Prekvapivé Emmy Awards

Claire Foy vyhrala cenu Emmy za dvojminútový flashback

Primetime Emmy Awards Nominácie na 73. ročník Primetime Emmy Awards (73rd Primetime Emmy Awards) boli oznámené 13. júla 2021. Ide o ceny udeľované americkým televíznym programom v hlavnom vysielacom čase, v období od prvého júna 2020 – 31. mája 2021. O oceňovaní rozhoduje Akadémia televíznych umení a vied. Slávnostný ceremoniál bude prebiehať 19. septembra 2021… Prečítať celé
Vydané 15. septembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: ,

Primetime Emmy Awards

Nominácie na 73. ročník Primetime Emmy Awards (73rd Primetime Emmy Awards) boli oznámené 13. júla 2021. Ide o ceny udeľované americkým televíznym programom v hlavnom vysielacom čase, v období od prvého júna 2020 – 31. mája 2021. O oceňovaní rozhoduje Akadémia televíznych umení a vied. Slávnostný ceremoniál bude prebiehať 19. septembra 2021 v Event Deck v Los Angeles ( vysielať ho bude stanica CBS a streamovacia služba Paramount+). Sprevádzať programom bude americký herec a zabávač Cedric the Entertainer.

Umelci získali ceny v 25 kategóriách, pričom každá z nich mala ďalšie výherné podkategórie. Herečka Claire Foy získala ocenenie Emmy v kategórii Najlepšia Hosťujúca Herečka v Dráme (Outstanding Guest Actress in A Drama Series). Podarilo sa jej to vďaka ani nie dvojminútovej cameo role v štvrtej sérii seriálu Koruna (The Crown). Jej výhra bola oznámená 12. septembra počas Creative Arts Emmy Awards. 

 

Claire Foy ako Alžbeta II. (Queen Elizabeth II)

Seriál Koruna má za sebou už štyri úspešné série, pričom v roku 2022 vyjde piata a potvrdená je aj záverečná šiesta. Roly kráľovnej Alžbety II. (Queen Elizabeth II) sa Claire bravúrne zhostila v prvých dvoch sériách. Práve za tento výkon získala svoju prvú nomináciu a neskôr aj cenu Emmy v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe (Outstanding Lead Actress in A Drama Series). Rola jej priniesla ďalšie úspechy – je  taktiež držiteľkou Zlatého Glóbusu (Golden Globe Awards) za najlepšiu televíznu herečku v dráme.

Seriál sa snaží o autenticitu a práve z toho dôvodu mení postavy každé dve série. V štvrtej sérii sa stala novou kráľovnou Olivia Colman a Foy sa vracia v podobe krátkeho flashbacku, ktorý jej však priniesol mimoriadny úspech. Tvorcovia seriálu z dielne Netflixu tak urobili výnimku a vrátili na obrazovky „prvú“ kráľovnú.

Claire Foy ako mladá kráľovná Alžbeta II. v seriáli The Crown vyhrala cenu Emmy Awards

Claire Foy ako mladá kráľovná Alžbeta II. v seriáli Koruna (The Crown) Zdroj:sk.pinterest.com

INZERCIA

Cena Emmy za krátky flashback

Herečka sa objavila v ôsmej časti štvrtej série (4.08) s názvom 48:1. Diváci sa mohli tešiť z jej návratu vo forme cameo roly, pri ktorej sa vrátili do skoršieho obdobia. Štvrtá séria totiž mapuje časové rozpätie medzi rokmi 1979 – 1990. Epizódu nečakane otvára mladá (v tom čase ešte princezná) Alžbeta. Pri príležitosti jej 21. narodenín v roku 1947 sa prihovára ľuďom Commonwealthu prostredníctvom rádiového vysielania z Kapského Mesta. Na obraze bola minútu a 49 sekúnd, voiceover trval dokopy štyri minúty a 36 sekúnd. 

V kategórii najlepšej ženskej hosťujúcej herečky s ňou boli nominované ešte štyri herečkySophie Okonedo ( za Ratched), Alexis Bledel (za The Handmaid´s Tale), McKenna Grace (za The Handmaid´s Tale) a Phylicia Rashad (za This Is Us).

Claire Foy a Alžbeta II. (seriál Koruna - The Crown) cena Emmy Awards

Claire Foy pri nakrúcaní flashbacku v štvrtej sérii Koruny (The Crown) – v paralele s kráľovnou Alžbetou II. Zdroj:metro.co.uk

 

Oceneniam Emmy kraľovali streamovacie služby

Na cenách Emmy doteraz neohrozene dominovali streamovacie služby. S (najvyšším) počtom 34 ocenení sa môže pochváliť streamovací gigant Netflix. Hneď po ňom nasledovala služba Disney+ s 13 cenami a HBO Max si v spolupráci s káblovým kanálom HBO odniesli 10 sošiek. 

Ako sa Netflix dostal na vrchol streamovacích platforiem?

 

Ceny Guest Acting sa udeľujú počas dvojdňového ceremoniálu výtvarných umení Emmy (Creative Arts Emmy Awards), ktorý oceňuje úspechy v kategóriách ako napríklad dokumentárny film, vizuálne efekty, animácia a mnohé ďalšie. Rekcie na víťaza spomínanej kategórie boli rôznorodé ako u fanúšikov, tak aj u kritikov. Objavilo sa množstvo nadšených komentárov, no našli sa aj takí, ktorým sa cena za jeden prečítaný prejav zdala prehnaná.

cena Emmy Awards vyvolala rozruch

zdroj:twitter.com

cena Emmy Awards

zdroj:twitter.com

 

Výhra Claire Foy ako hosťujúcej herečky naznačuje, že Koruna s oceneniami ani zďaleka nekončí. Ako je to už na Emmy zvykom, s veľkou pravdepodobnosťou môže na ceremoniáli 19. septembra očakávať úspech. Na udeľovaní cien Primetime Emmy Awards budú vyhlásené hlavné kategórie ako najlepšia dráma, najlepšia komédia, popredné a vedľajšie herecké výkony.

Zdá sa, že tohtoročné Emmy Awards signalizujú nový trend rozmanitosti v kreatívnom umení. 

 

Zdroje: https://www.emmys.com/awards/nominations , https://ew.com/tv/the-crown-claire-foy-cameo-season-4/ , https://www.unitedlife.sk/

 

Pokračujte na ďalší príspevok »