Stratený Rembrandt sa našiel

Aktuálne: Stratený Rembrandtov obraz sa našiel

  Rembrandt van Rijn, notoricky známy  a plodný umelec, predstaviteľ európskeho baroka a jeden z najznámejších umelcov vôbec, pôsobil a tvoril počas holandského zlatého veku (16.-17. storočia). Vytvoril počas svojho života stovky obrazov a leptov, čo viedlo k mnohým sporom o pripisovanie autorstva. Nie je to prvýkrát, čo odborníci označili strateného Rembrandta za repliku. V… Prečítať celé
Vydané 29. júna 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Stratený Rembrandtov obraz sa našiel po páde zo steny (Ilustračná foto: Flaunter)

 

Rembrandt van Rijn, notoricky známy  a plodný umelec, predstaviteľ európskeho baroka a jeden z najznámejších umelcov vôbec, pôsobil a tvoril počas holandského zlatého veku (16.-17. storočia). Vytvoril počas svojho života stovky obrazov a leptov, čo viedlo k mnohým sporom o pripisovanie autorstva. Nie je to prvýkrát, čo odborníci označili strateného Rembrandta za repliku. V minulosti vylúčené diela označené ako kópie sa dnes po dôkladných analýzach začínajú znova pripisovať umelcovi.

Tlačová správa Talianskej nadácie pre dedičstvo zverejnila v utorok, že Rembrandtové dielo, ktoré bolo považované za stratené sa našlo. Ide o olejomaľbu na plátne z roku 1632-1633. Maľba nesie názov  Klaňanie sa troch kráľov (The Adoration of the Magi). Tento obraz bol objavený už v roku 2016, keď utrpel malé poškodenie po páde zo steny. Predpokladalo sa, že ide o kópiu známeho umeleckého diela. Po páde bol obraz odoslaný reštaurátorovi umenia Antonella Di Francesco na opravu poškodenia. Sprvu sa taktiež myslelo, že sa táto vzácna olejomaľba zachovala iba prostredníctvom kópií, z ktorých najznámejšie sú uchovávané vo švédskom Göteborgu a ruskom Petrohrade.

 

Vyjadrenie reštaurátora

Obrovský objav, ktorým bolo zistenie, že sa jedná o pravé dielo od Rembrandta mal veľký emočný vplyv na reštaurátora, ktorý si tento fakt uvedomil ako prvý.

INZERCIA

„Počas mojej práce jedna z najkrajších vecí, ktoré sa môžu počas života stať je náhle vedomie, že ste pred dielom veľmi veľkého autora, ktorý sa vám zjaví, ktorý vychádza z jeho neprehľadnej zóny a vyberá si vás, aby ste boli vykúpený z tmy, “ uviedol v tlačovej správe Di Francesco, ktorý musel vyčistiť a zreštaurovať obraz zatemnený starým lakom.

Majitelia

Meno rímskej rodiny, ktorá vlastní tento obraz, nebolo uvedené v tlačovej správe, ktorá vyšla. Údajne existujú nové plány na predaj tohoto diela, ktoré by mohlo mať hodnotu od 70 miliónov do 200,2 milióna eur. Rímska rodina však novinárom z CNN povedala, že ho namiesto toho plánujú požičať múzeám a galériám na verejné vystavenie.

Inzercia

Nájdený stratený Rembrandtov obraz (Associated Media Press Agency (CNN) z 9news.com)

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Poradňa

Operatívny leasing: Prečo sa oplatí?

  • Táto stále populárnejšia forma prenájmu vozidiel sa oplatí nielen firmám, ale aj jednotlivcom. Predpoklad, že operatívny leasing sa oplatí, len ak kupujete väčší počet vozidiel, je už dávno nesprávny. Stojí za to zamyslieť sa, či práve takáto cesta nie je pre vás tá najvhodnejšia. Zistite, prečo je operatívny leasing lepšia možnosť, ako financovať kúpu nového vozidla z vlastných zdrojov.
  • Titulná fotografia: freepick.com