Mestá v Taliansku, ktoré musíte vidieť!

Rím Rím je hlavným mestom Talianska a ponúka oslnivú škálu histórie, kultúry a zážitkov. Na každom kroku objavíte antické pamiatky, zdobené stredoveké a barokové kostoly, nádherné fontány, múzeá plné umenia a renesančné paláce. Ako sídlo Rímskej ríše je Rím plný starovekých ikon – Koloseum, Panteón a Forum Romanum sa miešajú s peknými námestiami, úžasnými fontánami… Prečítať celé

Rím

Rím je hlavným mestom Talianska a ponúka oslnivú škálu histórie, kultúry a zážitkov.

Na každom kroku objavíte antické pamiatky, zdobené stredoveké a barokové kostoly, nádherné fontány, múzeá plné umenia a renesančné paláce.

Ako sídlo Rímskej ríše je Rím plný starovekých ikon – Koloseum, Panteón a Forum Romanum sa miešajú s peknými námestiami, úžasnými fontánami a stovkami pouličných kaviarní. Námestie svätého Petra a Vatikán sú tiež ľahko dostupné, a sú neodmysliteľnou súčasťou výletu v Ríme.

Moderný Rím je rušné, živé mesto s vynikajúcimi reštauráciami a nočným životom, takže nuda vám rozhodne nehrozí ani v noci.

Rím. Zdroj: hotels.com

Benátky

Vďaka kanálom plným gondol a nádhernej architektúre je „plávajúce mesto“ Benátky iné ako všetky ostatné mestá na svete.

Srdcom Benátok je Piazza San Marco s nádherným kostolom, Bazilikou San Marco. Existuje množstvo múzeí, palácov a kostolov, ktoré môžete navštíviť, a putovanie po kanáloch Benátok a stratenie sa v jeho labyrinte úzkych uličiek je vždy očarujúce.

Benátky sa nachádzajú v severovýchodnom Taliansku a boli historicky mostom medzi východom a západom: ich architektúra si zachováva byzantskú atmosféru, ktorú nikde inde v Taliansku nenájdete.

 

Benátky. Zdroj: britannica.com

Florencia

Florencia je jedným z najvýznamnejších architektonických a umeleckých centier renesancie v Taliansku.

Jej Duomo a Baptisterium sú nadpozemsky nádherné. Florencia má niekoľko vynikajúcich múzeí s mnohými slávnymi obrazmi a sochami, vrátane Michelangelovho „Dávida“ a Botticelliho „Narodenie Venuše“. Nechýbajú ani Medicejské paláce a záhrady.

Florencia sa nachádza v regióne Toskánsko a je vstupnou bránou k objavovaniu menších miest a vidieka Toskánska.

Florencia. Zdroj: Firenze.huopenair.com

Miláno

Miláno, jedno z najbohatších miest v Európe, je známe svojimi elegantnými obchodmi, galériami a reštauráciami, a má rýchlejšie tempo života ako väčšina talianskych miest.

Okrem toho je to svetové hlavné mesto módy a dizajnu, a rozhodne nemá núdzu o nákupné príležitosti. Musíte navštíviť Galleria Vittorio Emanuele II, elegantnú pasáž z 19. storočia, ktorá je najstarším nákupným centrom v Taliansku.

Má tiež bohaté umelecké a kultúrne dedičstvo. Jeho gotický dóm s krásnou mramorovou fasádou je nezameniteľný a skutočne nádherný. Da Vinciho obraz Posledná večera je jednou z hlavných atrakcií Milána, a La Scala je jedným z najznámejších operných domov na svete.

Piazza del Duomo v Miláne. Zdroj: lonelyplanet.com

Capri

Capri očarilo kráľovskú rodinu, umelcov a celebrity svojimi neprekonateľnými výhľadmi, krásnymi plážami, nádhernými záhradami a reštauráciami.

Tento ostrov sa nachádza v Neapolskom zálive, a je celoročnou destináciou, ktorá je každé (nie len) leto plná turistov.

Nezabudnite sa poriadne ponoriť do vody a preskúmať morské jaskyne (modrá jaskyňa je nevyhnutnosťou) a skalné útvary. Na súši zvážte návštevu slávnej vily San Michele, než si užijete luxusné nákupy, vynikajúce cestoviny a limoncello.

Capri. Zdroj: primatravel.sk

Neapol

Neapol je jedným z najživších miest v Taliansku.

Nachádza sa na južnom pobreží Ríma a je najdôležitejším mestom južného Talianska. Neapol si zachováva veľa zo svojho barokového charakteru a je východiskovým bodom pre výlety do Pompejí, Herculanea a na pobrežie Amalfi.

Má veľa historických a umeleckých pokladov a je známy svojimi legendárnymi pizzami a dezertmi!

Neapol. Zdroj: timeout.com

Bologna

Bologna je známa svojou krásou, bohatstvom, kuchyňou a nezameniteľnou architektúrou.

Jej čarovné ulice sú lemované arkádami, vďaka čomu je toto mesto ako stvorené na prechádzky za každého počasia. Má tiež jednu z najstarších univerzít v Európe.

Nejedného turistu poteší pekné stredoveké centrum a niekoľko malebných námestí lemovaných portikovými budovami. Bologna je najväčšie mesto v regióne Emilia-Romagna v severnom Taliansku a jej Piazza Maggiore je jedným z najväčších námestí v Európe.

Aj medzi Talianmi je považované za kulinárske hlavné mesto krajiny.

Bologna. Zdroj: zkosicdosveta.sk

Verona

Mesto Verona, ktoré preslávil Shakespeare, bolo dejiskom Rómea a Júlie.

Ich tragický príbeh tu ožíva a návštevníci môžu vidieť Júliin slávny balkón spolu s mnohými ďalšími miestami, ktoré vystupovali v hre.

Mesto je tiež plné rímskych ruín, nespočetných kostolov a mnohých rušných kaviarní. Okolitý región sa môže pochváliť niektorým z najlepších talianskych vín, ako aj krásnym jazerom Garda.

Verona. Zdroj: introducingvenice.com

Siena

Siena, ktorá sa nachádza v slávnom talianskom regióne Toskánsko, ponúka množstvo architektonických skvostov.

Jej centrum zapísané na zozname UNESCO sa pýši námestím Piazza del Campo, ktoré je považované za jedno z najkrajších stredovekých námestí v Európe.

Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí katedrála v Siene a krásna fontána Fonte Gaia, ktorá je najväčšou fontánou v meste. Torre del Mangia sa môže pochváliť nádherným výhľadom na mesto. Upozorňujeme, že na vrchol tejto ikonickej veže je to 400-krokový výstup.

Siena. Zdroj: sommertage.com

Orvieto

Obľúbený jednodňový výlet z Ríma, Orvieto je pozoruhodné horské mesto v Umbrii. Je vybudované na sopečnej plošine s takmer kolmými útesmi, a má dlhú a bohatú históriu. Jedným z vrcholov Orvieta je Duomo. Jeho dokončenie trvalo takmer 400 rokov a je majstrovským dielom stredovekej architektúry. Nachádza sa tu aj sieť jaskýň a štôlní.

Orvieto. Zdroj: avatour.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »