Vývojové trendy ľudstva

Trendy udávajú smer. Trendy spôsobujú, ako sa obliekame a kam chodíme na dovolenku. Majú za následok to, že niečo je úspešné a niečo nie. Čo vlastne samotné trendy sú? Trendom podliehajú výrobky, služby i vzťahy. Celé ľudstvo ich pozná a používa. Ovplyvňujú každého. Ak je trendom kúpa bieleho auta, väčšina ľudí pri nákupe auta vyberá bielu farbu…. Prečítať celé
Vydané 3. februára 2016 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Zakladateľ skupiny United Group | Bratislava, Slovensko

Trendy udávajú smer. Trendy spôsobujú, ako sa obliekame a kam chodíme na dovolenku. Majú za následok to, že niečo je úspešné a niečo nie. Čo vlastne samotné trendy sú? Trendom podliehajú výrobky, služby i vzťahy. Celé ľudstvo ich pozná a používa. Ovplyvňujú každého. Ak je trendom kúpa bieleho auta, väčšina ľudí pri nákupe auta vyberá bielu farbu. Ak je aktuálny trend v obliekaní a ženy sú „cool“, keď nosia minisukne, tak väčšina z nich si ich nakupuje a tak sa oblieka.

 

Odhadnúť trend je jedna z najťažších úloh

Nie každému sa to podarí. Dokonca aj ľuďom, ktorým sa podarilo aktuálny trend odhaliť, sa nie vždy podarilo odhad zopakovať.

Ten, kto odhadne správny trend je ten, kto ťaží aj z úspechu, ktorý tento trend prináša. Čím viac ľudí žije na zemi, tým viac ľudí podlieha trendom. Najčastejšie trendy, ktoré poznáme, sú móda, dizajn, sociálne vzťahy, nápoje, tovary a služby. Trendom podlieha aj vzdelávanie, spôsob spolužitia a bývanie.

Trendy nás ovplyvňujú na každom kroku. Ako ich rozpoznáme? V súčasnej dobe ich prinášajú marketéri, ale aj silné osobnosti s významným postavením, ktoré si vážime alebo inak uctievame.Títo ľudia trendy vytvárajú a propagujú. Muži aj ženy podliehajú trendom aj vo vzťahoch. Ešte niekoľko desiatok rokov dozadu bolo žiaduce, aby mali ženy určitú výšku a váhu. Dnes je tento trend iný a verím, že sa bude naďalej meniť.

 

Ako sa bude ľudstvo vyvíjať

Trend je ako emócia – vytvára nám náladu, radosť, strach či utrpenie. Trendy sú aj v systéme vládnutia, či už v krajine alebo vo firme.

Neexistuje človek na svete, ktorý by nepodliehal nejakým trendom. Dôvod je veľmi jednoduchý. Všetci ľudia na planéte sú vzájomne prepojení, sme socializovaní.Trendy nás zbližujú, trendy nás zároveň odlišujú, napriek tomu nás vzájomne spájajú tak, ako deň a noc spája celý deň.

Ako odhaliť správny trend? Je to možné jedine tak, že si nájdeme vlastnú cestu a vnímame okolie. Budeme sa stýkať s ľuďmi, ktorí majú rovnaké zmýšľanie. Budeme navštevovať miesta, kde sa takíto ľudia stretávajú. Budeme pozorovať, ako sa obliekajú, ako rozprávajú.

Každá spoločnosť má rôzne podskupiny a každá podlieha nejakým trendom. Môžu nám pomôcť vo vzťahoch, v práci a aj v tom, ako byť šťastný. Poznať správny trend však neznamená nevyhnutne úspech a šťastie.

 

Ilustračná fotografia | foto: Pixabay

Rozpoznať trend je len prvý krok k úspechu

Dôležitým pravidlom je vedieť trend analyzovať a rozlíšiť, či je správny a či mu máme záujem podľahnúť. Veľa vnemov robíme bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Väčšina ľudí nechce podľahnúť trendu fajčenia, pitia alkoholu či inej závislosti, ktorá môže zničiť charakter a osobnosť daného človeka. Každý z nás si vyberá svoju cestu, to je asi stará pravda. Vraveli to už naši predkovia. Málokto však povie, že tá cesta je vlastne vyberať si to, po čom túžime – a to je trend, ktorý nasledujem.

Každý má záujem nájsť ten svoj trend. A ak ten správny nenájde, veľmi skoro rozpozná signály, ktoré ho na nesprávnu cestu upozornia. Je to jednoduché. Poznať sám seba znamená byť šťastný.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »