Je tradičné vlastníctvo vozidla v dobe pokroku a inovácií stále výhodné?

V súčasnej dobe je v podnikaní, ale aj v bežnom živote každého z nás auto skôr nevyhnutnosťou ako otázkou prestíže. O vozidlá je nepretržitý záujem vo všetkých segmentoch podnikania a finančná dostupnosť vozidiel sa stále zvyšuje vďaka širokej palete možností financovania. Nie každý má však k dispozícii dostatočné finančné prostriedky na kúpu nového automobilu. A […]

V súčasnej dobe je v podnikaní, ale aj v bežnom živote každého z nás auto skôr nevyhnutnosťou ako otázkou prestíže. O vozidlá je nepretržitý záujem vo všetkých segmentoch podnikania a finančná dostupnosť vozidiel sa stále zvyšuje vďaka širokej palete možností financovania. Nie každý má však k dispozícii dostatočné finančné prostriedky na kúpu nového automobilu. A tak si mnoho z nás kladie základnú otázku: „Je vlastníctvo vozidla pre mňa výhodné?“

Píše Samuel Jesenský, obchodný manažér pre divíziu AVIS MaxiRent.

.

Financovanie vozidla „cudzími peniazmi“ je dnes mimoriadne žiadaná a komplexná služba. Financovať automobil dnes môžete formou úveru, fi nančného či operatívneho lízingu alebo dlhodobého prenájmu, pričom každá z týchto možností má svoje za a proti. V modernej dobe 21. storočia sa stáva čoraz väčším trendom vozidlo využívať, a vôbec ho nevlastniť. Úvery či fi nančné lízingy sa odsúvajú mierne do úzadia a do popredia nastupujú formy zdieľanej ekonomiky.

Vzťah ľudí k autám sa totiž postupne mení, ľudia prestávajú vnímať vozidlá ako majetok, a najmä v podnikateľskom sektore ich začínajú vnímať skôr ako službu a úžitok. Prenájom vozidla prináša so sebou hneď niekoľko výhod. Zákazník je odbremenený predovšetkým od administratívy spojenej s obstaraním a prevádzkou vozidla či vozového parku.

Nie je to pritom tak dávno, čo bol dlhodobý prenájom či operatívny lízing vyhradený iba pre fi rmy či podnikateľov. Medzičasom však aj súkromné osoby začínajú poškuľovať po tejto možnosti a lízingové spoločnosti aj pôžičovne vozidiel sa dopytu prispôsobujú. Či je pre vás ako bežného motoristu prenájom výhodný, záleží najmä od toho, do akej miery je pre vás vlastníctvo vozidla dôležité a koľko voľných fi nančných prostriedkov potrebujete na pokrytie nutných či voľnočasových nákladov.

Výhodou prenajímania vozidla je určite fakt, že nemusíte za vozidlo zložiť žiadnu akontáciu vo výške určitého percenta ceny vozidla. Splátky pritom nepokrývajú celú kúpnu cenu vozidla, ale platíte len amortizáciu, čiže rozdiel medzi kúpnou a zostatkovou cenou vozidla v okamihu jeho vrátenia. Okrem toho prenajímateľ vás zbaví únavného inzerovania a zjednávania s potencionálnymi záujemcami, keďže opätovný predaj vozidla zabezpečí za vás. Požičovne či lízingové spoločnosti majú aj vďaka dlhoročnej spolupráci a objemom dohodnuté priaznivejšie podmienky nákupu a poistení vozidiel, ktoré môžu ďalej ponúknuť klientovi. V mesačnej splátke programov AVIS Lease a AVIS MaxiRent máte zahrnutý balík služieb, ktorý obsahuje daň z motorových vozidiel, povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, sezónne obutie vozidla, registračný poplatok, odhlásenie vozidla, garančné servisné úkony, asistenčné služby, ako aj predplatený ročný nájazd kilometrov. Jednoducho si prenajímate auto aj s komplexnou starostlivosťou a pravidelne svoj vozový park môžete obmieňať.

 

Poznáte ten pocit z nového auta? S programami AVIS Lease či AVIS MaxiRent môžete každý rok, dva, či tri jazdiť vozidlo inej kategórie, značky, motorizácie a výkonu. Za vozidlo platíte každý mesiac rovnakú splátku, pričom ide o váš daňovo uznateľný priamy mesačný náklad.

 

Skúste si teraz opäť položiť otázku: „Je vlastníctvo vozidla v dnešnej dobe pre mňa výhodné?“ Odpoveď, samozrejme, nie je vždy jednoznačná. No pokiaľ sa potrebujete naplno venovať práci či podnikaniu a zaťažuje vás administratíva spojená s nákupom, predajom a správou vozového parku, bezstarostné prenajímanie nového auta je pre vás tá správna voľba. Predsa nepotrebujete vlastniť, aby ste si vozidlo vedeli užiť.

 

 

INZERCIA: Peugeot Jesenné výhody

Investigatíva od Tamba Bay Times

Floridský Clearwater sa mení na prvé scientologické mesto na svete

Podľa magazínu Time scientologická cirkev postupne zaberá celé mesto v USA, nakúpila pozemky za milióny dolárov.

