Digitálny svet

Holografické modelky zožali úspech na Newyorskom Fashion Weeku

Newyorský týždeň módy sa oficiálne začal 11. februára. Milovníkov módy tak čakalo šesť dní nepretržitých prehliadok, prezentácií, stretnutí s celebritami a úžasného oblečenia. Každý rok je NYFW fascinujúcejší ako reálny život, ale pre sezónu jeseň/zima 2022 berie Maisie Schloss túto frázu doslova. „Bola to vôbec prvá holografická módna prehliadka. Návštevníci tak uvideli hologramy v nadživotnej… Prečítať celé
Vydané 24. februára 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

„Bola to vôbec prvá holografická módna prehliadka. Návštevníci tak uvideli hologramy v nadživotnej veľkosti, ktoré nielenže predviedli kolekciu, ale odohrali naozaj jedinečné príbehy a úplne vtiahli divákov do deja. Tí, ktorí tam nemohli byť fyzicky, majú k tomu všetkému prístup online. “ Maisie Schloss

Holografické modelky

Návštevníci jej prehliadky mali možnosť vstúpiť do prostredia virtuálnej galérie. Tam už stáli 2 metrové holografické modelky zoradené v rade. Modelky vykonávali súbor opakujúcich sa pohybov, ako GIFy. Niektoré z nich boli inšpirované bábikami z franšízy „Monster High“ od spoločnosti Mattel z roku 2010. Mali zelené a modré telá, uši príšer a plutvy. Niektoré sa otáčali v priestore, kývali bokmi, ukazovali na hostí a niekedy vysielali výboje animovaných modrých bleskov alebo bubliny.

Holografické modelky sa pohybovali ako GIF

Holografia je jedinečná fotografická metóda, pri ktorej sa 3D objekty zaznamenávajú pomocou lasera a potom sa čo najpresnejšie obnovujú. Referenčnú vlnu vytvára priamo zdroj svetla a vlna objektu sa odráža od zaznamenaného objektu. Podobne ako fotografia, aj hologram je trvalý záznam svetla odrazeného od nejakého objektu. Hologram však vyzerá reálne a trojrozmerne a pohybuje sa, keď sa naň pozeráte, rovnako ako skutočný objekt. To sa deje vďaka jedinečnému spôsobu, akým sa hologramy vyrábajú.

Maisie Schloss a Yahoo

Dizajnérka Masie Schloss sa zaoberá a digitálne spracováva psychedelické potlače a elegantné párty oblečenie inšpirované kybernetickými technológiami. Ako mnoho ďalších svetových dizajnérov sa aj ona pozerá na možnosti virtuálnej budúcnosti. Jej retro-futuristická kolekcia obsahovala množstvo narážok na virtuálnu realitu.

Hoci niektoré značky začali vstupovať do metaversa tým, že popri fyzickom oblečení vydali svoju kolekciu ako digitálne oblečenie NFT, Schlossová hovorí, že v tejto sezóne to neplánuje.

Na vytvorení hologramov v nadživotnej veľkosti a zobrazení rozšírenej reality pre prehliadku pracoval tím spoločnosti Yahoo. Ten rozmiestnil v štúdiu 106 kamier, ktoré zachytávali 360-stupňové zobrazenie v superostrom rozlíšení 6K, aby sa zobrazil každý detail oblečenia.

Holografickú prehliadku si môžete pozrieť TU!

Monster High

Monster High je americká franšíza na bábiky. Jej hlavnou témou je, fiktívne americké mesto New Salem, kde navštevujú dospievajúce deti slávnych príšer (a iných mýtických bytostí) strednú školu s názvom Monster High. Škola je známa tým, že sa na ňu môžu prihlásiť všetky druhy príšer. To je v kontraste s inými školami, ktoré existujú vo fantazijnom svete série a sú vyhradené len pre jeden druh príšer (napríklad škola výlučne pre upírov, kde sú všetci študenti upíri). Príbehy postáv boli vyrozprávané prostredníctvom televízneho seriálu, webového seriálu, filmov, oficiálnej webovej stránky, ako aj prostredníctvom denníkov (brožúr) priložených k bábikám. Tieto bábiky patria k jedným z najpopulárnejších na svete.