Inšpirácie pre domácnost

Výber obrazov do domu alebo bytu: typy a inšpirácie

  Pri zariaďovaní domácnosti sa snažíme skĺbiť funkčnosť a estetiku. Okrem výberu vhodných materiálov a príslušenstva nesmieme zabúdať ani na dizajn. Prostredníctvom obrazov a doplnkov môžeme vniesť naše záľuby a osobitý štýl do našej domácnosti. Dekorácie nám pomôžu vytvoriť jedinečný priestor, ktorý bude odrážať našu osobnosť. Síce dizajnové a trendy kúsky hrajú v dnešnom svete… Prečítať celé
Vydané 3. júna 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Výber obrazov do domu (Foto: Unsplash)

 

Pri zariaďovaní domácnosti sa snažíme skĺbiť funkčnosť a estetiku. Okrem výberu vhodných materiálov a príslušenstva nesmieme zabúdať ani na dizajn. Prostredníctvom obrazov a doplnkov môžeme vniesť naše záľuby a osobitý štýl do našej domácnosti. Dekorácie nám pomôžu vytvoriť jedinečný priestor, ktorý bude odrážať našu osobnosť. Síce dizajnové a trendy kúsky hrajú v dnešnom svete dôležitú rolu, vlastnoručne vyrobené alebo remeselné výrobky, ku ktorým máme aj citový vzťah, sú neoceniteľné.

Niektoré obrazy a doplnky skvelo fungujú v modernej domácnosti. Niektoré obrazy dotvárajú úžasnú atmosféru určitej miestnosti, ale v inej by skôr uškodili. V nasledujúcim bodoch si preberieme jednoduché a osvedčené rady pri výbere obrazov do rôznych miestností domu.

Najdôležitejší  však je, aby sa každý vo svojom domove cítil príjemne a páčil sa mu jeho dizajn.

 

INZERCIA

Tieto rady tvoria len malý prehľad inšpirácii pre zariaďovanie domu alebo bytu.

 

Inzercia

Obývačka

Obývačka predstavuje dominantnú miestnosť celého bytu či domu. Táto izba je venovaná oddychovým aktivitám a času stráveného s rodinou alebo priateľmi. Taktiež je to izba, do ktorej najčastejšie pozývame návštevy. Predstavuje takzvanú spoločenskú časť každého príbytku.  Obývačka má preto aj dôležitý reprezentatívny charakter. Pri dizajne tejto miestnosti sa kladie dôraz na to, aby obrazy v ňom boli na prvý pohľad zaujímavé a zanechali v návštevníkovi dobrý dojem, poprípade prieniesli vhodnú tému na rozhovor.

Obývačka je vhodné miesto pre najdominantnejší, najväčší alebo najfarebnejší obraz z vašej zbierky. Môže ísť o abstraktný obraz veľkých rozmerov, alebo zaujímavý obraz s pestrou farebnosťou a štruktúrou. Pokiaľ to štýl bytu dovolí veľmi vhodnou voľbou sú aj zvieracie motívy alebo zaujímavé fotografie.

 

Výber obrazov do domu – obývačka (Foto: Claire Rendall)

 

Spálňa

Spálňa je hlavným miestom odpočinku, pokoja a súkromia každej osoby. Pri výbere doplnkov je dôležité myslieť na to, aby si spálňa zachovala svoju priestrannosť a vzdušnosť. Väčšinou sa volia jednoduché motívy v jemných tónoch. Odporúča sa striedmosť vo výbere doplnkov. Veľmi pekným doplnkom spálne môžu byť kresby od detí alebo vnúčat, ktoré vždy navodia príjemný pocit a spomienky.

 

Obrazy do spálne (Foto: Josh Mclove)

 

Zariadenie spálne (Foto: Spacejoy)

 

Kuchyňa

Kuchyňa v súčasnosti nie je len priestor pre varenie. V moderných interiéroch býva obvykle prepojené s jedálňou a obývačkou. Pri výbere obrazu do kuchyne by ste sa mali zamerať na vyjadrenie atmosféry, ktorá povzbudí chuť do jedla, a zároveň harmonicky prepojí rôznorodé funkcie tejto izby. Drobná séria obrázkov ovocia, kávy alebo iných pochutín vždy osvieži tento priestor.

Séria obrázkov do kuchyne (Foto: Jessie Daniela)

Chodba

Každý člen domácnosti alebo návštevy využíva chodbu. Aj keď táto miestnosť nenesie dôležité postavenie v domácnosti, trávime v nej celkom veľa času. Takisto ako obývačka, poskytuje táto miestnosť možnosť  vystavenia netradičných a zaujímavých dekorácii. Pokiaľ chodba neposkytuje dostatočný priestor pre dekorácie je vhodné zvoliť sériu rodinných fotografii.

Dekorácie do domu (Foto: Manja Vitolic)

 

Inšpirácia: staré fotografie ako súčasť domova (Foto: Joanna Kosinska)

Pracovňa

Obraz do pracovne alebo kancelárie je jednoduchým a veľmi účinným nástrojom, ako zútulniť pracovný priestor,  a zároveň psychologicky podporiť pracovný výkon. Pre vybavenie pracovne sa častokrát volia fotografie rodiny, obrázky od detí alebo priateľov alebo fotografie obľúbených miest. Každý predsa potrebuje raz za čas prestávku počas práce, povzbudiť myseľ alebo zlepšiť náladu.

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »