BIZARNÉ NÁBOŽENSTVÁ: 2.časť

Nuwaubizmus Nuwaubčania vznikli ako černošská skupina v Brooklyne, v New Yorku v 70. rokoch 20. storočia, a odvtedy prešli mnohými zmenami. Zatiaľ čo témy čierneho separatizmu a spirituality zostali jadrom hnutia, Nuwaubčania prešli obdobiami zahŕňajúcimi islam, hebrejskú ikonografiu, afrofuturizmus, a dokonca po ich presídlení z Brooklynu do Eatonu, v štáte Georgia, si nárokovali aj politickú… Prečítať celé
Vydané 22. novembra 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , ,

Nuwaubizmus

Nuwaubčania vznikli ako černošská skupina v Brooklyne, v New Yorku v 70. rokoch 20. storočia, a odvtedy prešli mnohými zmenami.

Zatiaľ čo témy čierneho separatizmu a spirituality zostali jadrom hnutia, Nuwaubčania prešli obdobiami zahŕňajúcimi islam, hebrejskú ikonografiu, afrofuturizmus, a dokonca po ich presídlení z Brooklynu do Eatonu, v štáte Georgia, si nárokovali aj politickú autonómiu.

Ich zakladateľ je teraz vo väzení po tom, čo bol odsúdený za pranie špinavých peňazí a obťažovanie detí.

Nuwaubizmus však pretrváva do dnešných dní.

V jednom nuwaubskom mýte sa o bielych ľuďoch hovorí, že boli pôvodne stvorení ako rasa zabijakov, ktorí mali slúžiť černochom ako otrocká armáda, ale tento plán sa pokazil.

Stúpenci veria, že ženy existovali mnoho generácií predtým, ako vynašli mužov prostredníctvom genetickej manipulácie.

 

Zakladateľ spoločnosti The Aetherius Society a niekoľko jeho nasledovníkov. Zdroj: thesun.co.uk

Spoločnosť Aetherius

Toto je v podstate kombinácia kresťanskej dogmy s hinduistickou, budhistickou a židovskou vierou.

Je to zmes všetkých dohromady so zdravou dávkou ufológie.

Asi 650 členov Spoločnosti Aetherius sa snaží zabrániť úplnému zničeniu Zeme. Tvrdia, že viacerým katastrofám už bolo zabránené použitím modlitby, a „batérií duchovnej energie“, ktoré v sebe držia liečivú energiu generovanú psychickými schopnosťami.

Stále čakajú na ‚Ďalšieho majstra‘, ktorý je zrejme nejakým Mega Ježišom, ktorý zostupuje z nebies, v lietajúcom tanieri, a má veľké magické schopnosti.

Je jedným z prvých a najdlhšie trvajúcich náboženstiev súvisiacich s UFO.

Najvýraznejšou praxou Spoločnosti Aetherius je jej používanie batérií duchovnej energie.

Modlitby a spievanie členov sú sústredené prostredníctvom vyškolených vodcov a nalievané do batérie, kde môžu byť uložené na neurčito. V čase krízy, ako je vojna, zemetrasenie alebo hladomor, môžu byť v jednom okamihu uvoľnené tisíce hodín uloženej energie modlitby.

 

Chrám skutočného vnútorného svetla

Je to náboženská organizácia so sídlom na Manhattane, ktorá verí, že psychoaktívne látky ako dipropyltryptamín, kanabis, LSD, meskalín, psilocybín, psychedelické huby a iné, sú skutočným Božím telom.

Organizácia tiež verí, že všetky náboženstvá sú založené na psychedelickej skúsenosti.

Prekážkou spasenia je naopak temnota, ktorú predstavuje alkohol, kokaín či opiáty, ale aj nečestnosť, či násilie.

Sviatosťou spoločenstva – jej svetlom a Kristom – bol DPT (dipropyltryptamín), syntetický halucinogén.

Medzi jeho účinky patrí zvýraznenie vnímania farieb a hudby, ale aj výrazné potlačenie ega a stieranie hraníc (medzi jedincom a okolím, aj medzi farbami).

Za voľbou DPT však stáli aj pragmatické dôvody – na rozdiel od známejších drog väčšinou chýba na zoznamoch zakázaných látok.

 

Kmeň z tichomorských ostrovov naďalej uctieva princa Filipa ako boha, nie človeka. Zdroj: nypost.com

 

Hnutie princa Filipa

 

Malá sekta kmeňa Yaohnanen, ktorá žije na južnom ostrove Tanna vo Vanuatu, uctieva pomerne kráľovského boha – princa Filipa.

Pred kontaktom s kolonizačnými spoločnosťami, ľudia z oblasti Yaonanen rozprávali staré príbehy o horskom duchu s bledou pokožkou, ktorý cestoval do zámoria do ďalekej krajiny.

Tam by sa oženil s mocnou ženou a po čase sa k nim vrátil.

Táto legenda začala dávať veľký zmysel v jednej osobe: princovi Filipovi.

Vojvoda z Edinburghu skutočne cestoval po krajinách, aby sa oženil s mocnou ženou, ktorú ľudia z kmeňa videli na fotografiách a výstrižkoch, na stenách kolonizačných policajných staníc.

Ich presvedčenie sa upevnilo, keď u nich v roku 1974 kráľovná a princ Filip, uskutočnili kráľovskú návštevu. Ich horský duch sa konečne vrátil so svojou nevestou, ako predpovedala legenda.

Každý rok, na princove narodeniny, kmeň plánuje prepracovanú hostinu. To zahŕňa konzumáciu ich obradného nápoja, kava, vyrobeného z koreňov stromu papriky, ktorý spôsobuje, že pijanovi znecitlivia ústa.

Manželka si je vedomá toho, že ho tento kmeň uctieva, a pravidelne im posiela darčeky a podpísané fotografie.

Mohlo by byť lákavé považovať tento kult za úplne bizarný, ale spojením svojej starodávnej viery s novými západnými vplyvmi, našli spôsoby ako zachovať svoje dedičstvo a kultúru.

 

Iglesia Maradoniana – modlite sa k futbalovej legende Maradonovi

Diego Maradona je prinajmenšom legenda.

Jeho fanúšikovia pre neho založili náboženstvo v roku 1998, a má viac ako milión nasledovníkov, vo viac ako šesťdesiatich krajinách.

Priaznivci maradonskej cirkvi počítajú roky od narodenia futbalovej legendy Maradonu, v roku 1960.

Symbol pre túto cirkve je D10S, ktorý spája španielske slovo pre bohov (Dios) a číslo košele Maradonu.

 

Panawave

Táto mimoriadne zvláštna skupina so sídlom v Japonsku, je extrémne vyhrotená z prítomnosti elektromagnetických vĺn v modernom svete.

Obviňuje ich zo zmeny klímy, ničenia životného prostredia a iných svetských neduhov.

Založili ju v roku 1994, a odvtedy došlo k viacerým aktom priťahujúcim publicitu, ako napríklad pokus o únos arktického tuleňa v roku 2003, ktorý sa objavil v rieke v Tokiu.

Skupina usúdila, že elektromagnetické vlny boli príčinou zvláštneho vzhľadu tohto tuleňa, a že jeho návrat do Arktídy by odvrátil blížiaci sa súdny deň.

Pokračujte na ďalší príspevok »