Zbierka pre rodinu Tonyho Achmata zo Srí Lanky

Magazín UnitedLife v tlačenej i online podobe ponúka pestrú paletu článkov od veľkého množstva autorov. Je pre nás nesmiernym potešením, že titulu venujú svoj čas, energiu a pozornosť špičkoví profesori, ekonomickí špecialisti, technologickí nadšenci i hodnotovo zameraní jednotlivci. Jedným z ľudí, ktorí sa tešili z úspechov na poli biznisu, ale súčasne dbali na osobnostný rozvoj… Prečítať celé
Vydané 11. novembra 2011 / Autor / Obsahuje tieto témy:

Magazín UnitedLife v tlačenej i online podobe ponúka pestrú paletu článkov od veľkého množstva autorov. Je pre nás nesmiernym potešením, že titulu venujú svoj čas, energiu a pozornosť špičkoví profesori, ekonomickí špecialisti, technologickí nadšenci i hodnotovo zameraní jednotlivci. Jedným z ľudí, ktorí sa tešili z úspechov na poli biznisu, ale súčasne dbali na osobnostný rozvoj a na prvé miesto kládli človeka, je aj Tony Achmat.

 

Anthony A. Achmat bol spolumajiteľom a spoluzakladateľom Managers-inc.com a jeho aktivity ďaleko presahovali rámec Česka  a Slovenska a biznisu ako takého. Tonyho príspevky si môžete prečítať prostredníctvom jeho autorského profilu na našej stránke , zvlášť by som chcel upozorniť na jeho skvelé príspevky Boh nemá žiadne ruky, len tie našeLídri. Sme takí dobrí, ako si myslíme?

Tony nás nečakane opustil 23. mája 2018 a všetkých vo svojom okolí tým priam šokoval. Nikto nečakal, že tento vitálny, energický človek s nadhľadom takto skoro odíde. Anthohy za sebou zanechal výrazný morálny a ľudský odkaz, ale aj nedokončené projekty. Nazvať starostlivosť a pomoc ľuďom projektom možno nie je celkom na mieste, iste.

Aktivity Tonyho Achmata siahajú až na Srí Lanku, kam chcel tesne pred smrťou odcestovať a viesť nový život. Zázemie si vytvoril už dávno predtým vďaka tomu, že aktívne pomáhal srílanskej rodine, ktorá ho prijala za svojho otca, respektíve starého otca. Rodina skoro začala nazývať Tonyho „Papa“ a svojimi aktivitami priaznivo ovplyvnil komunitu až 160 ľudí. Mnohé z plánovaného však ostalo nezrealizované a s účelom dokončiť ich vznikla verejná zbierka.

V pláne bola rekonštrukcia miestnej školy, nákup lode pre podporu turizmu a konkrétne Kumara, hlavy spomínanej rodiny. Ďalším bodom zbierky sú školenia anglického jazyka pre Kumara, jeho ženu Nadeeshu a ich dve deti. Znalosť anglického jazyka je kľúčová pre ich budúcnosť, najmä detí. Po personálnej stránke tieto aktivity zabezpečí najlepší Tonyho priateľ Jim Freeman, ktorý je tvorcom zbierky spoločne s Michaelou Freeman.

Malou odmenou pre prispievateľov budú doteraz nepublikované ilustrácie od Tonyho Achmata, ktoré pripravoval pre projekt Value Anatomy.

 

Zbierka: Tony Achmat Legacy Fund for Sri Lanka

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.