INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Automobily a koronavírus

Fabrika Porsche, ako ste ju nikdy predtým nevideli

Pandémia koronavírusu v obrovskej miere ovplyvňuje výrobu nových automobilov. Automobilky buď stoja alebo fungujú v obmedzenom režime. Príkladom je výroba vozidiel Porsche.

Uzatvorenie týchto podnikov teraz umožňuje fotografom vytvoriť fotografie, ktoré poukazujú na silu a rozsah bezpečnostných opatrení minimálne tak dôrazne ako zábery prázdnych svetových metropol.

Napríklad tieto zábery továrne v Porsche v Nemecku (zdrojový článok neuvádza, či sa jedná o závod v Zuffenhausene alebo Lipsku). Obe továrne boli zatvorené v sobotu 21. marca 2020, spočiatku na obdobie dvoch týždňov, ale keďže sa situácia v Európe príliš nezlepšila, dvere  zostali pre zamestnancov zatvorené aj naďalej.

INZERCIA: Skladové vozidlá Renault
Advertisement

Je iba veľmi zriedkavé, aby verejnosť mala možnosť vidieť doslova srdce výroby športových automobilov. Vďaka týmto fotografiám síce môžeme nahliadnuť do výroby, ale v takej podobe, ktorú nepoznajú ani samotní zamestnanci.  Po zastavení výroby boli autá, ktoré  už boli na dobrej ceste k dokončeniu svojej cesty zo závodu, zakryté priesvitnou plachtou. Tieto vozidlá teraz  čakajú na deň, keď bude možné stroje znova uviesť do prevádzky. Pohľad na prevádzku bez zamestnancov a so zakrytými nedokončenými autami môže pôsobiť priam strašidelne.

INZERCIA
INZERCIA: Skladové vozidlá Renault
Advertisement

Toto všetko ale neznamená, že je situácia v Porsche zlá.  CEO spoločnosti Oliver Blume vo svojom blogu tvrdí, že spoločnosť Porsche v súčasnosti vyrába vybavenie prioritne pre domáci nemecký trh a až potom pre zvyšok sveta.

Blume ďalej odhaľuje, že zákazníci stále objednávajú nové autá, najmä v Číne, kde sa situácia pomaly, ale isto vracia späť k normálu. A že v Porsche majú silnú finančnú stabilitu, aby toto obdobie zvládli bez drastických dôsledkov. Na dobrú finančnú situáciu poukazuje aj vykázanie silného prvého štvrťroka v roku 2020, s 53 125 dodávkami vozidiel. Medziročné zníženie v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 iba o 5 percent dokazuje, že si Porsche vedie pomerne dobre aj napriek koronavírusu.

 

Zdroj témy: THE PORSCHE FACTORY LIKE YOU’VE NEVER SEEN IT BEFORE

Zdroj fotografií: PORSCHE