9 najkrajších jazier v Európe – bez besniacich davov 2.časť

Ak hľadáte pokoj a surovú prírodnú krásu destinácie pri jazere, namiesto zhonu príliš rozvinutého mesta, tento zoznam je rozhodne pre vás! Na tomto zozname nájdete jazerá, ktoré sú väčšinou v divočine, nenádjete na nich príliš veľa lodí a taktiež nie sú preplnené ľuďmi.   6) Seealpsee, Švajčiarsko Švajčiarske jazero Seealpsee, ktoré leží v nadmorskej výške… Prečítať celé

6) Seealpsee, Švajčiarsko

Švajčiarske jazero Seealpsee, ktoré leží v nadmorskej výške 1141 metrov nad morom, je jedným z najkrajších jazier v Európe. Jazero sa nachádza medzi Appenzellskými Alpami vo Švajčiarsku, a odráža blízke okolie ako sklenené zrkadlo.

Aby toho kúzla bolo ešte viac, toto alpské jazero nemá veľa návštevníkov.

Môžete si tu urobiť piknik a v lete sa možno vydať na plavbu loďou. Pohľadnicovo dokonalé miesto si však najlepšie vychutnáte na prechádzke okolo neho, a obdivovaním hustých stromov a sklenených odrazov v jazere, zatiaľ čo sa okolo neho lenivo pasú kravy. V niektorých dňoch sa takmer k jazeru spustia mraky, takže to vyzerá neuveriteľne úchvatne.

INZERCIA

Zažite pôsobivú krásu, jedinečnosť a charakter Alpsteinu. S viac ako 1 200 kilometrami značených turistických a horských chodníkov, určite nájdete tú správnu trasu pre vás.

Seealpsee. Zdroj: locationscout.net

7) Jazero Xhema, Valbonë, Albánsko

Albánska rieka Valbonë a albánske Alpy vytvárajú úžasnú prírodnú scenériu v národnom parku Valbonë Valley. Najznámejšie jazero v národnom parku je Shkodër (Skadarské jazero) a je skutočne obrovské. V dedine Valbonë je menšie jazero s názvom Xhema’s Lake, ktoré je ohromujúce, a rozhodne sa ho oplatí navštíviť.

K jazeru Xhema sa ľahko dostanete z dediny Valbona, a vývesné tabule uvidíte v samotnej obci, z ktorej je to 30 minút chôdze. Jazero je extrémne čisté a modré, a voda je ľadovo studená. Je obklopené vápencovými útesmi, čo dodáva tomuto miestu zvláštnu drsnú krásu.
Majte na pamäti, že jazero Xhema v horúčavách na konci leta vysychá, a je lepšie ho vidieť na jar alebo začiatkom leta.

Miestni obyvatelia hovoria, že jazero je najkrajšie na jar, pretože vtedy sa zimný ľad čerstvo roztopí a výsledkom je, že voda je priezračne modrá.

Jazero Xhema. Zdroj: thethi-guide.com

8) Eibsee, Bavorsko, Nemecko

Pokiaľ ide o jazerá, Nemecko ich nemá málo, a niektoré z najkrajších sa nachádzajú v Bavorsku. Zatiaľ čo bavorské Königssee je rozhodne známejšie, na tento zoznam sa dostalo Eibsee, ktoré je síce menšie, no určite nie menej zaujímavé.

Eibsee je zvláštne, pretože má nielen krištáľovo čistú vodu, ale môžete vidieť aj Zugspitze (najvyššia hora Nemecka). Hovorí sa, že je to jedno z najčistejších a najkrajších jazier v Bavorských Alpách.

Eibsee môžete navštíviť vo všetkých ročných obdobiach, z ktorých každé ponúka niečo jedinečné. Toto nádherné vysokohorské jazero v zime zamŕza a voda sa začína topiť na jar. Leto je veľmi vhodný čas na návštevu s rodinou, pretože počasie je teplé a ponúka množstvo aktivít.

Bonus: v lete sa môžete kúpať v Eibsee.

Jeseň môže byť naozaj zaujímavým obdobím na návštevu kvôli kontrastu teplých červených listov oproti chladnej modrej vode. Krajina okolo Eibsee je skalnatá a mali by ste si nájsť nejaký čas na prechádzku okolo jazera.

Do Eibsee sa dostanete z Mníchova.

Eibsee. Zdroj: sworld.co.uk

9) Lago di Braies, Taliansko

To najlepšie na koniec? Možno.

Áno, je to druhé z Talianska na našom zozname, a právom si zaslúži tu byť, pretože Lago di Braies je jedným z najkrajších jazier v Alpách. Nazýva sa aj Pragser Wildsee.
Lago di Braies je často nazývané „perlou medzi dolomitskými jazerami“. Rovnako ako u väčšiny alpských jazier na tomto zozname si tu môžete užiť neskutočnú scenériu majestátnych hôr.

Lago di Braies sa zrazu stalo mimoriadne známym vďaka Instagramu. To malo za následok masívny nárast návštevníkov a dopravné zápchy. Našťastie je tu teraz obmedzenie počtu návštevníkov od 10:00 do 15:00. Ak prídete autom, môžete ho navštíviť iba vtedy, ak získate parkovacie miesto na jednom z parkovísk v údolí, v prírodnom parku Fanes-Senes-Braies.

Ďalším spôsobom návštevy je rezervácia lístka na autobus k jazeru vopred – z Dobbiaco alebo Monguelfo. Ďalšou možnosťou je túra z Ferrary k jazeru.
Počas návštevy jazera Lago di Braies si môžete dopriať prechádzku okolo jazera. Pešia cesta je dlhá 4 km a takto si môžete vychutnať neskutočnú krásu tohto jazera z rôznych perspektív.

Lago di Braies. Zdroj: mustseespots.com

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.