VIDEO

Volkswagen ID.4 zvládol skúšky Euro NCAP na plný počet päť hviezdičiek a ocenením Advanced vďaka podpore Car2X

Definitívny koniec špekuláciám, či si koncernová podvozková platforma MEB dokáže zachovať všetky svoje priaznivé vlastnosti aj v SUV. Elektrické SUV Volkswagen ID.4 úspešne absolvovalo nielen nárazové testy v Euro NCAP. Hodnotenie tejto organizácie sa medzičasom stáva terčom kritiky pre príliš vysoké kritériá na nové automobily, v tomto roku dostávajú veľmi slabé hodnotenie aj celkom „normálne“… Prečítať celé
Vydané 27. mája 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Definitívny koniec špekuláciám, či si koncernová podvozková platforma MEB dokáže zachovať všetky svoje priaznivé vlastnosti aj v SUV. Elektrické SUV Volkswagen ID.4 úspešne absolvovalo nielen nárazové testy v Euro NCAP.

Hodnotenie tejto organizácie sa medzičasom stáva terčom kritiky pre príliš vysoké kritériá na nové automobily, v tomto roku dostávajú veľmi slabé hodnotenie aj celkom „normálne“ autá.

Napriek rastúcim nárokom na nové vozidlá sa modelu ID.4 podarilo v testoch obstáť priam vynikajúco, dokonca získalo ocenenie EURO NCAP ADVANCED – to pre využívanie technológie Car2X (V2x Communication). Rovnakú technológiu nájdete aj v elektrickom hatchbacku ID.3 a tiež v novom Golfe.

Pritom Euro NCAP testovalo verziu auta iba v základnej výbave. Niekedy sa stáva, že automobily v štandardnej výbave nedosiahnu celkom ideálnych výsledkov a svoju reputáciu si potom napravia opakovaným testom s doplnkovou výbavou. Volkswagen ID.4 však na to nemá dôvod.

Nič iné sme ani nečakali. Volkswagen ID.4 zvládol skúšky Euro NCAP na plný počet 5 hviezdičiek.

Celkové hodnotenie 5 hviezdičiek z maximálnych možných piatich pozostáva z hodnotenia viacerých faktorov, a to ochrany dospelých osôb, detí, zraniteľných účastníkov cestnej premávky a tiež za kvalitu bezpečnostných funkcií (Safety Assist). Vo všetkých štyroch ohľadoch VW ID.4 dosiahol nadštandardné ohodnotenie, vyniká najmä ochrana dospelých osôb (93%) a detí (89%). Bezpečnostné funkcie Euro NCAP ohodnotilo až na 85 percent a ochranu chodcov/cyklistov na 76 percent.

Elektrickému SUV v hodnotení aktívnej bezpečnosti prospelo, že už v štandardnej výbave sa predáva s takmer kompletným balíčkom bezpečnostných funkcií. Dokáže sa samočinne udržiavať v jazdnom pruhu, automaticky brzdí, ak to situácia vyžaduje a neustále sleduje svoje okolie, aby vedelo reagovať na eventuálne hrozby spredu, z boku či odzadu.

„Volkswagen ID.4 je ďalší model so systémom Car2X, a teda prispieva k všeobecnej bezpečnosti cestnej premávky. Ide o vzájomnú komunikáciu áut podporujúcich tento protokol, ktorá nie je závislá od pokrytia internetom – prebieha priamo medzi vozidlami. Autá sa tak môžu navzájom varovať v prípade nehody či nízkej priľnavosti na ceste. Vo výhľade je aj funkcia upozornenia na vozidlo záchranných zložiek a odkiaľ presne sa blíži,“ uvádza Volkswagen na svojom blogu.

Ak vás zaujímajú detaily testov Euro NCAP, všetky k modelu ID.4 nájdete na tejto stránke (euroncap.com).

Video z nárazových testov VW ID.4 v Euro NCAP 2021

Fotogaléria: Volkswagen ID.4

 

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »