12 TIPOV: Ako dostať do svojho dňa viac pohybu

Skúste pridať do svojho rozvrhu niekoľko bonusových aktivít počas dňa a týždňa, aby sa vaše telo hýbalo. Len pár minút pohybu navyše sem a tam sa časom naozaj nazbiera. Tu je niekoľko spôsobov, ako sa počas každodenného života viac hýbať, bez toho, aby ste museli blokovať viac času zo svojho nabitého programu! 1, Fit lopta… Prečítať celé

Len pár minút pohybu navyše sem a tam sa časom naozaj nazbiera.

1, Fit lopta miesto stoličky

Vymeňte svoju kancelársku stoličku za fit loptu.

To môže pomôcť pri bolestiach chrbta a zlepšite si tak zároveň držanie tela.

Pri sedení na lopte viete zároveň precvičovať rôzne partie tela, a zaposilovať si tak popri práci alebo oddychu.

2, Parkujte ďaleko

Ak bývate v bezpečnej štvrti a neohrozíte tým svoju bezpečnosť, zaparkujte od svojho vchodu ďalej.

Nemusí to platiť len o ceste domov, no kamkoľvek idete – do obchodu, práce či na tréning.

Nazbierate tým denne oveľa viac krokov ako si myslíte!

3, Prechádzajte sa počas telefonovania

Či už vybavujete pracovný alebo súkromný telefonát, nestrácajte popri tom drahocenný čas a prechádzajte sa po miestnosti, byte alebo vyrazte na menšiu prechádzku po okolí.

Inšpirujte sa, aj takto môže vyzerať váš lifestyle. Zdroj: masterfile.com

4, Vezmite si obed von

Objednajte si obed niekde v blízkosti vašej kancelárie a potom si ho vyzdvihnite.

Dokonca aj keď ste si zabalili obed z domu, môžete si ho vziať do neďalekého parku alebo na iné vonkajšie miesto.

Nasajete tak slnečné svetlo, čerstvý vzduch a budete v pohybe – zohľadní sa to aj na celkovom počte krokov za deň a za týždeň.

Než sa vrátite dovnútra, urobte si rýchlu prechádzku, aby ste podporili metabolizmus.

5, Trávte viac času s domácim zvieratkom

Venujte viac času svojmu domácemu miláčikovi, choďte častejšie na prechádzky, vyskúšajte nové trasy a predĺžte tak aktívny spoločný čas vonku.

Ak nemáte domáce zvieratko, vyskúšajte miestny útulok alebo adopčné agentúry – vždy hľadajú dobrovoľníkov, ktorí by pomohli.

Vezmite rodinu do útulku a zoberte pár psíkov na prechádzku.

Strávite tak príjemný čas v kruhu rodiny, pomôžete nejakému zvieratku a zároveň budete v pohybe!

6, Cvičte pri sledovaní televízie

Keď prídete domov z práce, je ľahké zvaliť sa na sedačku a bezmyšlienkovite sledovať televíziu, zatiaľ čo relaxujete.

Tento čas však môžete využiť na to, aby ste dopriali svojej psychickej aj fyzickej schránke.

Vyskúšajte rôzne tipy cvikov, ktoré môžete pokojne cvičiť počas sledovania televízie a vytvoríte si tak postupne vlastnú sadu cvikov, ktorá vám vyhovuje najviac.

7, Vstávajte počas reklamných prestávok

Namiesto vysedávania pri reklamách vstaňte a urobte domáce práce, ktoré ste odkladali, ako je skladanie bielizne, umývanie riadu alebo zametanie podlahy.

8, Vynechajte výťah a choďte po schodoch

Pokiaľ nenesiete ťažký náklad, skúste ísť po schodoch namiesto výťahu, najmä ak idete len pár poschodí.

Chodenie po schodoch namiesto výťahu zvyšuje vašu srdcovú frekvenciu, pomáha s rovnováhou a zlepšuje silu dolných končatín.

Tento zvyk môžete okoreniť – urobte niekoľko zdvihov päty z okraja schodu, aby ste posilnili lýtka, alebo berte schody po dvoch.

Pridajte do svojho života viac schodov a uvidíte ako sa to nazbiera! Zdroj: istockphoto.com

9, Nastavte si pripomienku na prestávky

Niekedy vás práca dokáže poriadne pohltiť a než sa nazdáte, ubehnú hodiny, keď ste sedeli za stolom bez pohnutia.

Nastavte si na telefóne budík, aby ste si každých 30 minút urobili prestávku – vstaňte a choďte do vedľajšej kancelárie pozrieť kolegov, alebo ak ste doma, choďte si nabrať vodu z kuchyne alebo sa jednoducho postavte pri stole a natiahnite sa na tri až štyri minúty.

10, Choďte do práce na bicykli

Ak je pekné počasie a žijete v okruhu niekoľkých kilometrov od kancelárie, choďte do práce na bicykli!

Na jazdu si môžete obliecť cvičebné oblečenie a vziať si so sebou vhodné pracovné oblečenie na prezlečenie do kancelárie.

11, Fitko počas obednej prestávky

Ak normálne trávite obed jedením pri stole a rozprávate sa s kolegami pri káve, využite tento voľný čas na pohyb!

Nájdite si fitko v blízkosti práce alebo navštívte posilňovňu v kancelárii, ak ju máte.

12, Využite čakaciu dobu rozumne

Kým čakáte na jedlo v mikrovlnke alebo na papiere na vytlačenie, nevracajte sa k svojmu stolu.

Postavte sa a urobte ľahký strečing, zaklikujte si o kredenc alebo drepujte, je to na vás.

Ak sa nachádzate doma alebo v iných priestoroch kde máte súkromie, môžete voliť akékoľvek dynamické cvičenia, ako napríklad drepy s výskokom.