Módne trendy

Athleisure: tepláky do fitka, do práce aj na party

Athleisure vyrástol z trendu cvičenia jogy a posilňovania s vlastnou váhou. Legíny na cvičenie jógy sa stali veľmi populárne. Hoci boli navrhnuté do telocvične, ich pohodlnosť a jednoduchý vzhľad viedli ženy k tomu, že ich začali nosiť v bežnom aj formálnom prostredí. Athleisure pôvodne spopularizovali ženy, avšak rozšíril sa aj na pánsku módu. Athleisure vytvoril… Prečítať celé
Vydané 11. januára 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Athleisure vytvoril priestor pre investorov

Dopyt po módnom športovom oblečení začal stúpať koncom roka 2010. Od roku 2020 fashion spoločnosti, ktoré sa špecializujú na takýto druh oblečenia prilákali mnoho investorov. V niektorých ohľadoch je trend athleisure podobný trendu rýchleho stravovania (fast food). Ľudia sú čoraz bohatší a chcú čoraz viac kombinovať kvalitu s pohodlím.

Šatník

Oblečenie athleisure má spotrebiteľom ponúkať módne, pohodlné a všestranné kúsky, ktoré môžu nosiť na rôznych podujatiach a miestach, od telocvične až po firemné obedy. Oblečenie sa neobmedzuje len na legíny na jogu a športové topy. Zahŕňa rôzne ďalšie druhy oblečenia, medzi ktoré patria tepláky, tenisky, šortky, športové nohavice, pančuchy, tank topy a rôznorodé doplnky.

Athleisure značky

Lululemon

Z tejto značky sa stal behom niekoľkých rokoch hotový bestseller. Takisto ako jedna z mála značiek stála pri zrode štýlu athleisure. Vo vlastnom laboratóriu skúma nové materiály, ich technické parametre a vhodnosť pre športové aktivity.

Girlfriend Collective

Girlfriend Collective ponúka udržateľné, eticky vyrobené aktívne oblečenie vo veľkostiach extra extra small6XL a tiež aj tehotenské veľkosti.

Athleta

Táto spoločnosť s aktívnym oblečením, ktorú vlastní spoločnosť Gap, sa snaží reprezentovať všetky vekové kategórie a postavy žien.

Gym Shark

Britská značka aktívneho oblečenia si od svojho uvedenia na trh v roku 2012 podmanila sociálnu sieť Instagram. Celebrity a ich tréneri propagovali legíny a elegantné súpravy tejto značky. Medzi influencerov značky patria napríklad Hailey Bieber, Nina Dobrev, Vanessa Hudgens alebo Alessandra Ambrosio.

Fabletics

Spoločnosť Fabletics, ktorá vznikla v spolupráci s Kate Hudson, ponúka špičkové a cenovo výhodné aktívne oblečenie s možnosťou zaujímavého konceptu. Predplatného na oblečenie.

Yoginess

Yoginess založili dve mladé Slovenky, ktorých vášeň pre pohyb, umenie a produktový dizajn prerástla až do slovenskej značky športového a komfortného oblečenia.

Bianca Studio

Táto značka pobláznila hlavne mladých.

Pandémia a šport doma

Športové oblečenie sa stalo jednoznačným víťazom na trhu pre rok 2021. Spotrebitelia počas pandémie trávili veľa času doma cvičením alebo pracou na home office v pohodlnom oblečení. Ľudia od začiatku pandémie spochybňujú pravidlá obliekania. Trendom sa stala aj starostlivosť o seba a o svoje duševné zdravie.

Foto: Kamaji Ogino

Kľúčové zmeny, ktoré nastali počas pandémie Covid 19 na trhu:

• Udržateľnosť  je dlhodobým trendom v móde. Dostala sa už aj na trh so športovým oblečením. Spotrebitelia naďalej objavujú a investujú do nových výrobkov s udržateľnými, odolnými a vysokokvalitnými materiálmi.
  • Rozmanitosť hrá kľúčovú rolu na trhu. Značky, ktoré ponúkajú a propagujú oblečenia pre ženy všetkých tvarov a veľkostí si získali srdcia svojich zákazníkov.
  • Luxus začína získavať silu na trhu so športovým oblečením.
  • Náučné videá a tvorba kvalitného obsahu. Značky ako napríklad Lululemon (so svojimi videami o joge) a Alo Yoga (so službou Alo Moves) sa stali vynaliezavejšími a prinášajú svojim zákazníkom hodiny jogy, fitnes a wellness rovno domov.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.