Jedinečné zážitky v krásnej prírode

TIPY na dobrodružnú dovolenku

Na týchto miestach zaručene zažijete dovolenku plnú zážitkov a dobrodružstva!   POLAR SNORKELLING, ANTARKTÍDA Aurora Expeditions vždy posúvala hranice dobrodružných aktivít a bola prvou výletnou spoločnosťou, ktorá ponúkala kempovanie a potápanie na Antarktíde. Potápanie je vzrušujúca aktivita bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádzate, a umožňuje nahliadnuť do veľmi zvláštneho sveta, ktorý väčšina… Prečítať celé

Na týchto miestach zaručene zažijete dovolenku plnú zážitkov a dobrodružstva!

 

Potápanie pri ľadovcoch. Zdroj:iveaboard.com

POLAR SNORKELLING, ANTARKTÍDA

Aurora Expeditions vždy posúvala hranice dobrodružných aktivít a bola prvou výletnou spoločnosťou, ktorá ponúkala kempovanie a potápanie na Antarktíde.

Potápanie je vzrušujúca aktivita bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádzate, a umožňuje nahliadnuť do veľmi zvláštneho sveta, ktorý väčšina ľudí nikdy neuvidí. Na potápanie v Antarktíde však človek musí mať špecializovaný výcvik.

Objavte úžasnú pohyblivosť a rýchlosť, ktorú majú tučniaky pri vstupe do vody (a výstupe z nej), sledujte ľadovce zostupujúce do hlbín a predstavte si podmorský život, ktorý táto ľadová antarktická hlbina obsahuje.

Oceán je veľmi čistý, čo umožňuje pohľad na vraky lodí, spodok ľadovcov a malé stvorenia, ako sú hviezdice, kôrovce a ďalší miestni obyvatelia. Môžete tiež zažiť euforické stretnutia s veľrybami a tuleňmi.

INZERCIA

A čo otázka, ktorá by mohla napadnúť potenciálnemu šnorchlistovi ako prvá – nie je na to zima? Nie. Sú vyvinuté perfektné suché obleky na šnorchlovanie, ktoré vás udržia v teple a suchu, a zároveň ponúkajú skvelú mobilitu.

 

Kimberley. Zdroj: kimberleyland.com

KIMBERLEY, AUSTRÁLIA

Veľkolepá jazda cez hrdzavočervené rokliny, čarovné vodopády a súhvezdia ostrovov roztrúsených po neuveriteľne modrom oceáne. Zátoka Talbot však prináša ďalšie vzrušenie, pretože v zraze sa otvára úzka medzera, ktorá umožňuje, aby sa cez ňu prehnali obrovské prílivy a vytvorili slávne vodopády Horizontal Falls.

Plavba po pobreží Kimberley je magickým zážitkom z malej lode, kde sú pieskovcové útesy vytesané padajúcimi vodopádmi a prílivové pohyby vytvárajú horizontálne vodopády dvakrát denne.

Austrálske pobrežie Kimberley je jednou z oblastí skutočnej divočiny na svete s členitým pobrežím, ktoré z neho robí obľúbenú destináciu malých lodí. Sezóna vodopádov je obzvlášť veľkolepá, ale v skutočnosti je Kimberley so svojimi 2 500 ostrovmi výnimočný bez ohľadu na sezónu. Mnoho vodopádov tečie po celý rok, ale najlepší čas na to, aby ste videli predstavenie vodopádu Kimberley, je zvyčajne od marca do začiatku júna.

 

Objavte čaro podmorského sveta! Zdroj: mooreaexpedition.com

MOOREA, FRANCÚZSKA POLYNÉZIA

Zážitok z divokej prírody a šnorchlovania s niektorými z najznámejších morských druhov si môžete užiť v podmanivej oceanskej prírode napríklad na ostrove Moorea.

Zaplávajte si s vráskavcami, delfínmi, žralokmi, rajami a všetkými úžasnými morskými živočíchmi na ostrove Moorea vo Francúzskej Polynézii a o zážitok na celý život máte postarané!

Zážitky na tomto ropzrávkom mieste nemusíte zažiť iba vo vode. Vydajte sa na dobrodružný výlet na safari 4×4 a objavte sopečné vrcholy Moorey, krištáľovo čisté vody, rozmanité svahy, a v neposlednom rade si užijete jedinečnú jazdu naprieč ostrovom.

Prejdite sa a preskúmajte „Magic Mountain“, „Belvedere Lookout“, Opunohu Bay a Cooks Bay. Navštívte Agricultural College, kde objavíte rôzne rastliny pochádzajúce z týchto polynézskych ostrovov a rozhodne sa oplatí zastaviť aj na ananásovej plantáži.

 

Montagne d’Ambre. Zdroj: madamagazine.com

MONTAGNE D’AMBRE, MADAGASKAR

Madagaskar ponúka niektoré z najpôsobivejších prírodných úkazov na svete a nezvyčajnú divokú zver. Vďaka svojej izolácii a širokej škále ekosystémov, tu uvidíte krásy tropických pralesov, savany, aj hory.

Národný park Montagne d’Ambre na severe krajiny má sopky, vodopády a horský dažďový prales – je príjemným útočiskom pred horúčavami na pobreží. Môžete tam pozorovať chameleóny, gekony, život vtákov, nádherné motýle a vzácne endemické rastliny.

Rezervácia má vysokú endemickosť a nachádza sa v nej 77 druhov vtákov, sedem lemurov a 24 druhov obojživelníkov. Veľká rozmanitosť prítomných chameleónov (celkom 11 druhov) je vrcholom tejto rezervácie a patrí medzi ne drobná Brookesia tuberculata (tretí najmenší plaz na zemi) a nádherne pestrofarebný chameleón panter.

 

Zažite čarovnú noc vo Wadi Rum-e. Zdroj: viator.com

OFF-ROAD DOBRODRUŽSTVO, WADI RUM, JORDÁNSKO

Wadi Rum, právom považovaná za najúžasnejšiu púštnu scenériu na svete ponúka rôzne možnosti výletov a dobrodružstiev (výlety na džípoch, výlety na ťavách, pešia turistika či horolezectvo).

Jej rozsiahle, pusté údolia s červenými a bielymi pieskovými dunami sa tiahnu v dĺžke viac ako 100 km. Vrchy, ohraničené vysokými džabaalmi, sú vyhladené a vytvarované do pozoruhodných pieskovcových kupol.

Či už je to epické dobrodružstvo, ktoré hľadáte, kultúrny ruch, alebo si chcete len tak užiť teplý vánok, nadčasovosť a pokoj, vo Wadi Rum si každý príde na svoje. Zastávka v beduínskom tábore na mätový čaj alebo kávu ochutenú kardamónom poskytuje príležitosť porozprávať sa s miestnymi obyvateľmi.

Najobľúbenejší zážitok vo Wadi Rum je výlet na džípe alebo 4×4. Je to celodenná prehliadka, ktorá začína ráno a končí pri západe slnka, pričom počas dňa navštívite všetky známe miesta Wadi Rum. Na tejto prehliadke budete mať veľa príležitostí vystúpiť z džípu, urobiť si niekoľko krátkych prechádzok a preskúmať miesta pešo. Pre hostí, ktorí majú záujem o tento zážitok, je k dispozícii sandboarding.

Môžete tu prenocovať a vybrať si medzi spaním v púštnom tábore, alebo spánkom pod holým nebom pod hviezdami.

Pokračujte na ďalší príspevok »