Virálny marketing v praxi

Z Cybertrucku si internet síce uťahuje, Elon Musk však hlási už 200-tisíc predobjednávok

Elektrický pick-up príde najskôr v roku 2021.
Vydané 25. novembra 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Elon Musk si na záver novembra pripravil prezentáciu, kde svetu ukázal svoj ďalší plne elektrický automobil. Model S, X a 3 tak v portfóliu značky doplnil úplne nový počin, ktorý dostal meno Cybertruck. Bez preháňania môžeme povedať, že elektrický pick-up spôsobil doslova šok, a to najmä tým, ako vyzerá. Ak sme boli dlhé desiatky rokov zvyknutí na takmer nemeniací sa dizajn vozidiel typu pick-up, nová Tesla prináša revolúciu.

Aj niekoľko dní po samotnej prezentácii sa nájde vskutku veľká skupina ľudí, ktorí si myslia, že celé to odhalenie, vrátane samotnej novinky je len vtip. Pri pohľade na Cybertruck sa tomu nemožno ani veľmi čudovať, ako sa ale ukazuje, Tesla opäť vyvolala obrovský hype, ktorý už prináša svoje ovocie – okrem extrémne veľkého mediálneho priestoru si totiž novú Teslu stihlo v sklonku pár dni predobjednať už vyše 200-tisíc záujemcov.

 

 

Obrovský záujem

Dodať však treba, že tentokrát si Tesla za predobjednávku pýta „len“ 100 dolárov namiesto niekdajších 1000 (Model 3) či 2 500 dolárov (Model Y). Nič to ale nemení na tom, že opäť sme svedkami obrovského ošiaľu, najmä ak zoberieme do úvahy, že Cybertruck príde na trh najskôr koncom roka 2021, respektíve do Európy až v roku 2022. Navyše, v zmysle „tradícii“ by nás vôbec neprekvapilo, keby sa doručovanie značne oddialilo.

Ako uviedol sám Elon Musk na twitteri, zo všetkých registrácii 17 % ľudí prejavilo záujem o verziu RWD, 42 % o variant AWD, zatiaľ čo 41% predobjednávok tvorí verzia AWD s trojicou elektromotorov. To sú opäť veľmi zaujímavé údaje, ktoré len potvrdzujú fakt, že americká automobilka na poli elektromobilov rozhodne najsilnejšie meno.

Technické parametre

Ako vyplýva s vyššie spomenutých objednávok, Cybertruck bude k dispozícii v 3 vyhotoveniach:

  • Single Motor RWD
    dojazd 400+ km, akcelerácia z 0-96 km/h za 6,5 s, maximálna rýchlosť 177 km/h, cena od 39 900 $
  • Dual Motor AWD
    dojazd 480+ km, akcelerácia z 0-96 km/h za 4,5 s, maximálna rýchlosť 190 km/h, cena od 49 900 $
  • Tri Motor AWD
    dojazd 800+ km, akcelerácia z 0-96 km/h za 2,9 s, maximálna rýchlosť 210 km/h, cena od 69 900 $

Pre všetky tri vezie platí, že maximálne užitočné zaťaženie je na úrovni cez 1,5 tony, pričom najslabšia verzia môže za sebou ťahať príves s hmotnosťou 3,4 tony, zatiaľ čo najsilnejšia verzia až 6 350-kilogramový príves. Bližšie informácie o pohonnom ústrojenstve zatiaľ nepoznáme, vieme ale to, že akumulátory budú podporovať až 250 kW nabíjanie.

Kontroverzný dizajn, ktorý má údajne predstavovať sériovú verziu zaujme nielen samotným tvarom, ale aj použitými materiálmi.  Samotnú karosériu totiž tvoria za studene lisované oceľové časti, ktoré majú zaručiť „ultimátnu ochranu“. Prispieť k tomu majú aj vysoko-pevnostné sklá, ktoré majú chrániť posádku.

Počas prezentácie pri hode oceľovej gule síce bočné okná popukali, faktom ale je, že ťažká guľa naozaj neprenikla do interiéru a práve v tom tkvie ich podstata. Na internete sa hovorí, že tento „nevydarený pokus“ bol vopred naplánovaný skrz väčšiu medializáciu, tak či onak ale platí, že Cybertruck očividne naozaj verejnosť zaujal.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »