Úspešný golfový rok v Skalici

Skalica je mesto známe nielen na Slovensku, ale aj ďaleko za jeho hranicami. Obdiv si získava vďaka svojim vínam, chutnému skalickému trdelníku, bohatým dejinám i hodnotným historickým pamiatkam. Osobne som presvedčená, že si získava priazeň aj vďaka atmosfére, pohostinnosti a pestrej škále aktivít, ktoré si turista môže v Skalici vyskúšať. A práve pred tromi rokmi pribudol do záznamu mestom ponúkaných voľnočasových aktivít aj golf.   Katarína Chovancová pre UnitedLife… Prečítať celé
Vydané 19. augusta 2014 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Skalica je mesto známe nielen na Slovensku, ale aj ďaleko za jeho hranicami. Obdiv si získava vďaka svojim vínam, chutnému skalickému trdelníku, bohatým dejinám i hodnotným historickým pamiatkam. Osobne som presvedčená, že si získava priazeň aj vďaka atmosfére, pohostinnosti a pestrej škále aktivít, ktoré si turista môže v Skalici vyskúšať. A práve pred tromi rokmi pribudol do záznamu mestom ponúkaných voľnočasových aktivít aj golf.

 

Katarína Chovancová pre UnitedLife

   Pre tých, ktorí v Skalici ešte neboli a chystajú sa, ale aj pre tých, ktorí ešte o ihrisku nepočuli – Skalica je prvý mestský golfový areál na Slovensku s plnohodnotnou infraštruktúrou 18-jamkového ihriska, lokalizovaný je do vinohradníckej časti slobodného kráľovského mesta Skalica. Skalické ihrisko ponúka golfistom najlepšie tréningové plochy v krajine, príjemnú domácu atmosféru, nádherné výhľady na skalické vinohrady a samozrejme špičkovo pripravené ihrisko, ktoré je výzvou pre všetky nielen vekové, ale aj hendikepové kategórie. Kedže sme sa prehupli do poslednej tretiny tohto roka, myslím, že je správny čas na rekapituláciu a zhodnotenie pomaly končiacej sa sezóny 2013.

   Z môjho pohľadu domáceho hráča a hráča s plusovým hendikepom bola sezóna v Skalici odlišná od tej predošlej. Prvým dôvodom na toto tvrdenie je kvalita ihriska. Greeny už nielen počas turnajov, ale aj počas sezóny, mali stabilných 9 stôp, ktoré som ocenila najmä pri príprave na hodnotné zahraničné turnaje. Druhým mojím dôvodom bolo rozhodnutie a následne aj realizácia vodného vrtu. Všetci golfisti, ktorí v Skalici hrali v lete minulého roka a našli si k nej cestu aj toto leto, mi musia dať za pravdu, že to bol neporovnateľný rozdiel. Tretí dôvod na moje smelé tvrdenie sú rafy. Rozhodnutie nechať ich vyrásť bolo z môjho pohľadu jedno z najlepších, aké bolo možné vykonať. Nielen že ihrisko dostalo vďaka nim nové kontúry, ale sa aj stalo oveľa atraktívnejšie pre hru. Už samotný hráč na teečku si uvedomuje, že sa nestačí len postaviť, odpáliť a „veď niekde to nájdem“. Musí oveľa viac premýšľať, hrať takticky, vyberať rôzne palice a dokonca možno zmeniť stratégiu hry v porovnaní s minulou sezónou.

   Skalické ihrisko počas roka organizovalo nespočetné množstvo komerčných turnajov. Bolo organizátorom Majstrovstiev Slovenska juniorov, Majstrovstiev Slovenska seniorov, asociačných turnajov a hostilo turnaj prestížnej túry PilsnerUrquell Czech PGA Tour, ktorej sa okrem profesionálov z celej Európy mali možnosť zúčastniť aj slovenskí amatérski hráči.01uvod

   To, na čo sa však ihrisko pripravovalo celý rok, bol turnaj pod záštitou Európskej golfovej asociácie EGA, European Boy’s Challenge Trophy 2013. Na turnaji sa zúčastnilo 11 krajín vrátane Slovenska a najlepší traja si vybojovali miestenku na budúcoročné Majstrovstvá Európy chlapcov do 18 rokov. Na tomto turnaji som sa podieľala ako rozhodca a jeden deň ako štartér. Osobne tento turnaj považujem za nielen veľmi zaujímavú skúsenosť, ale tiež obrovský zážitok.

   Prvý raz som sa podobného turnaja nezúčastnila ako hráčka, ale ako súčasť organizačného tímu. Celý turnaj prebiehal v pokojnej atmosfére a aj napriek nižším teplotám počasie hráčom prialo, ihrisko bolo v špičkovej kondícii a všetko prebehlo bez najmenších problémov. O tom, že turnaj sa vydaril nad očakávania, a že všetci boli maximálne spokojní, mi dali za pravdu nielen hráči, ale tiež kapitáni jednotlivých tímov.

Za úspechom celého turnaja stojí celý greenkeeperský tím Vojtecha Mrňu, rozhodcovia na čele s hlavným rozhodcom Jánom Pečom II., celý tím Golf Resortu Skalica a najmä každý jeden dobrovoľník, ktorý sa rozhodol vo svojom voľnom čase prísť a pomôcť.

Foto: archív Golf Resort Skalica

Pokračujte na ďalší príspevok »