sú skôr len trápne než vtipné a trápne. V tomto ohľade pôsobí novinka oveľa viac vyvážene. Vtipné situácie sú rovnomernejšie rozvrhnuté počas celej doby trvania filmu. To ale neznamená, že ani tu sa nevyhneme vtipom, ktoré nie sú až tak vtipné a trefné.

Veľkým prínosom pre film je mladá bulharská herečka Maria Bakalova stvárňujúca 15-ročnú Boratovú dcéru, alebo ako vraví sám Borat, 15-ročného nemužského syna. Jej rozhovor s texaskou influencerkou o tom, ako si nájsť svojho sugar daddyho, patrí k tým najvtipnejším. Americké vody internetu však rozčerila hlavne jedna z finálnych scén filmu, kde Boratová dcéra spovedá bývalého starostu New Yorku, súčasného poradcu a dobrého priateľa Donalda Trumpa, Rudolpha Giulianiho. Kauzou sa mala stať jeho ruka v rozkroku. Odporúčam pozrieť a spraviť si názor.

Film sa natáčal tajne a ešte začiatkom septembra absolútne nik netušil, že sa chystá. Do filmu sa podarilo zapracovať aj súčasne problémy sveta. Koronu a všetky lockouty či blackouty, ktoré ju sprevádzajú. Z toho tiež dokázal film vyťažiť niekoľko vtipných situácii. Treba podotknúť, že Borat 2 oveľa viac funguje ako film. Jeho predchodca pôsobil, skôr ako zhluk reportáži. Tie síce tvoria gro aj nového pokračovania, avšak pôsobia celistvejšie a to najmä vďaka dejovej línii točiacej sa okolo vzťahu Borata a jeho dcéry. Film vás prekvapí aj tým, že obsahuje minimálne jeden vtipný a nečakaný zvrat.

Ak ste fanúšikmi Cohena, prvý Boratov film ste videli niekoľkokrát a máte radi jednoduchý a sprostý humor, nové pokračovanie vás rozhodne nesklame. Takže rýchlo na Amazon prime a pustite si ho! Dokonca je to možné aj zadarmo. Stačí ak si vytvoríte účet a prvý týždeň máte zadarmo. Ak nechcete nič platiť, tak po pozretí si účet môžete zrušiť.

The Trial of the Chicago 7: Máme dočinenia s novou filmovou klasikou?

Čo vieme o novom Batmanovi? Bude to kriminálka v novom štýle, Pattinson bude mať veľa nepriateľov

Bondovku No Time To Die v tomto roku neuvidíme!

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.