Malý Picasso

Andres Valencia má 10 rokov a prominentnú klientelu

Malý Picasso! 10-ročný umelecký zázrak strhol na seba pozornosť na Týždni umenia v Miami, kde si získal množstvo fanúšikov. Na zozname fanúšikov sa vyskytujú zvučné mená ako Channing Tatum, Sofia Vergara a Brooke Shields, pričom predáva diela až za 20-tisíc dolárov za kus. Andres Valencia Andres Valencia je štvrták zo San Diega. Tento rok sa… Prečítať celé
andres valencia

Andres Valencia pózuje so svojimi dielami (Zdroj:Twitter)

Malý Picasso! 10-ročný umelecký zázrak strhol na seba pozornosť na Týždni umenia v Miami, kde si získal množstvo fanúšikov. Na zozname fanúšikov sa vyskytujú zvučné mená ako Channing Tatum, Sofia Vergara a Brooke Shields, pričom predáva diela až za 20-tisíc dolárov za kus.

Andres Valencia

Andres Valencia je štvrták zo San Diega. Tento rok sa stal najmladším umelcom, ktorý kedy vystavoval na akcii Art Miami. Andres začal maľovať vo veku štyroch rokov. Za svoj vzor považuje Picassa a medzi jeho obľúbencov sa zaradil aj Modigliani, Dalí alebo Basquiat. Nikdy nemal učiteľa výtvarnej výchovy a len nedávno začal maľovať na väčšie plátna. Aj keď počas týždňa úplne vypredal svoju zbierku obrazov v cene od 5 000 do 20 000 dolárov, plánuje sa zlepšovať a v najbližšej dobe hľadať učiteľa výtvarnej výchovy.

„Počas maľovania rád počúvam hudobníkov ako Jimi Hendrix, The Beatles, Freddie Mercury a Michael Jackson.“

Art Miami 2021

Art Miami je uznávaný ako jeden z najvýznamnejších medzinárodných veľtrhov moderného a súčasného umenia. Tento rok sa konal od 30. novembra do 5. decembra. Predstavilo sa na ňom množstvo ikonických a významných umeleckých diel, dynamických projektov a špeciálnych inštalácií z viac ako 140 medzinárodných galérií.

 Výstava zostáva otvorená na Artsy do 19. decembra.

Takisto je najvyššie hodnoteným medzinárodným veľtrhom umenia z hľadiska návštevnosti v USA a druhým najnavštevovanejším na svete. Každoročne ho navštevujú etablovaní aj začínajúci zberatelia, kurátori, odborníci z múzeí, zástupcovia tlače a osobnosti zo sveta umenia.

Veľtrh umenia a pandémia

Počas prvého dňa veľtrhu sa konalo VIP otvorenie. Prehliadka prebiehala obvyklým spôsobom, pričom popri novších predajcoch, ktorí do centra pozornosti priviedli začínajúcich umelcov, sa predávali aj sedemciferné sumy.

Ďalšie umelecké zázraky

  • Aelita Andre
  • Advait Kolarkar
  • Elisabeth Anisimow

Aelita Andre

„Prvýkrát som začala profesionálne maľovať vo svojich deviatich mesiacoch a moje obrazy maľované akrylom na plátno boli zaradené na samostatnú výstavu v Austrálii, keď som mala dva roky. Abstraktné umenie chcem posunúť úplne novým smerom, najmä sériou zvukomalieb.“

Aelita Andre je pôsobivý mladý talent z Austrálie. Jej abstraktné maľby boli vystavené na samostatných aj skupinových výstavách po celom svete. Aelita sa takisto zaujíma o kozmológiu a teoretickú fyziku. Jej jedinečné zvukové maľby obsahujú nástroje ako súčasť plátna, čím vytvárajú nový zmyslový zážitok.

Advait Kolarkar

Advaitovo umenie žne celosvetový úspech. Vystavoval už aj na newyorskom ArtExpo. Pýši sa ocenením Global Child Prodigy Award a stal sa aj držiteľom High Flyers 50. Advait Kolarkar prekonal tieto významné míľniky už vo veku sedem rokov a priniesli mu aj označenie zázračné dieťa. Jeho pracovná morálka a zázračná predstavivosť upútali pozornosť milovníkov umenia na medzinárodnej úrovni.

Elisabeth Anisimow

Elisabeth (Lisa) Anisimowová sa narodila ruským rodičom v Los Angeles. Už v ranom veku prejavila záujem o umenie. Keď bola ešte batoľa, matka ju spolu so starším bratom brávala do nádherných petrohradských múzeí, kde Lis trávila dlhý čas a pozorovala umenie. Hoci nikdy nemala žiadne formálne umelecké vzdelanie, jej prvá aukcia diel sa uskutočnila celkom skoro. Predstavila sa počas benefičného podujatia v Los Angeles. Dnes má 15 rokov, je z nej usilovná, po svete cestujúca a medzinárodne uznávaná zázračná umelkyňa, ktorá má za sebou ohromujúco rozmanité umelecké skúsenosti a internetovú stránku so svojimi dielami.  Za svoju inšpiráciu považuje hlavne francúzskou tradíciu a diela Pierra-Augusta Renoira a Clauda Moneta. Dnes je pre ňu charakteristická maľba na živých modeloch a ich začlenenie do maľovaného prostredia, ktoré vytvorila.

Pokračujte na ďalší príspevok »