Kryptomeny a luxusné jedlá

Aktuálne: prvá NFT reštaurácia na svete bude v New Yorku

Prístup do VIP reštaurácie budú mať len držitelia limitovanej edície NFT tokenov.
Vydané 18. januára 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,
prvá NFT reštaurácia

Prvá NFT reštaurácia je inšpirovaná morskými plodmi, ktoré budú aj na jej menu. (Ilustračná foto: Tamas Pap)

Prvá NFT reštaurácia na svete sa bude otvárať už čoskoro. VCR Restaurant Group plánuje otvoriť  reštauráciu s názvom Flyfish Club. Otvorenie je naplánované na začiatok roka 2023. Miesto nie je známe širokej verejnosti. Zatiaľ len unikla informácia, že miesto má ovplývať ikonickým výhľadom na New York.  Pri vstupe sa bude od hostí vyžadovať, aby sa preukázali dokladom o členstve vo forme NFT (non-fungible token). Špecialitou reštaurácie má byť aj japonský majster v robení sushi, ktorý bude denne servírovať čerstvé ryby privážané priamo z Japonska. Aj keď pre vstup budete potrebovať kryptomenovú peňaženku, priamo v reštaurácii sa bude platiť v amerických dolároch.

Spoločenský klub

Tento VIP klub ponúka dva typy členstva. Štandardný typ so žetónmi s označením tuniaka žltoplutvého a exkluzívny typ, ktorý poskytuje členom prístup do súkromnej miestnosti omakase v klube. Exkluzívne žetóny budú mať rôzne vyobrazenia sushi a sashimi jedál.

Omakase doslovne znamená nechávam to na vás“, sa najčastejšie používa pri stolovaní v japonských reštauráciách, kde zákazník necháva výber a podávanie sezónnych špecialít na šéfkuchárovi.

Štandardné členstvo sa spočiatku predávalo za 2,5 ETH (približne 7 900 USD), zatiaľ čo členstvo omakase sa ponúkalo za 4,25 ETH (približne 13 485 USD). Podľa Nation’s Restaurant News sa prvá várka 1 151 členstiev vypredala v priebehu niekoľkých hodín, zatiaľ čo ďalších 350 sa predalo v súkromnom predaji v decembri 2021. Majitelia tokenov ich môžu znovu predať alebo dokonca prenajať iným ľuďom. Zisk z predaja alebo prenájmu však, samozrejme, závisí od pretrvávajúceho dopytu po členstve.

Reštaurácia

Okrem špičkovej reštaurácie s morskými plodmi bude mať Flyfish Club  aj koktailový salónik, miestnosť omakase (len pre členov najvyššej kategórie) a vonkajší priestor s rozlohou viac ako 900 m². Podľa zakladateľov nebude členstvo v klube len o špičkovom kulinárskom zážitku. Veľkú úlohu bude zohrývať kryptomena pomocou, ktorej ľudia komunikujú a prezentujú sa.

„Pomocou NFT ľudia digitálne komunikujú o tom, čo majú radi a kto sú. NFT sa pomaly zaraďuje k tradičným statusovým symbolom, ako sú napríklad značkové kabelky. Týmito symbolmi ľudia vyjadrujú svoj vkus a finančné prostriedky.“  David Rodolitz zakladateľ a výkonný riaditeľ VCR Group

Online svet

NFT nadšenci sa zvyčajne združujú online (významným príkladom je skupina Bored Ape Yacht Club) alebo sa zameriavajú na metaverse. Vo virtuálnom svete môžu ľudia vlastniť virtuálne nehnuteľnosti, umenie a dokonca aj jedlo.

Metaverse je 3D sieť virtuálnych svetov, ktoré sú zamerané na sociálne prepojenie ľudí. Do metaversu sa dostanete prostredníctvom náhlavných súprav s virtuálnou a rozšírenou realitou.

Bored Ape Yacht Club

BAYC je zbierka 10 000 unikátnych digitálnych zberateľských predmetov Bored Ape NFT. Jednotlivý Bored Ape token slúži ako členská karta jachtového klubu a poskytuje prístup k výhodám určeným len pre členov. Každý Bored Ape (znudený opičiak) je jedinečný. Je programovo generovaný z viac ako 170 možných znakov vrátane výrazu tváre, pokrývky hlavy, oblečenia a ďalších. Opice sú uložené ako tokeny na blockchaine Ethereum. Nákup jednej takejto opice stojí 0,08 ETH, čo predstavuje 230 EUR.

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »