Pripravovaný Camp Adventure Park: unikátny zážitok v dánskom lese

Camp Adventure Park je unikátnou zážitkovou destináciou. Ide o 900-metrov dlhý chodník umiestnený medzi korunami stromov s vyhliadkovou vežou vo výške 45 metrov. Zatiaľ je jeho výstavba ešte iba v začiatkoch, ale už teraz je zrejmé, že prechádzka v takejto výške bude dych berúcim zážitkom, ktorý svojim návštevníkom umožní vidieť prírodu a les z úplne… Prečítať celé
Vydané 26. februára 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Camp Adventure Park je unikátnou zážitkovou destináciou. Ide o 900-metrov dlhý chodník umiestnený medzi korunami stromov s vyhliadkovou vežou vo výške 45 metrov. Zatiaľ je jeho výstavba ešte iba v začiatkoch, ale už teraz je zrejmé, že prechádzka v takejto výške bude dych berúcim zážitkom, ktorý svojim návštevníkom umožní vidieť prírodu a les z úplne inej perspektívy.

 

Chodník je navrhnutý tak, aby bol prístupný ľuďom všetkých vekových kategórii a dokonca aj ľuďom s fyzickým postihnutím. Aj keď je vo výške, výstup na vežu je tvorený chodníkom s miernym sklonom vedeným do kruhu. Park sa nachádza v chránenom lese Gisselfeld Klosters Skove, hodinu cesty južne od Kodane v Dánsku. V lese sú tiež jazerá, potôčiky a mokrade.

 

Camp-Adventure-Park-Observation-Tower-8

Trasa pomedzi stromy vedie popri rôznych druhoch lesov bez toho, aby ich narúšala. Cesta je rozdelená na strmší a miernejší chodník. Strmší chodník poskytne turistom pohľad na najstaršie časti lesa, zatiaľ čo miernejší chodník a vyhliadková veža sú umiestnené v novších častiach lesa. Na strmšom chodníku nájdete tiež niekoľko aktivít, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať a užiť si les.

Vrcholom tejto impozantnej prechádzky je vyhliadková veža vo výške 45 metrov nad zemou. Veža je v tvare cylindra s úzkym stredom a rozšíreným základom a vrcholom. To nielen zvyšuje stabilitu veže, ale tiež priestor na vyhliadku na vrchole veže. Tiež to umožňuje lepší kontakt s lesom.

INZERCIA

Nový chodník a vyhliadková veža budú súčasťou Camp Adventure, už existujúceho športového objektu. Projekt firmy Effekt získal v roku 2017 ocenenie ICONIC Award 2017 za vizionársku architektúru. Stavba sa začala realizovať práve začiatkom tohto februára a ešte v priebehu tohto roka by mala byť verejne prístupná turistom.

 

Zdroj: www.effekt.dk

Camp-Adventure-Park-Observation-Tower-4

Camp-Adventure-Park-Observation-Tower-1

Camp-Adventure-Park-Observation-Tower-2

Camp-Adventure-Park-Observation-Tower-3

Camp-Adventure-Park-Observation-Tower-7

Camp-Adventure-Park-Observation-Tower-5

Camp-Adventure-Park-Observation-Tower-8

Pokračujte na ďalší príspevok »