Spoločnosť

Čikatilo bol iba začiatok: 10 prípadov kanibalizmu v modernej histórii.

Ohavnosti a krutosti v župane kanibalizmu sa dejú aj v týchto časoch!

KANIBALIZMUS je jedným zo zločinov, ktoré napĺňajú ľudí najväčším odporom a znechutením, pričom už len myšlienka, že niekto zje inú ľudskú bytosť, spôsobuje mnohým ľuďom nevoľnosť.

Niektorí sa však stali neslávne známymi vďaka svojim notoricky známym vraždám a spôsobu, akým ich vykonávali. Vybrali sme 10 najznámejších prípadov kanibalizmu v modernej histórii.

 

Austin Harrouff zabil postarší pár a potom ochutnal ich mäso. Zdroj: blesk.cz

Austin Harrouff

Floridský študent Austin brutálne zavraždil a zjedol tvár páru pri zjavne náhodnej vražde.

Austin Harrouff „vydával zvieracie zvuky“, keď polícia dorazila na príšernú scénu a údajne ho našla na Johnovi Stevensovi, ako si zubami odtrháva kúsky mäsa.

INZERCIA

Policajti šialeného 19-ročného mladíka nevedeli spacifikovať a ani policajný pes ho nedokázal zastaviť v pokračovaní útoku.

Prípad vyvolal veľký mediálny ohlas aj preto, lebo mladý muž bol vzhľadný, mal atletickú postavu a na prvý pohľad rozhodne nepôsobil ako vrah alebo dokonca kanibal. Známym sa stal rozhovor s jeho otcom, ktorý si skrat svojho syna nevedel vysvetliť aj napriek tomu, že „bol v poslednej dobe divný“. V závere otec odkázal verejnosti, že pred touto udalosťou bol jeho syn  dobrým človekom.

 

Jeffrey Dahmer „Kanibal z Milwaukee“

Amerika a svet boli šokovaní jeho zločinmi, keď ho v roku 1991 konečne zatkli vo veku 30 rokov po tom. Predpokladá sa, že svoje obete nalákal do svojho bytu a omámil ich predtým, ako ich rozsekal a zjedol.

Policajti v jeho byte objavili čiastočne uvarené ľudské mäso a v chladničke aj ľudskú hlavu.

„The Milwaukee Cannibal“ dostal 16 doživotných trestov za svoje zločiny, z ktorých niektoré zahŕňali nekrofíliu.

Dahmera zavraždil spoluväzeň vo väzení.

 

Andrej Čikatilo

Andrej Chikatilo sa spriatelil so svojimi obeťami predtým, ako ich znásilnil, zabil a zjedol pre svoje sexuálne potešenie.

Pravdepodobne ide o jedného z najväčších sériových vrahov v histórii. Andrej Romanovič Čikatilo (†57) má na svedomí päťdesiatšesť obetí. Zavraždených mal jesť a dopúšťať sa na nich nekrofílie. S kanibalizmom sa Čikatilo stretol už v detstve. Pri hladomore na Ukrajine vraj dedinčania zabili a zjedli jeho brata Štefana.

Andrej Romanovič Čikatilo sa nenarodil do dobrých čias. Ukrajina trpela hladomorom a ľudia v Čikatilovej blízkosti museli jesť aj potkany, aby neumreli. Čikatila v priebehu mladosti stretli problémy sexuálneho charakteru. Trpel impotenciou a sebanenávisťou – so ženami sa mu opakovane nedarilo. Napriek tomu sa ale v roku 1963 oženil a mal dve deti.

 

Andrej Čikatilo. Zdroj: epochaplus.cz

Jeho besnenie začalo, keď do opusteného domu vylákal deväťročnú Elenu, neúspešne sa ju pokúsil znásilniť a nakoniec ju ubodal.

Problémy s erekciou mal Čikatilo naďalej a doplatila na ne v roku 1981 prostitútka, ktorú Čikatilo ubodal rovnako ako malú Elenu. Jeho besnenie potom prepuklo naplno. Obete si sériový vrah vyberal náhodne. Keď zistil, že erekciu dosiahne len počas vraždenia, zábrany stratil kompletne. To už po Čikatilovi pátrali stovky policajtov, ktorí ale nachádzali len ďalšie a ďalšie obete šialeného vraha. A ešte ku všetkému na nich objavili známky kanibalizmu.

Čikatilo sa dokonca na chvíľu dostal do väzenia, pre nedostatok dôkazov bol ale rovnako ako mnoho ďalších podozrivých prepustený.

Čas sa ale Čikatilovi aj tak pomaly krátil, a po jednej z jeho vrážd sa policajtom podarilo vraha dolapiť.

Nasledoval legendárny súdny proces, pri ktorom sa vrah správal ako zmyslu zbavený. Kričal, zmietal sa, ukazoval genitálie alebo tvrdil, že je tehotný a dojčí. Následne sa priznal k nekrofílii a kanibalizmu. Odsúdený bol na 56 trestov smrti. Jedna vražda – jeden trest smrti. Na Valentína roku 1994 ho popravili strelou do hlavy.

 

Anthony Morley

Anthony Morley brutálne zavraždil svojho priateľa Damiana Oldfielda a potom uvaril jeho mäso.

