TOP destinácie na rok 2023 (2.časť)

#1, Vanuatu #2, Uzbekistan #3, Caye Caulker, Belize #4, Morelia, Mexiko #5, Asuán, Egypt #6, Cebu, Filipíny   #1, Vanuatu Preskúmajte modré lagúny, bujné dažďové pralesy a úžasné pláže, ktorými sa hemží tento úsek ostrovov v južnom Tichom oceáne. Tento raj v južnom Tichom oceáne ponúka nádhernú krajinu, potápanie na špičkovej úrovni, dažďové pralesy, sopky, podmanivé pláže a vrelú pohostinnosť domácich…. Prečítať celé

#1, Vanuatu

#2, Uzbekistan

#3, Caye Caulker, Belize

#4, Morelia, Mexiko

#5, Asuán, Egypt

#6, Cebu, Filipíny

Vanuatu. Zdroj: leonardo.sk

 

#1, Vanuatu

Preskúmajte modré lagúny, bujné dažďové pralesy a úžasné pláže, ktorými sa hemží tento úsek ostrovov v južnom Tichom oceáne.

Tento raj v južnom Tichom oceáne ponúka nádhernú krajinu, potápanie na špičkovej úrovni, dažďové pralesy, sopky, podmanivé pláže a vrelú pohostinnosť domácich.

S množstvom tropického ovocia po celý rok a úžasnými koreninami, ponúka krajina aj výbornú kuchyňu.

Samozrejme, celý čas by ste mohli stráviť aktivitami na pláži a objavovaním podmorského sveta pri hlavnom ostrove Efate, ale Vanuatu ponúka oveľa viac.

Ak chcete ochutnať dobrodružstvo, vydajte sa na ďalšie ostrovčeky, aby ste zažili miestnu kultúru a typický ostrovný život.

 

Uzbekistan. Zdroj: travelistan.sk

 

#2, Uzbekistan

Vydajte sa po stopách starovekej Hodvábnej cesty, užite si nezameniteľný kolorit kultúry a histórie, miznúce Aralské jazero a pôsobivé mauzóleá.

Uzbekistan je klenotom regiónu Strednej Ázie.

Kedysi síce bol náročný na návštevu kvôli komplikovaným vízovým požiadavkám a obmedzeným letom, no v posledných rokoch zmenil svoje podmienky, a návšteva tejto jedinečnej krajiny je omnoho dostupnejšia.

Počas pobytu sa oplatí navštíviť starobylé mestá Buchara, Samarkand a Khiva, kde nájdete najlepšie príklady architektúry Hodvábnej cesty.

Potom je tu hlavné mesto Taškent, nádherná a nápadná zmes starého sveta a súčasnosti.

A ak sa vydáte ďalej, môžete byť svedkami miznúceho Aralského jazera.

 

Caye Caulker. Zdroj: lazylizardbarandgrill.com

 

#3, Caye Caulker, Belize

Len málo turistov sa vydáva do tohto malého ostrovného raja, ktorý je domovom podmorských barov, potápania so žralokmi a nádhernej tropickej scenérie.

Po hodinovej jazde vodným taxíkom z hlavného mesta Belize City, zakotvíte pozdĺž malebného radu vonkajších barov a reštaurácií.

Turisti sa zhromažďujú v blízkosti Splitu, vodnej cesty oddeľujúcej obytnú oblasť Caye Caulker, od mangrovových lesov na severe.

Nájdete tu palapas (slamené terasy/obydlia) a barové stoličky so slamenou strechou, ponorené do krištáľovo čistej vody.

Osviežujúce drinky si nikdy nevychutnáte viac, ako po pás v akvamarínovom mori.

S koralovým útesom hneď pri pobreží je potápanie a šnorchlovanie bezkonkurenčné.

Zarezervujte si celodenný výlet na katamaráne, čo vám umožní plávať s rajami a žralokmi.

Po celý rok je voda taká teplá, že nebudete potrebovať ani neoprén!

 

Morelia. Zdroj: roamingaroundtheworld.com

 

#4, Morelia, Mexiko

V tomto podmanivom meste sa v dláždených uliciach a prepracovaných kamenných budovách spájajú historické obdobia so súčasnou pulzujúcou mexickou kultúrou.

Morelia, hlavné mesto Michoacánu, je úžasným výsledkom bohatej mexickej a španielskej koloniálnej histórie.

Úzke dláždené uličky vinúce sa medzi budovami z ružového kameňa pripomínajú malebné európske mestečko, no mestom preniká výrazná chuť mexickej kultúry, ktorá mu dodáva skutočne jedinečnú atmosféru.

V srdci mesta sa týči katedrála Morelia, ktorá sa nachádza nad centrálnym námestím.

V tomto centre svetového dedičstva UNESCO sa môžete poprechádzať po záhrade, vychutnať si skvelú gastronómiu a popíjať mezcal pri počúvaní živej hudby.

 

Asuán. Zdroj: planetware.com

 

#5, Asuán, Egypt

Zatiaľ čo väčšina návštevníkov Egypta prúdi do Gízy, Káhiry a Luxoru, vznešenosť a krása Asuánu ostáva odolná voči masám turistom, čo pre vás môže byť veľkou výhodou.

Nájdete tu neuveriteľné staroveké ruiny, priateľských miestnych obyvateov a nekonečné príležitosti objaviť miesta, o ktorých väčšina ostatných turistov ani nevie.

Preskúmajte chrám Philae a kláštor svätého Simeona, a urobte si jednodňový výlet do jedného z najlepšie skrytých drahokamov v krajine, chrámu Abu-Simbel.

Ak vás už nebudú baviť horúčavy v púšti, plavte sa po rieke Níl na feluce, štýle plachetnice používanej od 10. storočia.

 

Cebu. Zdroj: kawasanfalls.net

 

#6, Cebu, Filipíny

Oddýchnite si na plážach s bielym pieskom alebo si vychutnajte nezabudnuteľné dobrodružstvá – táto úžasná filipínska provincia uspokojí všetky typy turistov.

Filipíny sú hlavnou destináciou pre ostrovné dobrodružstvá a Cebu nie je výnimkou.

Návštevníci si môžu zaplávať so žralokmi veľrybími, vydať sa na kanoistiku po kaskádových vodopádoch, vidieť nezvyčajné Čokoládové vrchy na Bohole a mnoho ďalšieho.

Provincia obklopená 167 ostrovčekmi a zátokami, má nekonečné množstvo miest na objavovanie po súši, i po mori.

Dokonalé miesto pre všetky typy turistov, Cebu vám umožňuje dopriať si vzrušujúce zážitky a relax na pobreží.

Ak hľadáte najmä relax a aktivity na pláži, zamierte na ostrovy Moalboal, Camotes a Bantayan, ktoré sú všetky známe svojimi malebnými plážami s bielym pieskom.

Pokračujte na ďalší príspevok »