Nekonečný bazén láme rekordy

Najvyššie položený nekonečný bazén v Dubaji

Bazén s nekonečným okrajom  Hoci je  Address Beach Resort v Dubaji otvorený od konca minulého roka, najvyššie položený bazén na svete hosťom sprístupnili v marci tohto roka. Strešný bazén sa nachádza na 77. poschodí hotela a čestné miesto v Guinnessovej knihe rekordov mu patrí od 24. marca 2021. Nekonečný bazén (infinity pool) má dĺžku 94,84… Prečítať celé
Vydané 20. septembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , ,

Bazén s nekonečným okrajom

Hoci je  Address Beach Resort v Dubaji otvorený od konca minulého roka, najvyššie položený bazén na svete hosťom sprístupnili v marci tohto roka. Strešný bazén sa nachádza na 77. poschodí hotela a čestné miesto v Guinnessovej knihe rekordov mu patrí od 24. marca 2021. Nekonečný bazén (infinity pool) má dĺžku 94,84 m, šírku 16,50 m a je vysoký neuveriteľných 293,906 m. Z toho vyplýva, že tento unikát je takmer dvakrát taký dlhý ako olympijský bazén. Vstup do bazéna je povolený iba hotelovým hosťom, ktorí majú viac ako 21 rokov.

Address Beach Resort bazén

Address Beach Resort – najvyššie položený nekonečný bazén na svete Zdroj:addresshotels.com

Address Beach Resort

Ikonický mrakodrap má dve 77 – poschodové dvojveže spojené v základoch horných poschodí. Ponúka očarujúci výhľad na more, ostrovy a najznámejšie budovy v Dubaji. Vidieť môžete napríklad rezort Burj Al Arab, dubajský prístav, ostrov Palm Jumeirah, známy ako Palmový ostrov, či ruské koleso Ain Dubai (Dubajské Oko), ktoré je zároveň najvyšším na svete (dvakrát väčšie ako London Eye). Rezort nájdete na Jumeirah Beach Residence.

Address Beach Resort a Address Beach Residences ponúkajú hosťom 217 izieb. V objekte nájdete aj 443 zariadených apartmánov s kompletným servisom a 478 nezariadených bytov (rezidencií).

„Sme nadšení, že môžeme oživiť zážitok z Address v prvom plážovom hoteli tejto značky, ktorý sa nachádza na jednom z najobľúbenejších miest v Dubaji a ktorý si obľúbili miestni i turisti,“ vyjadril sa hovorca spoločnosti Address Chris Newman.

„Od množstva obchodov s jedlom a nápojmi, luxusných ocenených kúpeľov, exkluzívnych izieb s panoramatickými výhľadmi na pláž  – Address Beach Resort ponúka svojim hosťom nezabudnuteľné zážitky.“

Unikátna stavba predstavuje ďalší pozoruhodný architektonický doplnok k už aj tak rušnej panoráme Dubaja.

Address Beach Resort - najvyššie položený nekonečný bazén na svete

hotel Address Beach Resort v Dubaji Zdroj:sk.pinterest.com

Rezort ponúka viac

Okrem nekonečného bazéna sa v Address Beach Resort nachádza aj bazén len pre dospelých, rodinný bazén a detská kaluž. Ostatné bazény sú otvorené pre všetkých hostí bez obmedzenia veku. Na 77. poschodí v blízkosti nekonečného bazéna sa nachádza aj ázijská fúzna (Asian Fusion) reštaurácia Zeta Seventy Seven, ktorá takisto sľubuje nádherný výhľad. Ázijské fúzne menu je inšpirované morskými plodmi a špecialitami ako Iced Oyster, Wagyu Sirloin, chrumkavé vyprážané krevety a Miso Lobster. Zeta Seventy Seven má veľkolepú terasu pod holým nebom, ale aj súkromné vnútorné chaty, ktoré sú klimatizované a plne vybavené.

Vonkajší bazén s nekonečným okrajom nie je jediným unikátom, ktorý drží rekord v Guinnessovej knihe rekordov. Address Beach Resort a Address Beach Residences sídli v dvoch prepojených vežiach (v horných základoch), no má aj visutý most (skyebridge), ktorý sa tiahne zo 63. až po 77. poschodie. Skybridge Floor je najvyšší obývateľný most na svete.

Zeta Seventy Seven Dubaj Address Beach Resort

Zeta Seventy Seven – reštaurácia na 77. poschodí hotela v Dubaji Zdroj:addresshotels.com

Rekordný Dubaj

V Dubaji je postavené najväčšie nákupné centrum, ale aj mrakodrap, ktoré sa pýšia prvenstvom. Za zmienku jednoznačne stojí najväčší a najhlbší bazén Deep Dive Dubai. Nie je to iba klasický bazén naplnený vodou – nachádza sa v ňom „opustený“ podmorský svet a množstvo jaskýň, ktoré môžu potápači skúmať. Dá sa v ňom zažiť jedinečný potápačský zážitok pre začiatočníkov i profesionálov. Najhlbší bazén sveta má hĺbku takmer 60 m a obsahuje viac ako 14 miliónov litrov vody (objem ako šesť olympijských bazénov). Predbehol aj poľský bazén Deepspot, ktorého hĺbka je 45,5 m. Bazén si udržiava teplotu 30ºC, no to nie je ani zďaleka jeho najväčšie plus. Okrem jaskýň, ktoré môžu potápači preskúmať po prvotnej prehliadke so sprievodcom, ukrýva podvodný byt so spálňou, kúpeľnou a jedálňou. Nájsť môžete aj panorámu mesta s lavičkami, pouličným osvetlením a autami. Podľa CNN bazén ukrýva aj podvodnú arkádu so stolným futbalom alebo môže slúžiť ako podvodné filmové štúdio. V súčasnosti je však bazén otvorený iba na pozvanie.

Deep Dive Dubai - najhlbší bazén na svete

Deep Dive Dubai – najhlbší bazén na svete Zdroj:sk.pinterest.com

Nepýši sa nimi iba Dubaj

Nekonečné bazény sa v 60. rokoch minulého storočia stali hitom. Dnes sa dokonca množstvo hotelov bez nich cíti neúplne. Aj keď je Dubaj svetovou jednotkou, po celom svete existujú desiatky strešných nekonečných bazénov,  ktoré sa majú čím chváliť. Od ulíc Miami po útesy na Bali môžeme nájsť až 25 strešných bazénov s nekonečným okrajom. Známy je  napríklad bazén v Dallase (Texas) v hoteli Joule (The Joule Dallas Hotel). Ide o sklenený nekonečný bazén, ktorý doslova visí nad okrajom hotela. Naskytne sa vám z neho výhľad na centrum mesta Dallas.

Alpin Panorama Hotel Hubertus Sky Pool (Južné Tirolsko, Talinsko), Alila Villas Uluwatu (Bali, Indonézia) či strešný bazén hotela Des Arts Saigon (Saigon ,Vietnam) – to je len zopár hotelových rezortov, v ktorých tieto luxusné a čoraz viac vyhľadávané bazény nájdete.

Alpin Panorama Hotel Hubertus Sky Pool – bazén z priehľadného skla vo vyvýšených dolomitoch severného Talianska Zdroj:sk.pinterest.com

Tipy na cestovanie: Navštívte netradičné miesta na svete

Zdroje: edition.cnn.com , remotelands.comdeseret.com , travelandleisure.com , addresshotels.com , unitedlife.sk