BIZARNÉ NÁBOŽENSTVÁ: Verili by ste? Ľudia ucitevajú motorku, špagetové monštrum a ďalšie absurdnosti.

Bizarné náboženstvá sú na svete rozšírené viac, ako kedykoľvek predtým. Tu je ukážka niektorých absurdných cirkví, či hnutí. #1, Raëlizmus Náboženstvo UFO, ktoré založil Francúz Claude Vorilhon v roku 1973, vzniklo po jeho údajnom stretnutí s mimozemskou bytosťou. Mimozemšťan dal Vorilhonovi meno Rael, podrobné informácie o pôvode ľudského života, a pokyny o budúcnosti. Okrem odhalenia,… Prečítať celé

Bizarné náboženstvá sú na svete rozšírené viac, ako kedykoľvek predtým.

Tu je ukážka niektorých absurdných cirkví, či hnutí.

Raëliansky meditačný seminár v roku 1984. Zdroj: dazeddigital.com

#1, Raëlizmus

Náboženstvo UFO, ktoré založil Francúz Claude Vorilhon v roku 1973, vzniklo po jeho údajnom stretnutí s mimozemskou bytosťou.

Mimozemšťan dal Vorilhonovi meno Rael, podrobné informácie o pôvode ľudského života, a pokyny o budúcnosti.

Okrem odhalenia, že život na Zemi sa začal, keď boli ľudia pred 25 000 rokmi stvorení z mimozemskej DNA, mimozemšťania tiež informovali Raela, že Zem by mala očakávať ich príchod do Jeruzalema v roku 2025!

INZERCIA

Počet prívržencov sa odhaduje na viac ako 70 000 na celom svete!

Nechýbajú tu ani celebrity, ktorých je viac ako 80 celebrít, a boli vymenované za čestných „sprievodcov“ Raelianov.

Patrí sem napríklad zakladateľ Playboya, Hugh Hefner a Michael Jackson.

Raëlizmus tvrdí, že ľudstvo musí nájsť spôsob, ako využiť nový vedecký a technologický rozvoj na mierové účely, a že keď sa to podarí, Elohim sa vráti na Zem, aby zdieľal svoju technológiu s ľudstvom a vytvoril utópiu.

Za týmto účelom sa Raëliani snažili vybudovať veľvyslanectvo pre Elohim, ktoré by zahŕňalo pristávaciu plochu pre ich vesmírnu loď.

Raëliani sa venujú každodennej meditácii, dúfajú vo fyzickú nesmrteľnosť prostredníctvom klonovania ľudí, a podporujú liberálny etický systém so silným dôrazom na sexuálne experimenty.

 

Aštar Šeran a jeho odkaz. Zdroj: vesmirni-lide.cz

 

#2, Vesmírni ľudia

Podobne ako Raëlizmus, aj toto je ďalšie náboženstvo inšpirované mimozemšťanmi.

Táto česká skupina zakladá svoje presvedčenie na mimozemskej komunikácii so zakladateľom Ivom Bendom od roku 1997.

Podľa Bendu majú mimozemšťania flotilu lodí, ktoré obiehajú okolo Zeme, na čele s bytosťou menom Ashtar, ktorá sleduje ľudí na Zemi, pripravených prepraviť dobrých a verných nasledovníkov do inej dimenzie.

 

Uctievač Aghori kultu. Zdroj: thehansindia.com

 

#3, Aghori

 

Je to hinduistický kult, o ktorom sa predpokladá, že sa odštiepil od rádu Kapalika v 14. storočí.

Stúpenci nosia kapalu – pohár vyrobený z ľudskej lebky – a údajne na rituály používajú ľudské kosti z cintorínov.

Títo bizarní ľudia budú jesť čokoľvek od zhnitého jedla, po zvieracie výkaly.

Aby dosiahli najvyššiu formu osvietenia, vykonávajú Aghori extrémne hrubé rituály. Definitívnosť ich rituálov je dosiahnutá jedením rozkladajúceho sa ľudského mäsa.

Korene Aghori siahajú do staroveku. Aghorský askéta, ktorý vystupoval pod menom Kinaram, je zodpovedný za súčasné rituály a presvedčenie kultu. Veria, že je reinkarnáciou Pána Šivu.

Zachráňte planétu a zabite sa. Týmto heslom na seba prostredníctvom billboardu pri jednej z bostonských ciest prvýkrát upozornila sekta Cirkev eutanázie. Zdroj: svetobeznik.info

 

#4, Cirkev eutanázie

Túto konkrétnu cirkev, ktorá je skôr protestným hnutím než skutočným náboženstvom, založil reverend Chris Korda, ktorý bojuje proti rastu ľudskej populácie.

Používa kázne ako jeden zo spôsobov šírenia svojho posolstva, ktorým je, že preľudnenie si vyžaduje, aby ľudia prijali opatrenia na aktívne znižovanie počtu ľudí v budúcnosti.

Venuje sa obnoveniu rovnováhy medzi ľudskými bytosťami a inými druhmi na Zemi, pomocou satiry a čierneho humoru.

‚Nebudeš plodiť‘ je jedno z jeho prikázaní.

 

Rüdiger Weida, známy ako brat Spaghettus, s jedným zo znamení, ktoré chce chrániť v Templine v Brandenbursku. Zdroj: thelocal.de

 

#5, Pastafariánstvo

Pastafariánstvo verí v lietajúce špagetové monštrum, božstvo toho, čo začalo ako parodické náboženstvo a prerástlo do sociálneho hnutia.

Prívrženci, ktorí si hovoria pastafariáni, sa údajne počítajú na desaťtisíce, a nachádzajú sa predovšetkým v Severnej Amerike, západnej Európe, Austrálii a na Novom Zélande.

Lietajúce špagetové monštrum, o ktorom sa hovorí, že je neviditeľné, je zobrazené ako plávajúca masa špagetových rezancov s veľkou mäsovou guľou na oboch stranách tela.

Princípy náboženstva predpokladajú, že svet bol stvorený, aby vyzeral starší ako je, a že kedykoľvek vedec vykoná nejaké meranie, špagetové monštrum mení výsledky pomocou jeho schopností.

Podobne sa hovorí, že gravitácia je výsledkom toho, že monštrum tlačí na ľudí.

Piráti sú považovaní za prvých pastafariánov, a globálne otepľovanie sa vysvetľuje ako dôsledok poklesu počtu pirátov od roku 1800.

 

Inkriminovaný motocykel. Zdroj: indiatvnews.com

 

#6, Bullet Baba’s Motorbike

Prívrženci veria, že motocykel má mystickú moc, pretože sa nevysvetliteľne objavil na mieste havárie niekoľkokrát po tom, čo ho polícia odviezla.

Táto viera je zrejme jediným duchovným hnutím na svete, ktoré sa sústreďuje na uctievanie motorového vozidla.

Dedinčania z Chotila v Radžastáne, postavili svätyňu pre motocykel Royal Enfield Bullet, s objemom 350 cm3, spolu s fotografiou jeho majiteľa Om Singha Rathoreho, ktorý zomrel pri dopravnej nehode.

Teraz stojí motorka na betónovom podstavci pokrytom girlandami v chráme známom ako Om Banna, alebo populárnejšie ako Bullet Baba.

Je uctievaná spolu s obrázkom bývalého majiteľa, ako aj so stromom, ktorý sa nachádzal v blízkosti miesta nešťastia.

Pokračujte na ďalší príspevok »