Technológie

Čo so starými batériami z elektromobilov? Ukázalo sa, že vedia napájať celú domácnosť

Powerbanka je veľmi užitočným zariadením pre ľudí, ktorí cestujú a potrebujú mať svoje zariadenia ako telefón, tablet alebo aj fotoaparát vždy nabité a pripravené. Zatiaľ čo tradičné powerbanky sú kompaktné, nie veľmi ťažké a obsahujú batérie s kapacitou postačujúcou nabiť jeden smartfón, číňan Handy Geng skonštruoval niečo, čo sa tejto definícií úplne vymyká. Tento influencer… Prečítať celé

Powerbanka je veľmi užitočným zariadením pre ľudí, ktorí cestujú a potrebujú mať svoje zariadenia ako telefón, tablet alebo aj fotoaparát vždy nabité a pripravené. Zatiaľ čo tradičné powerbanky sú kompaktné, nie veľmi ťažké a obsahujú batérie s kapacitou postačujúcou nabiť jeden smartfón, číňan Handy Geng skonštruoval niečo, čo sa tejto definícií úplne vymyká. Tento influencer zverejnil v januári na platformu YouTube video, kde ukazuje, ako vytvoril obrovskú powerbanku. Nepáčilo sa mu totiž, že všetci ľudia okolo neho majú väčšiu powerbanku ako on. Vyrobil si tak externú batériu s kapacitou 27 000 000 mAh, ktorá je podľa neho ekvivalentom približne 900 konvenčných powerbaniek.

Youtuber Handy Geng s jeho obrovskou power bankou [Youtube/Handy Geng]

Youtuber Handy Geng s jeho obrovskou powerbankou [Youtube/Handy Geng]

Pravdepodobne najväčšia powerbanka na svete

Geng odhaduje, že jeho powerbanka dokáže nabiť viac ako 5 000 telefónov s 3 000 mAh batériami. Ak by ste ňou teda nabíjali len svoj telefón, pravdepodobne by ste sa minimálne 10 rokov nemuseli obávať, že vám dôjde energia. Na vytvorenie svojej powerbanky Geng použil batériu podobajúcu sa na batériu z elektromobilu. Okrem nej si všetko vyrobil svojpomocne. Puzdro na obrovskú batériu vyrobil z kovu a dreva. Výsledkom jeho práce je tak extrémne predimenzovaná powerbanka so známym výzorom.

Až 60 portov

Vzniknutá powerbanka má vo finálnej verzii šírku 1,188 metra a dĺžku 1,798 metra. Geng si dal záležať, a pri budovaní svojej powerbanke nechal už klasický dizajn známy napríklad z modelov od spoločnosti Xiaomi. Teda okrem toho, že tá jeho je niekoľko krát väčšia. Spredu externá batéria obsahuje približne 60 elektrických zásuviek, ktorými dokáže dodať až 220 voltov.

Power banka obsahuje približne 60 elektrických zásuviek [Youtube/Handy Geng]

Power banka obsahuje približne 60 elektrických zásuviek [Youtube/Handy Geng]

Pravdepodobne by ste si ju nekúpili

Asi je každému jasné, že je externá batéria, ktorú Geng vyrobil príliš veľká na to, aby ju mohol ktokoľvek nosiť na výlety do prírody alebo v ruksaku počas cestovania do práce. Mohla by však pomôcť domácnostiam v lokalitách, kde sa vyskytujú pravidelné výpadky elektriny. Práve kvôli jej schopnosti dodať 220 voltov, môže okrem klasických nabíjačiek pre mobilné telefóny napájať aj vysokovýkonné elektrické zariadenia. Geng tiež dodal, že zariadenie je ideálne na kempovanie a môže poslúžiť aj ako stôl.

INZERCIA

Geng vo videu demonštroval využitie svojho výrobku tým, že ním naraz napájal 17 mobilných telefónov, ďalšiu powerbanku a laptop. Jeho externá batéria tiež dokázala nabiť elektrický skúter a dokázal s ňou prevádzkovať aj domáce spotrebiče ako televízor, rýchlovarnú kanvicu a práčku zároveň.

Nikoho určite neprekvapí, že obrovská batéria, ktorú Geng použil, je veľmi ťažká. Práve preto zospodu jeho powerbanky namontoval kolieska pre lepšiu manipuláciu. Geng nepovedal, koľko mu trvala výstavba jeho externej batérie, ani koľko trvá jej úplné nabitie.

Okrem tohto výtvoru je Gengov YouTube kanál plný podobných zaujímavých technologických výtvorov. Skonštruoval už ohrievač toaletného papiera, bezpečnostného strážneho robota, kosačku z invalidného vozíka aj elektromobil.

 

 

Zdroje: India Today, Gadgets 360, Beebom, PCMag

Pokračujte na ďalší príspevok »