Horor Brightburn ukazuje zlého Supermana, ktorý ľuďom vracia ich nenávisť

Superman môže byť výrazne negatívnou postavou, ak sa obráti proti ľuďom.
Vydané 11. marca 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Čo by sa stalo, keby sa Clark Kent, čoby Superman, namiesto nasledovania dobrého rozhodol byť zlým? Takouto myšlienkou sa zaoberá film Brightburn, ktorý ukazuje Supermana v celkom novom svetle. Či skôr odhaľuje jeho temnú stránku, a to spôsobom, ktorý je pre svet úplne nový.

 

Snímka s názvom Brightburn (2019) bude mať v amerických kinách premiéru 24. mája, u nás možno ešte o deň skôr.

Film je lokalizovaný priamo do mestečka podobného mestu Smallville, v ktorom Clark Kent vyrastal ako osvojené dieťa bezdetných rodičov. To ani v tomto filme nie je pozemšťan, hoci tak vyzerá, prišiel z vesmíru a jeho mimozemský pôvod a samotárska povaha sú dôvodom, prečo sa stane v škole šikanovaným.

BRIGHTBURN (2019) Foto: SONY Pictures

Podobný scenár mal aj posledný plnohodnotný film o Supermanovi s názvom Man of Steel (2013), ale zatiaľ čo postava stvárnená Henrym Cavillom odolala pokušeniu a stala sa dobrou, vo filme Brightburn sa ukazuje alternatívny vývoj, v ktorom chlapec podľahne nenávisti okolia a stane sa záporným hrdinom.

INZERCIA

Trailer na film, v ktorom je dieťa so silou Supermana odhodlané ničiť a vraždiť, je dychberúci a ukazuje nám postavu najznámejšieho superhrdinu na svete úplne inak, než sme na neho zvyknutí. Núti uvažovať nad otázkou, či Lex Luthor, Supermanov hlavný nepriateľ, nemal vlastne pravdu. V tomto prípade by mal.

Režisérskej stoličky sa ujal David Yarovesky, producentom je James Gunn (Guardians of the Galaxy), hlavných hereckých rolí sa zhostili Elizabeth Banks, David Denman a iba 16-ročný Jackson A. Dunn.

Inzercia

Pokračujte na ďalší príspevok »