Automobily a koronavírus

Fabrika Porsche, ako ste ju nikdy predtým nevideli

Pandémia koronavírusu v obrovskej miere ovplyvňuje výrobu nových automobilov. Automobilky buď stoja alebo fungujú v obmedzenom režime. Príkladom je výroba vozidiel Porsche.
Vydané 23. apríla 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Uzatvorenie týchto podnikov teraz umožňuje fotografom vytvoriť fotografie, ktoré poukazujú na silu a rozsah bezpečnostných opatrení minimálne tak dôrazne ako zábery prázdnych svetových metropol.

Napríklad tieto zábery továrne v Porsche v Nemecku (zdrojový článok neuvádza, či sa jedná o závod v Zuffenhausene alebo Lipsku). Obe továrne boli zatvorené v sobotu 21. marca 2020, spočiatku na obdobie dvoch týždňov, ale keďže sa situácia v Európe príliš nezlepšila, dvere  zostali pre zamestnancov zatvorené aj naďalej.

Je iba veľmi zriedkavé, aby verejnosť mala možnosť vidieť doslova srdce výroby športových automobilov. Vďaka týmto fotografiám síce môžeme nahliadnuť do výroby, ale v takej podobe, ktorú nepoznajú ani samotní zamestnanci.  Po zastavení výroby boli autá, ktoré  už boli na dobrej ceste k dokončeniu svojej cesty zo závodu, zakryté priesvitnou plachtou. Tieto vozidlá teraz  čakajú na deň, keď bude možné stroje znova uviesť do prevádzky. Pohľad na prevádzku bez zamestnancov a so zakrytými nedokončenými autami môže pôsobiť priam strašidelne.

Toto všetko ale neznamená, že je situácia v Porsche zlá.  CEO spoločnosti Oliver Blume vo svojom blogu tvrdí, že spoločnosť Porsche v súčasnosti vyrába vybavenie prioritne pre domáci nemecký trh a až potom pre zvyšok sveta.

Blume ďalej odhaľuje, že zákazníci stále objednávajú nové autá, najmä v Číne, kde sa situácia pomaly, ale isto vracia späť k normálu. A že v Porsche majú silnú finančnú stabilitu, aby toto obdobie zvládli bez drastických dôsledkov. Na dobrú finančnú situáciu poukazuje aj vykázanie silného prvého štvrťroka v roku 2020, s 53 125 dodávkami vozidiel. Medziročné zníženie v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 iba o 5 percent dokazuje, že si Porsche vedie pomerne dobre aj napriek koronavírusu.

 

Inzercia

Zdroj témy: THE PORSCHE FACTORY LIKE YOU’VE NEVER SEEN IT BEFORE

Zdroj fotografií: PORSCHE

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.