Jednoduché úpravy pracoviska, ktoré zlepšia produktivitu, náladu, kreativitu a zdravie

Inšpirujúce miesto na prácu, ktoré pôsobí motivačne, vytvoríte jednoduchšie než si myslíte. Stačí pri tom myslieť iba na zopár detailov.     Použite farby, ale nie akékoľvek. Existuje celé odvetvie v psychológii, ktoré sa venuje farbám a ich vplyvu na výkonnosť, kreativitu, stres a emócie. Červená farba má napríklad vplyv na vaše telo, modrá na… Prečítať celé
Vydané 27. februára 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , ,

Použite farby, ale nie akékoľvek.

Existuje celé odvetvie v psychológii, ktoré sa venuje farbám a ich vplyvu na výkonnosť, kreativitu, stres a emócie. Červená farba má napríklad vplyv na vaše telo, modrá na myseľ, žltá na emócie, ego a sebadôveru a zelená vytvára rovnováhu medzi vplyvom na telo, myseľ a emócie.

tumblr_n3ikxbHlN01rqeb09o1_1280

Trendy nábytok je pekný, ale dôležitá je ergonómia.

INZERCIA

Nábytok v kancelárii by nemal podliehať iba aktuálnym trendom, ale mal by byť predovšetkým funkčný a trvácny. Zamerajte sa najmä na výber pracovného kresla, ktoré by malo umožňovať viacero polôh a materiál by mal byť priedušný.

70 Inspirational Workspaces & Offices | Part 21

Chráňte si chrbát.

Dôležité je tiež umiestnenie pracovného kresla v priestore. Neseďte chrbtom k dverám ani k oknu. Kreslo by ste mali umiestniť tak, aby ste vždy videli, kto vchádza do miestnosti. To platí aj ak pracujete z domu, pretože nevedieť, čo sa vám deje za chrbtom pôsobí stresujúco. Ak umiestnenie kresla chrbtom k dverám nemôžete zmeniť, použite aspoň zrkadlo.

tumblr_n2p00qNT711rqeb09o1_1280

Začleňte do priestoru živé kvety.

Nielen že kvety zlepšujú vzduch v miestnosti, ale majú tiež veľa psychologických výhod. Štúdie poukazujú na vzťah medzi nižšou chorobnosťou a zvýšenou produktivitou, ak sú v kancelárii prítomné živé rastliny.

tumblr_n2us6hMAbm1qkegsbo1_1280

Majte na očiach tabuľu s vašimi víziami.

Asi ani netreba hovoriť, že ak máte na očiach vaše vízie a ciele, pôsobí to motivačne. Nezabúdajte však na to, aby boli sformulované konkrétne a reálne. Môžete si tiež rozpísať postupné body, ako svoju víziu chcete dosiahnuť a postupne si ich odškrtávať.

tumblr_n2wdyrdcxQ1rqeb09o1_1280

Organizujte a eliminujte chaos.

Malý chaos môže povzbudiť kreativitu, ale čím viac vecí hromadíte, tým viac stresujúco to pôsobí. Ak neustále vidíte papiere s nedokončenou prácou, cítite nátlak a v konečnom dôsledku aj stres. Uprate si veci tak, aby boli ľahko dostupné, ale nie stále na očiach a budete sa cítiť menej vyčerpaní, preťažení a deprimovaní.

tumblr_n2dwn6BeK41rqeb09o1_1280

Správne osvietenie robí rozdiel.

Výhody prirodzeného osvetlenia sú nepopierateľné, preto oceníte najmä kanceláriu orientovanú na juh. Ak túto možnosť nemáte, investujte do širokospektrálneho svetla. Slabé svetlo zapríčiňuje bolesti hlavy a očnú únavu, čo znižuje produktivitu.

Vytvorte si priestor na prestávku.

Keď si potrebujete chvíľku oddýchnuť, mali by ste zmeniť miesto. Či už to je kuchynka alebo pekný výhľad z balkóna či terasy. Ako zamestnávateľ by ste mali myslieť na vytvorenie spoločenského priestoru, ktorý nie je vyhradený na prácu, ale môže slúžiť ako oddychová miestnosť.

Zdroj: www.inc.com

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.