Morely podrezal hrdlo svojho milenca a niekoľkokrát ho bodol po tom, čo dvojica sledovala film v posteli. Vyučený kuchár si potom naporcoval mäso, okorenil ho bylinkami, orestoval na olivovom oleji a potom zjedol.

Potom sa v zakrvavenom župane dopotácal do neďalekej predajne kebabov a personálu povedal, že niekoho zabil, pretože sa ho pokúsili znásilniť.

 

Albert Fish „Sivý muž“

Skazený Albert Fish, tiež známy ako „Sivý muž“, zavraždil a zjedol 10-ročné dievča v New Yorku. O šesť rokov neskôr sériový vrah poslal rodine dievčaťa list, v ktorom graficky popisuje vraždu a povedal im, ako veľmi sa mu to páčilo.

List bol vysledovaný až k páchateľovi, ktorý sa kedysi chválil, že buď zneužil alebo zjedol dieťa v každom štáte USA, a bol zatknutý a odsúdený za osem vrážd.

Fish bol popravený elektrickým kreslom vo väznici v New Yorku v roku 1936.

 

Vrah Armin Meiwes (vľavo). V marci 2001 Meiwes bodol Bernda Brandesa (vpravo) do srdca a vyprážal ho na panvici. Zdroj: dailymail.co.uk

Armin Meiwes

Meiwes dostal doživotný trest za vraždu muža, s ktorým sa stretol na internete v roku 2001.

Bernd Jurgen Brandes reagoval na inzerát, ktorý kanibal umiestnil na webovú stránku, kde hľadal niekoho, kto by bol ochotný byť zabitý a zjedený.

Vzal svoju obeť späť na svoj statok v Rotenburgu v Nemecku, kde si odrezal Brandes penis, ktorý sa potom obaja pokúsili zjesť. Vrah ho potom dobodal na smrť a jeho telo rozsekal na časti, ktoré potom zamrazil.

Vyšetrovatelia odhadli, že keď ho v decembri 2002 zatkli, zjedol asi 20 kg svojej obete.

 

Stephen Griffiths

Stephen Griffiths v roku 2010 zabil a zjedol tri prostitútky, a dokonca natočil niektoré zo svojich zločinov vo svojom dome v Bradforde, ktorý nazval „bitúnok“.

Zvrátený zabijak stiahol svoje obete z kože a nasekal ich telá predtým, ako uvaril a zjedol ich mäso.

 

Luka Magnotta „Kanadský kanibal“

Luka Magnotta vyvolal medzinárodné pátranie po tom, čo zabil svojho homosexuálneho milenca Lin Juna.

Šialený vrah nahral zábery, na ktorých opakovane bodal svoju obeť sekáčom na ľad, potom ju rozštvrtil a vykonal nekrofíliu.

Magnotta potom poslal časti tela politickým stranám a školám do Kanady. Nakoniec bol zatknutý v berlínskej internetovej kaviarni, keď čítal príbehy o sebe. Odsúdili ho v roku 2014 v Kanade na doživotie.

 

Fotografie páchateľa, obete a miesta činu. Zdroj: dailymail.co.uk

Rudy Eugene „Kanibal z Miami“

Rudy Eugene sa v Miami vyzliekol donaha a jedol tvárou v tvár bezdomovca.

Jeho obeť útok prežila, ale zostala vážne znetvorená po tom, čo bezdomovcovi zúrivý Eugene zjedol oči a iné časti tváre. Obeť mala poškodých vyše 75% tváre!

Kanibal vyhrážkam privolanej polície nevenoval žiadnu pozornosť a keď nezareagoval ani na opakovanú výzvu a stále sa sápal po úbohom bezdomovcovi, policajti ho na mieste zastrelili.

Predpokladalo sa, že Eugene bol pod vplyvom drog, keď spáchal tento brutálny útok.

 

Peter Bryan

Peter Bryan vo februári 2004 zavraždil Briana Cherryho, rozsekal mu obe ruky a jednu nohu, a vyprážal mu mozog na masle.

Jeho príbeh začal keď ho chytili pri krádeži oblečenia a vyhodili z módneho butiku na Kings Road. O týždeň neskôr sa Bryan vrátil aj s kladivom. Použil ho na zabitie 20-ročnej dcéry majiteľa, pred jej mladším bratom. Ďalších osem rokov bol na psychiatrickej jednotke s maximálnou ostrahou, kým ho na radu psychiatrov prepustili.

O niečo neskôr zabil Bryan svojho priateľa Briana Cherryho, len niekoľko hodín po prepustení z oddelenia. Údajne obeť rozsekal a policajti našli na sporáku panvicu s tkanivom z mozgu mŕtveho muža – Bryan policajtom opísal ako mu jeho gastronomický hrot neskutočne chutil.

Bláznivý vrah bol prevzatý do nemocnice Broadmoor po tom, čo sa objavil na súde kvôli Cherryho smrti. Neskôr Bryan zabil svojho spolupacienta Richarda Loudwella vo veku 59 rokov, keď bol ešte v Broadmoore. Bryan povedal, že keby ho neprerušili, zjedol by Loudwellovo mäso.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »