Geralt z Rívie sa o rok vráti s novými príbehmi

Už o rok sa dočkáme druhej série Zaklínača. Čo nás v nej čaká?

Vznik druhej série bol potvrdený ešte pred zverejnením tej prvej. Tvorcovia vedia, čo robia a v nasledujúcich riadkoch sa dozvieš, čo pre nás chystajú.
Vydané 23. februára 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Zaklínač bol jeden z najúspešnejších seriálových počinov od Netflixu za minulý rok. Nenatočiť ďalšiu sériu by bola chyba. Zo začiatku to tak pritom nevyzeralo, že nás čaká taký úspešný projekt. Po oznámení, že hlavnú rolu dostal Henry Cavil a ani po zverejnení prvého záberu na Geralta z Rivie nebolo nadšenie príliš veľké. Mnohí očakávali, že do role sa obsadí niekto starší. Mnoho fanúšikov si prialo Madsa Mikkelsena. Cavil na prvej fotke pôsobil skôr ako Legolas z Pána Prsteňov. Keď sa všetkých 8 epizód objavilo na Netflixe, bolo zrazu všetko inak.

Nejaké výčitky by sa síce našli, no na výkon Henryho Cavila nikto nemohol povedať ani jedno krivé slovo. Bolo cítiť, že Henry postavu Geralta pozná veľmi dobre a to vďaka tomu, že je fanúšikom knižnej predlohy a aj hry The Witcher hral niekoľkokrát.

Niekoľko slabších miest sa však objavilo. Poprehadzované časové línie, v ktorých sa nevyznal nik, kostýmy v niektorých prípadoch sa tiež moc nevydarili a tak ďalej. The Witcher má byť náhradou za Game of Thrones, mnohí sú však názoru, že sa skôr podobá na seriál Herkules z 90. rokov.

Tvorcovia teda majú na čom stavať pre druhú sériu, ale taktiež majú mnoho priestoru na zlepšenie. Dočkať by sme sa jej mali na jar 2021, čo je za rok. Už teraz vychádzajú na povrch novinky, ktoré sa týkajú novej série. V prvej sérii sa objavila armáda Nilfgaardu, ide o najnebezpečnejšiu armádu, ktorej zbroj by mal tomuto faktu zodpovedať. Podľa mnohých fanúšikov však bola smiešna. Netflix sa obraňoval tým, že táto armáda častokrát pozostáva zo sedliakov a civilov a nie nejakých kráľovských rytierov. Napriek tomu už producenti potvrdili, že pracujú na novom vizuáli brnenia armády Nilfgaardu.

Taktiež nás čakajú nové herecké posily. Je ich mnoho, no to najzaujímavejšie meno je zatiaľ Kristofer Hivju. Nič vám to nehovorí? Tormund z Game of Thrones vám už hádam niečo vraví. Jedna z najobľubenejších hereckých predstaviteľov Hier o tróny sa objaví v druhej sérií po boku Geralta z Rívie. Podľa všetkého by mal stvárniť postavu prekliateho Nivellena. Táto postava sa objavila v známej poviedke Zrnko Pravdy, ktorá by sa dala prirovnať aj k známej rozprávke Kráska a Zviera.

Črtá sa aj jedna kastingová bomba. V druhej sérii sa má objaviť niekoľko ďalších zaklínačov okrem Geralta v podaní Henryho Cavila. Konkrétne sa má objaviť aj Geraltov mentor Vesemir. Túto rolu už stihli odmietnuť Michael Keaton, či vyššie spomínaný Mads Mikkelsen. Producenti sa však teraz obrátili na herca, ktorý prednedávnom sám prejavil záujem o túto postavu prostredníctvom príspevku na sociálnych sieťach. O koho ide? O herca, ktorý má u fanúšikov sci-fi a komiksov mimoriadne veľkú popularitu – Marka Hamilla. Ten si stihol získať srdcia fanúšikov ako Luke Skywalker zo ságy Star Wars, alebo aj ako hlas Jokera z animovaných filmov a seriálov o Batmanovi.

Posledná novinka fanúšikov poteší o to viac, že im uľahčí čakanie na druhú sériu. V príprave je totiž aj animovaný film z prostredia Zaklínača, ktorý sa na Netflix objaví v priebehu tohto roka. Dej sa nebude točiť okolo hlavných postáv prvej série, teda okolo Geralta, Yennefer či Siri. V animovanom filme sa pozrieme ďaleko do minulosti, kde budeme svedkami príbehov mladého Vesemira, zaklínača, ktorý bol mentorom Geralta z Rívie. Film by mal niesť podtitul Nightmare of the Wolf.

Ako vidíte budúcnosť projektu The Witcher vyzerá dobre a ak zoberieme do úvahy, že tvorcovia môžu čerpať až zo 7 kníh, môžeme predpokladať, že okrem druhej série nás čaká ešte množstvo ďalších. Fanúšikovia dobrej fantasy sa teda nemusia obávať, že by si nemali čo na Netflixe pozrieť.

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.