Investovanie do krypta či zlata je pasé. Na trhu sa objavili investičné kabelky

Trh s kryptomenami aj akciami dramaticky upadá. Ľudia sú si každým dňom neistí, snažia sa zachrániť posledný našporený „cent“. Z toho dôvodu sme minulý mesiac riešili otázku, či je investícia do zlata spoľahlivou ochranou pred infláciou. Dnes prichádzame s ďalšou možnosťou, ako ochrániť svoje úspory pred znehodnocovaním, a tou sú investičné kabelky. Pravdepodobne ste už počuli o stereotype, že ženy majú… Prečítať celé
Vydané 20. júna 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Pravdepodobne ste už počuli o stereotype, že ženy majú záľubu v nakupovaní kabeliek. Ak by sme sa na obstarávanie luxusných dizajnových kabeliek  pozreli z hľadiska investície, možno by sme zmenili názor. Mnohokrát sa zdá, že všetky reči o investíciách do kabeliek sa zamieňajú s finančnými investíciami.

Čo je to investičná kabelka?

Investičná kabelka je v podstate mimoriadne žiadaná taška vysokej kvality. Pochopiteľne je drahšia a jej hodnota sa časom zvyšuje. Treba mať na pamäti, že nie všetko, čo je drahé sa rovná dobrej investícii. Teda investičná kabelka znamená, že investujeme peniaze s cieľom finančnej návratnosti v budúcnosti, pretože očakávame, že kabelka bude mať vyššiu hodnotu.

Len veľmi málo nákupov luxusných kabeliek časom naberá na hodnote. Pomyselnou istotou sú napríklad kabelky od Hermes, Chanel alebo Louis Vuitton. Tieto „kúsky“ by ste mali trpezlivo opatrovať v šatníku (teda nemali by ste ich nosiť, aby nemali známky opotrebenia). V podstate ich archivujete pre novú vlnu spotrebiteľov.

Správna starostlivosť tašku je nevyhnutná – keď ju používate, aj keď ju nepoužívate. ILUSTRAČNÁ FOTOGRAFIA

Ako sme už spomenuli existujú určité značky a klasické štýly tašiek, ktoré si môžu zachovať svoju hodnotu. Naskytuje sa otázka, ktorá taška bude o päť alebo desať rokov rovnako žiadaná? Dôvod, prečo si tieto tašky zachovávajú hodnotu, spočíva v exkluzivite a vhodnosti.

INZERCIA

Nedotknuté kabelky zarábajú viac peňazí

Inými slovami, kabelku musíte udržiavať v perfektnom stave ako novú, ak ju chcete predať tak, aby ste v budúcnosti dobre zarobili a aby sa vám investícia vrátila. Žiaľ, kabelka, ktorá javí známky používania a opotrebovania, vám cenu úplne novej tašky nevynesie.

Stav vašej kabelky do veľkej miery určuje, koľko za ňu zaplatia obchody, predajcovia alebo jednotlivci. Preto nie je jednoduché zarobiť peniaze na investičných kabelkách. Pokiaľ ich používate, budú javiť známky opotrebovania.

Majte na pamäti

• Môžu byť skvelou investíciou do šatníka – to znamená, že kabelka je navrhnutá tak, aby vám dlho vydržala pri bežnom používaní.
  • Nečakajte, že ich predáte so ziskom – nemusí to tak byť. Ako sme už niekoľkokrát podotkli predaj luxusných kabeliek za účelom zisku neplatí pre každý kúsok. Rovnako ako v prípade zlata sa vám investícia do kabeliek nemusí „vyplatiť“. Síce nič nestratíte, ale nestane sa z vás ani milionár.
  • Nezadlžujte sa nákupom kabeliek. Nákup luxusných tašiek by sa mal odvíjať od vášho príjmu. Až po vyplatení mesačných výdavkov by ste sa mali sústrediť na možnosť investovania. Ak máte dlhy, tak vás investičná kabelka z biedy nevytiahne.
  • Existujú lepšie spôsoby, ako investovať.

Ak nie ste renomovaný predajca alebo odosielateľ kabeliek, budete musieť preukázať pravosť kabelky. ILUSTRAČNÁ FOTOGRAFIA

Na čo treba myslieť pred kúpou investičnej kabelky?

Pri výbere investičného prvku je potrebné položiť si tri otázky.

1. Ako dlho návrhár vyrába túto tašku? Ak sa vyrába nepretržite minimálne päť rokov, tak ide o klasický kúsok. Ak sa vyrába len sezónu, tak môže ísť o ,,investičnú kabelku“.
  2. Majú ceny stúpajúcu tendenciu? Stojí dnes taška viac ako v prvom roku výroby? Stojí viac ako minulý rok? Chcete, aby sa hodnota tašky neustále zvyšovala.
  3. Darí sa kabelke na ,,blšom“ trhu?  Sú ženy schopné predať tieto tašky ľahko a za vysokú cenu? Vašim cieľom je, aby boli kabelky obľúbené. Na druhej strane nesmie byť ponuka vyššia ako dopyt, to neveští úspech.

Na čo sa zamerať pri kúpe investičnej kabelky?

• Nadčasovosť: Nechcete investovať do tašky, ktorá v budúcej sezóne alebo v budúcom roku vyjde z módy. Chcete niečo, čo pravdepodobne obstojí v skúške času.
  • Kvalita: Kabelka je vyrobená z odolného materiálu. Často ide o ručnú výrobu.
  • Praktickosť: Dobrá taška by mala byť použiteľná.
  • Farba: Neutrálne farby bývajú z dlhodobého hľadiska praktickejšie, pretože ostatné farby budú v móde s ročným obdobím.

O investičnú kabelku sa musíte starať. Ideálne je, ak ju nebudete nosiť, ale budete ju archivovať do času, kým jej hodnota nevzrastie. Pri výbere si dajte pozor na nadčasovosť, kvalitu, praktickosť a samozrejme na farbu. Pri neutrálnych farbách je väčšia pravdepodobnosť, že si získajú kabelky nového majiteľa.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.