18. novembra 2019

VEDA A TECHNOLÓGIE

Je tento svet skutočný? Možno žijeme v simulácii, špekulujú vedci (video s titulkami)

Ak žijeme v simulácii riadenej akousi mimozemskou civilizáciou, ako to dokázať? A dá sa to vôbec? Touto otázkou sa zaoberalo už niekoľko vedcov a prišli s niekoľkými zaujímavými hypotézami, ktoré elegantným spôsobom zhrnul TED-Ed.

18. novembra 2019

Ford Mustang Mach-E

Mustang na baterky je realitou. Elektrické SUV s ikonickým názvom nemá kľučky a má dojazd 600 kilometrov

Ford predstavuje novodobú alternatívu modelu Mustang.

18. novembra 2019

Úplne nové Ferrari prekvapuje menom, dizajnom aj technikou. Legendárne Dino je späť

Do portfólia značky Ferrari sa zaraďuje úplne nový model.

17. novembra 2019

Čínsky priemysel expanduje do Európy, zaplaví nás Aiways lacnými autami?

Zaznamená elektrické SUV úspech?

14. novembra 2019

Ani miliardári sa nevedia zhodnúť na budúcnosti

Kapitalizmus ako ho poznáme je mŕtvy, socializmus začína byť opäť hrozbou

Rastie všeobecný tlak na zriadenie akéhosi „socialistického kapitalizmu“.

13. novembra 2019

600-koňové Audi RS Q8 predviedlo pozoruhodnú jazdu a stalo sa najrýchlejším SUV v Zelenom pekle

Doterajšiemu držiteľovi rekordu nadelila novinka až 12 sekúnd.

12. novembra 2019

Všetko podstatné o novej Octavii

Octavia s poradovým číslom 4 prichádza. Je nádherná, pokroková a veľkolepo priestranná

Ideál rodinného auta na Slovensku prichádza v úplne novej podobe.

11. novembra 2019

Ekonomická sloboda na Slovensku

Je Slovensko dobrým miestom na podnikanie? Ani nie, v rebríčku nás predbehlo aj Maďarsko, Česko, Poľsko či Rumunsko

Podľa rebríčka ekonomickej slobody je Slovensko na veľmi nepriaznivej pozícii. A stále sa zhoršuje.

11. novembra 2019

Budúcnosť skladovania energie

Čo s batériami zo Slovenska? Riešenia sa ponúkajú, ale chýbajú reálne opatrenia

V Bratislave sa skončila prvá medzinárodná konferencia venovaná batériovým technológiám a úložiskám energie. Jej organizátori, členovia Slovenskej batériovej aliancie (SBaA), si zadefinovali akčné kroky manifestu, ktoré by mali zabezpečiť rozvoj jednotlivých oblastí batériového priemyslu na Slovensku.

6. novembra 2019

September priniesol v predaji nových vozidiel v Európe veľké prekvapenia. Zažiaril Mercedes a Tesla

Mercedes-Benz sa stal v Európe druhou najúspešnejšou značkou za minulý mesiac.

29. októbra 2019

Adventný koncert v bratislavskej Redute

Slávik menom Slávka

Len nedávno absolvovala bratislavské Konzervatórium a už sa zjavuje v programoch prestížnych operných scén. Meno, ktoré si treba zapamätať: Slávka Zámečníková.

24. októbra 2019

Porsche rozširuje portfólio elektrickej novinky o základnú verziu. Čo ponúkne najlacnejší Taycan?

Nedávno odhalený elektromobil od Porsche prichádza v základnom vyhotovení.

19. októbra 2019

Trvalý rast je nemožný

Ako súvisia recesie s inováciami

Krízy vznikajú a zároveň zanikajú. Je to kolobeh, ktorý je našou súčasťou od nepamäti. Navzájom súvisiace obdobia štádií ekonomiky, kedy obdobie konjunktúry (rastu) striedajú obdobia recesie (poklesu).

17. októbra 2019

TEST Peugeot 508 SW Allure 1.5 BlueHDi 130k EAT8

7 dôvodov, pre ktoré je podľa nás Peugeot 508 SW autom roka

Na tomto fantastickom kombi nenájdete chybu ani vtedy, keď ju budete urputne hľadať. Peugeot 508 SW na nás nesmierne zapôsobil.

16. októbra 2019

BMW predstavuje úplnú novinku. Rad 2 v štýlovom balení Gran Coupé má primárne predný pohon

Nová dvojka prichádza sprvoti ako štýlové 4-dverové kupé.

16. októbra 2019

Najrýchlejší sériový sedan na svete dostal exkluzívne doplnky. Toto je vylepšený Flying Spur

Luxusný Flying Spur dostal exkluzívny paket Blackline.

14. októbra 2019

Seriál o Číne

Predstihne Čína v umelej inteligencii USA?

Na základe sledovania informácií, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán by sa mohlo zdať, že Čína nás všetkých čoskoro prevalcuje svojou inovačnou aktivitou. To isté sa týka aj vnímania jej pokroku v umelej inteligencii.

11. októbra 2019

Už vieme, ako bude nový Volkswagen Golf s poradovým číslom osem vyzerať a kedy príde

Príchod jednej z najväčších noviniek tohto roku je na spadnutie.

11. októbra 2019