TOP8 hodiniek s cenou nad 10 miliónov dolárov

Hodinky kúpite už za tri doláre, ale dnes popredné hodinárske značky čoraz častejšie prichádzajú s modelmi, ktorých cenovka obsahuje šesť núl. Ide o unikátne, komplikované, šperkárske, alebo veľmi vzácne zberateľské kúsky. Hodiniek s cenovkou so siedmimi nulami ale nie je veľa. Prinášame prehľad hodiniek s cenou vyššou ako 10 miliónov amerických dolárov. Predpokladáme, že zoznam sa bude dynamicky… Prečítať celé

Multibrand, s.r.o. | Bratislava, Slovensko

Hodinky kúpite už za tri doláre, ale dnes popredné hodinárske značky čoraz častejšie prichádzajú s modelmi, ktorých cenovka obsahuje šesť núl. Ide o unikátne, komplikované, šperkárske, alebo veľmi vzácne zberateľské kúsky. Hodiniek s cenovkou so siedmimi nulami ale nie je veľa.

Prinášame prehľad hodiniek s cenou vyššou ako 10 miliónov amerických dolárov. Predpokladáme, že zoznam sa bude dynamicky rozširovať, nakoľko zberateľstvo prežíva boom a aukcie lámu historické rekordy.

 

 

#8 Patek Philippe 1518 / 11 miliónov USD

12. 11. 2016 v Ženeve uskutočnila aukčná spoločnosť Phillips dražbu veľmi vzácnych hodiniek s večným kalendárom z roku 1943. Boli vyrobené ako číslo jedna zo štyroch exemplárov a sú zaujímavé tým, že sú z nehrdzavejúcej ocele – paradox, keď platí známe „nie je všetko zlato, čo sa blyští“! Až do 70. rokov 20. storočia Patek Philippe nerobil bežne oceľové hodinky. Dovtedy väčšina ich hodiniek bola zo žltého alebo ružového zlata. Hodinky sa vydražili za vtedy rekordných 11 112 020 dolárov.

Patek Philippe 1518 / 11 miliónov USD

Patek Philippe 1518 / 11 miliónov USD

 

#7 Rolex Cosmograph Daytona ‘Paul Newman‘ / 17,8 miliónov USD

10. októbra 2017 sa konala dražba, ktorá prekvapila aj samotný aukčný dom Phillips. Ten pôvodne stanovil odhadovanú cenu hodiniek na jeden milión amerických dolárov. Záujemca o unikátne hodinky z roku 1968 vyrobené pre herca Paula Newmana zaplatil astronomických 17 752 500 amerických dolárov. Nenápadné hodinky vyrobené z ocele s priemerom 37mm v spojení dvoch zvučných mien – Rolex a Paul Newman sa stali najdrahšími nešperkovými náramkovými hodinkami na svete.

Rolex Cosmograph Daytona ‘Paul Newman‘ / 17,8 miliónov USD

Rolex Cosmograph Daytona ‘Paul Newman‘ / 17,8 miliónov USD

Inzercia

 

#6 Jacob & Co. The Billionaire / 18 miliónov USD

Unikátny kúsok, vyrobený jediný kus – dokonalý oslnivý šperk z 18-karátového bieleho zlata s 260 karátmi diamantov, ktorý cez skeletovaný ciferník odhaľuje krásu srdca samotného strojčeka s tourbillonom, kráľovskou hodinárskou komplikáciou.

Jacob & Co. The Billionaire / 18 miliónov USD

Jacob & Co. The Billionaire / 18 miliónov USD

 

#5 Patek Philippe Henry Graves Supercomplication / 24 miliónov USD

11. novembra 2014 sa na aukcii Sotheby’s v Ženeve vydražili za 24 miliónov dolárov vreckové hodinky Patek Phillipe Henry Graves Supercomplication. Americký bankár a podnikateľ Henry Graves ml. v 20. rokoch minulého storočia požiadal švajčiarsku hodinársku značku Patek Philippe o výrobu najkomplikovanejších hodiniek. Graves čakal celých sedem rokov a výsledku sa dočkal v roku 1933 v podobe zlatých vreckových hodiniek vážiacich pol kilogramu s názvom Supercomplication.

Hodinky s dvoma ciferníkmi a 24 komplikáciami sú najzložitejšími hodinkami, aké kedy boli navrhnuté a vyrobené bez pomoci počítačov.

 

Patek Philippe Henry Graves Supercomplication / 24 miliónov USD

Patek Philippe Henry Graves Supercomplication / 24 miliónov USD

 

#4 Chopard 201 Carat Watch / 25 miliónov USD

Sú vyrobené z 15-karátového ružového diamantu, 12-karátového modrého diamantu a 11-karátového bieleho diamantu, doplnené ďalšími bielymi a žltými diamantmi v celkovej váhe 163 karátov. Spolu je to neuveriteľných 201 karátov – podľa nich tieto šperkové hodinky dostali meno.

Chopard 201 Carat Watch / 25 miliónov USD

Chopard 201 Carat Watch / 25 miliónov USD

 

#3 Breguet No. 1160 Grande Complication / 30 miliónov USD

Vreckové hodinky navrhnuté švajčiarskym hodinárom Abrahamom Louisom Breguetom, všeobecne známe aj ako Marie-Antoinette. Boli nazývané „hodinárska báseň“. Predpokladá sa, že výrobu bez obmedzenia nákladov a času objednal pre francúzsku kráľovnú Máriu Antoinettu jej obdivovateľ gróf Hans Axel von Fersen. Práca na hodinkách sa začala v roku 1782 a dokončil ich až Breguetov syn v roku 1827. To už boli Mária Antoinetta, ako aj Hans Axel po smrti. V roku 2013 sa hodinky odhadovali na sumu 30 miliónov dolárov.

Breguet No. 1160 Grande Complication / 30 miliónov USD

Breguet No. 1160 Grande Complication / 30 miliónov USD

 

#2 Graff Diamonds The Fascination / 40 miliónov USD

Graff Diamonds zastávajú pozíciu nielen prvých, ale aj druhých najdrahších hodiniek sveta. Tie druhé najdrahšie nesú názov The Fascination, obsahujú sa 152,96 karátov bielych diamantov a centrálny 38,13-karátový diamant v tvare hrušky. Budete fascinovaní cenou 40 miliónov dolárov.

Graff Diamonds The Fascination / 40 miliónov USD

Graff Diamonds The Fascination / 40 miliónov USD

 

 

1# Graff Diamonds The Hallucination / 50 miliónov USD

Pri predstavení najdrahších hodiniek sveta Graff Diamonds The Hallucination som trocha v rozpakoch, nakoľko je pri nich úplne zmazaná hranica medzi šperkom a hodinkami (týka sa to aj modelu The Fascination). Sú určite viac šperkom, sú majstrovským dielom s viac ako 110 karátmi farebných diamantov zasadených do náramku z platiny. Aj preto tieto hodinky stoja neuveriteľných 50 miliónov dolárov.

Spoločnosť založil Laurence Graff v Londýne v roku 1960 a fascináciu sily diamantov pretavil do dokonalého remeselného spracovania drahých kameňov.

Graff Diamonds The Hallucination / 50 miliónov USD

Graff Diamonds The Hallucination / 50 miliónov USD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »



Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.