Od rodiska Draculu a upírskych plesov, až po strašidelné žaláre a opustené blázince!

Inšpirujte sa na tohtoročný Halloween, a zažite nezabudnuteľný výlet plný skvelých atrakcií a adrenalínu.   #1, Dublin v Írsku Európa má svoje vlastné tradície, ktoré siahajú až do staroveku. Vďaka starým keltským tradíciám je výlet do Írska vynikajúcou šancou objaviť jedno z rodísk Halloweenu! Pred 2000 rokmi pohanskí obyvatelia oslavovali koniec svojho pastierskeho roka na… Prečítať celé

Inšpirujte sa na tohtoročný Halloween, a zažite nezabudnuteľný výlet plný skvelých atrakcií a adrenalínu.

 

#1, Dublin v Írsku

Európa má svoje vlastné tradície, ktoré siahajú až do staroveku.

Vďaka starým keltským tradíciám je výlet do Írska vynikajúcou šancou objaviť jedno z rodísk Halloweenu!

Pred 2000 rokmi pohanskí obyvatelia oslavovali koniec svojho pastierskeho roka na festivale Samhain. Tajomní druidi slávnostne uhasili a znovu zapálili plamene starých ohňov, zatiaľ čo zlí duchovia boli prepustení z iného sveta, aby ľudstvo videlo na jednu noc ich hrôzy.

V súčasnosti sa Samhain Parade začína o 19.00 hod. na Parnell Square, a pri mimoriadne populárnom predstavení sú ulice plné strašidelných stvorení, príšer, duchov a rôznych tanečníkov.

 

Halloween v Írsku. Zdroj: rove.me

 

#2, Výlety v Transylvánii, v Rumunsku

 

To, čo z tohto miesta robí obzvlášť mrazivé miesto na návštevu, je jeho spojenie s Draculom.

Kedysi tu žil skutočný „Dracula“ a bol známy svojimi bezcitnými metódami zabíjania.

Minulosť urobila z rumunského regiónu obľúbené miesto pre strašidelné oslavy. Inak Transylvánia ponúka úchvatnú krajinu a architektúru.

Sedmohradsko, podľa starých povestí, po veky vekov často navštevovali Strigoi, čiže potulní duchovia.

Nápadne pripomínajú upíra, v noci vstávajú z hrobov, aby strašili a pili krv.

Les Hoia-Baciu neďaleko mesta Cluj-Napoca, je známy svojimi skvelými cyklistickými trasami a rekreačnými ponukami, no je tiež známy tým, že v ňom straší. Takže ak dúfate, že uvidíte Strigojov potulujúcich sa po Transylvánii, môžete sem prísť na prechádzku.

 

Halloween v Sighisoara. Zdroj: haisasocializam.ro

 

Sighisoara, top destinácia v Rumunsku, je obohacujúce staré mesto v Transylvánii, a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Žasnite nad historickými stavbami, ako je stará veža s hodinami, a nechajte nasať atmosféru toho, že toto bolo rodisko Vlada Napichovača, alias skutočného Draculu.

Ďalšia Halloweenska párty sa koná v mestskej stredovekej citadele, v skutočnom žalári.

Súčasťou slávnosti je večera, nápoje, tematický dezert a kúzelnícka show. Keď ste tu, zastavte sa v The Dracula Investigation, kde nájdete objasnenie histórie Vlada.

 

#3, Londýn

Kozmopolitné hlavné mesto Anglicka, ktoré je bývalým revírom jedného z najznámejších sériových vrahov na svete, Jacka Rozparovača, má za sebou dlhú a príšernú minulosť strašidelných žalárov, bubonických morov a skľučujúcich tmavých uličiek.

Rozhodne to nie je málo impulzov na nezabudnuteľný Halloween!

Počas Halloweenu môžu odvážni návštevníci absolvovať mrazivú prehliadku miest, kde Jack Rozparovač brutálne zavraždil päť svojich obetí.

Ďalej zažite čistý teror londýnskeho žalára s jeho mučiacimi zariadeniami, v ktorých (doslova) tuhne krv.

Nezabudnite si užiť aj predstavenie v najstrašidelnejšom divadle na svete, Drury Lane.

Vyskúšajte prehliadku Tower of London a zažite tak ďalší strašidelný halloweensky útek.

 

Halloween v Benátkach. Zdroj: villeinitalia.com

 

#4, Benátky

Mesto mostov, známe ako mesto plné tienistých uličiek a tajomných kanálov, je neodmysliteľnou súčaťou zoznamu najzaujímavejších miest v Európe, kde môžete stráviť Halloween.

Návštevníci, ktorí hľadajú skutočný strach, môžu navštíviť opustený ostrov Poveglia, ktorý je plný tragickej histórie.

Počas Rímskej ríše to bolo miesto, kde zomierali chorí na mor.

Blázinec v areáli bol domovom krikov mučených duší, čo viedlo k rozšíreným zvestiam z pevniny o ohavných experimentoch, ktoré vykonávali pochybní vedci a lekári.

Noc hrôzy tam tak zažijete na vode, i na pevnine, a čakajú vás rôznorodé zážitky z fantómovho plavidla, obklopenom zombíkmi, kostlivcami, čarodejnicami a upírmi.

 

#5, Paríž, Francúzsko

Hoci je mesto svetiel svetovým centrom módy, umenia, kultúry a gastronómie, skrýva aj temnú a znepokojivú minulosť.

Hlboko pod širokými bulvármi a gotickými katedrálami ležia telá viac ako 6 miliónov Parížanov.

Desivé parížske katakomby sa datujú do 18. storočia, keď boli zrušené masové hroby v centre mesta, aby sa zabránilo ďalšiemu otravovaniu vzduchu rozkladajúcim sa zápachom.

Ak hrobky neuspokoja vašu túžbu po krvi, halloweensky ples upírov v Pachamame je miestom, kde môžu nenásytní upíri Francúzska opustiť svoje smutné zámky na jednu zlovestnú noc. Účasť na strašidelnom plese na vlastné riziko!

 

Ples upírov v Pachamame. Zdroj: musicalavenue.fr

 

#6, Severné Írsko

Keď sa mesiac Samhain približuje, nočné stvorenia sa hrnú na jedinečný festival v Derry.

Pôvodne maškarný večierok v miestnej krčme pred tromi desaťročiami, sa zmenil na extravaganciu s desiatkami tisíc ľudí, ktorí si užívajú jedinečný mrazivý zážitok.

Oslava obsahuje viac ako 100 podujatí na 40 miestach, po celom meste, s bohatým programom hudby, jedla, umenia a kultúrnej a súčasnej zábavy.

Pred divokým festivalom, ktorý vyvrcholí skutočne magickým ohňostrojom pri rieke Foyle, zaplavia ulice mesta a hradby zo 17. storočia vlkodlaci, čarodejnice, banshees a upíri.

Toto je skutočne jedna z najlepších halloweenskych destinácií v Európe!

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.