Ako si sami uvoľníte tlakové body a vyriešite zdravotné problémy?

Ľudia si zvykli brať lieky proti bolesti, alebo si dať šálku kávy, keď sa cítia unavení. Uvažovali ste však niekedy nad tým, že by ste si masírovali tlakový bod na svojom tele, aby bolesť ustúpila, alebo aby ste sa dobili energiou? Tieto cieľové oblasti na vašom tele sa nazývajú akupunktúrne body, a na liečebné účely… Prečítať celé

Tieto cieľové oblasti na vašom tele sa nazývajú akupunktúrne body, a na liečebné účely môžu byť stimulované rôznymi spôsobmi.

V prípade akupunktúry sa tieto tlakové body stimulujú veľmi tenkou ihlou. Ale to nie je nevyhnutne pre každého.

Akupresúra je oproti tomu jednoduchšia prax, použitia pevného tlaku na masáž akupunktúrnych bodov.

A verte tomu alebo nie, existuje množstvo dôkazov, ktoré podporujú myšlienku, že manipulácia s týmito tlakovými bodmi má schopnosť veci zmeniť.

INZERCIA

Nižšie sa dozviete ako vám niektoré tlakové body v tele môžu pomôcť zvládnuť bolesť alebo emócie, ktoré môžete prežívať.

#1, Vrch hlavy

Keď vašou hlavou začnú poletovať zbytočné alebo nepríjemné myšlienky, alebo ste vyčerpaní, skúste si ju na temene jemne masírovať alebo poškriabať.

Tento bod prospieva mozgu tým, že vám dodáva energiu a zároveň upokojuje akékoľvek úzkosti.

Ak chcete nájsť tento špecifický tlakový bod, položte prsty na horné body uší, a nakreslite čiaru na temeno hlavy. Akonáhle ste v hornom strede hlavy, jednoducho ju dobre premasírujte, a mal by sa dostaviť okamžitý prínos.

#2, Medzi prstami na nohách

Akupunktúrny bod pečene sa nachádza medzi palcom na nohe a druhým prstom na nohe, presne tam, kde sa tieto dve kosti stretávajú.

#3, Medzi očami

Bežne označovaný ako vaše tretie oko alebo Yin Tang, bod medzi vašimi očami, je veľký tlakový bod, ktorý môžete využiť, keď sa cítite v strese.

#4, Medzi palcom a ukazovákom

Pre tých, ktorí trpia bolesťami hlavy, a zdá sa im, že sa im nikdy neuľaví je výborné vyskúšať bod známy ako LI 4.

Tento akupunktúrny bod sa nachádza na vašej ruke medzi palcom a ukazovákom, a jeho masáž je skvelá pri bolestiach hlavy alebo tváre.

Návod k bodu SZ 36. Zdroj: neilkingham.com

#5, Pod kolenom

Priamo pod vonkajším okrajom kolenného kĺbu leží ostrý bod, známy ako ST 36, alebo bod žalúdka.

Tento tlakový bod je najlepším celkovým bodom pre imunitu a energiu.

Jeho stimulácia počas niekoľkých minút by vás mala okamžite osviežiť, keď sa cítite unavení.

#6,  V blízkosti vonkajšieho ucha

Je to jeden z najlepších bodov na zmiernenie stresu, a na upokojenie úzkosti.

Tento bod sa nachádza v hornej časti vonkajšieho ucha, a je súčasťou liečby, ktorá sa používa na detoxikáciu od drog.

Je skvelý na napojenie na parasympatický nervový systém, a pomáha regulovať náladu.

Ak je pre vás masírovanie tohto bodu náročné, skúste použiť semienko bylinky, alebo malú kovovú guľôčku, ktorú stlačíte niekoľkokrát denne.

Môžete vyskúšať aj esenciálny olej na zlepšenie nálady, existuje ich široké spektrum, stačí si len vybrať, ktorý vám vyhovuje najviac.

#7, Vnútri zápästia

Keď máte žalúdočnú nevoľnosť, môžete použiť tlakový bod na zápästí, nazývaný Perikard 6, aby ste uvoľnili nevoľnosti.

Ak chcete nájsť túto oblasť, vezmite štyri prsty a položte ich na vnútornú stranu zápästia. Bod je priamo pod prostredníkom, medzi dvoma šľachami.

#8, V blízkosti pupka

Tlakový bod ST 25 využite v situácií, keď máte črevné problémy, alebo obdobné zažívacie ťažkosti.

Táto oblasť, ktorá sa nachádza približne dva palce od pupka na oboch stranách, môže pomôcť regulovať zápchu aj hnačku.

#9, V blízkosti srdca

Bod Ren 17, ktorý sa nachádza priamo v stredovej línii tela, na osi v súlade s bradavkami, zmierňuje úzkosť.

#10, Pod chodidlom

Možno už nikdy nebudete potrebovať melatonín, keď objavíte zázraky obličkého bodu.

Tento bod, ktorý sa nachádza na chodidle v drážke, ktorá sa objaví, keď skrčíte prsty na nohách, možno použiť na účinnú stabilizáciu úrovne energie, a navodenie upokojujúceho spánku.

#11, Pod hrudnou kosťou

Ak máte problémy s trávením a nechcete užívať žiadne lieky, skúste pracovať s Ren 12.

Táto časť tela, ktorá sa nachádza priamo v stredovej línii tela, pod vašou hrudnou kosťou, je najlepším bodom pre trávenie.

#12, Pod kolenami

Aj keď sa môže zdať, že váš chrbát a vaše kolená nemusia mať žiadny vzťah, v zadnej časti kolena je bod nazývaný UB 40, ktorý, keď je masírovaný, alebo akýmkoľvek spôsobom zapojený, môže pomôcť pri liečbe bolesti dolnej časti chrbta.

Ak mávate bolesti chrbta, alebo krížov, vyskúšajte stimuláciu tohto bodu.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.