TOP 9 miest v Španielsku, ktorých návštevu neoľutujete!

Španielsko je rozmanitá, farebná a vzrušujúca destinácia. Jeho bohatá história, živá kultúra a svetová kuchyňa z neho robia ideálnu krajinu pre vašu ďalšiu európsku dovolenku. Zaujíma vás, aké najlepšie mestá v Španielsku by ste mali navštíviť? Tu nájdete zoznam TOP miest v Španielsku, či už na víkendový alebo dlhší výlet po tejto nádhernej krajine. Každé… Prečítať celé

Španielsko je rozmanitá, farebná a vzrušujúca destinácia. Jeho bohatá história, živá kultúra a svetová kuchyňa z neho robia ideálnu krajinu pre vašu ďalšiu európsku dovolenku.

Zaujíma vás, aké najlepšie mestá v Španielsku by ste mali navštíviť? Tu nájdete zoznam TOP miest v Španielsku, či už na víkendový alebo dlhší výlet po tejto nádhernej krajine.

Každé z týchto španielskych miest ponúka každému cestovateľovi niečo jedinečné. Či už teda navštevujete Španielsko, aby ste sa ponorili do kultúry, španielskych tradícií, gastronomických pôžitkov alebo úžasných pláží, tento zonam je pre vás!

1) San Sebastian
2) Valencia
3) Granada
4) Madrid
5) Sevilla
6) Girona
7) Barcelona
8) Tossa de Mar
9) Salamanca

 

San Sebastian. Zdroj: spain.info

1) San Sebastian

Pláže, najlepšia Sangria, akú ste kedy ochutnali, a nekonečné bary – to je len zhrnutie toho, prečo ľudia milujú San Sebastian.

Francúzska hranica je vzdialená len 20 km, pričom neďaleké Biarritz a Bayonne sú po San Sebastiane najlepšie hodnotenými destináciami.

San Sebastian má najviac hviezd Michelin na meter štvorcový ako ktorékoľvek iné mesto na svete (hneď po Kjóte v Japonsku).

To je dostatočný dôvod byť tým najlepším mestom na návštevu v Španielsku pre milovníkov jedla a gastronómie vôbec.

Okrem toho má San Sebastian krásne budovy a kostoly, a nádhernú širokú pláž.

 

Valencia. Zdroj: lozanoalturtennisacademy.com

2) Valencia

Domov španielskej paelly, s nekonečnými slnečnými dňami, trendovými kaviarňami a reštauráciami, a fascinujúcou architektúrou rozhodne musí byť na tomto zozname najlepších miest na návštevu v Španielsku.

Valencia je tretie najväčšie mesto v Španielsku (po Madride a Barcelone), a má viac ako 2000-ročnú históriu. Architektúra je  zachovaná výborne, a je radosť prechádzať sa mestom a nasávať atmosféru a kultúru.

Čo rozhodne musíte vidieť je Ciudad de las Artes y las Ciencias! Tento futuristický komplex nájdete na prvom mieste v akomkoľvek zozname a je to úplne opodstatnené. Ultramoderné budovy ako z iného sveta obkolesujú bazény, ktoré dodávajú celému komplexu ešte vzdušnejší charakter. Za tento architektonický skvost vďačíme Santiagovi Calatravovi a Félixovi Candelovi.

 

Granada. Zdroj: thenomadvisor.com

3) Granada

Toto pôsobivé mesto sa môže pochváliť úchvatným výhľadom na pohorie Sierra Nevada, no lákadlom pre mnohých návštevníkov je vidieť oslnivú krásu jeho pevnosti na kopci, Alhambra.

Granada je plná islamskej architektúry, klasických tapas barov v starom štýle a množstva zaujímavých miest a budov s rôznymi prienikmi kultúr.

Ak sa budete túlať po štvrtiach tohto mesta, začnete chápať, čo robí Granadu tak jedinečnou. Sú to živé bary, zastrčené miesta na tancovanie flamenca, malé útulné reštaurácie a nezabudnuteľné výhľady, ktoré zanechajú tie najkrajšie spomienky na to, čo ste tu zažili.

 

Madrid. Zdroj: g-switch.org

4) Madrid

Zdá sa, že toto je hlavné mesto, ktoré má všetko. Návšteva Španielska by sa zdala neúplná bez zastávky v Madride aspoň na pár nocí. Úprimne povedané, toto je jedno z najkrajších miest v Španielsku, ak nie na svete.

Jedinečné umenie, múzeá, ohromujúca architektúra, fantastické trhy s potravinami, rušný nočný život a báječné reštaurácie a bary robia z Madridu jedno z najlepších španielskych miest na návštevu pre každý typ cestovateľa.

Sevilla. Zdroj: citypassguide.weebly.com

5) Sevilla

Prečo je Sevilla zaradená medzi najlepšie mestá na návštevu v Španielsku? V tomto meste je niečo skutočne zvláštne.

Sevilla leží v samom srdci juhošpanielskej kultúry ako hlavné mesto andalúzskeho regiónu.

Jeho krása vás pomaly vtiahne do pamäti medzníkov v historickom centre, lahodnými tapas, intímnym tancom flamenca a temperamentnými miestnymi obyvateľmi, ktorí toto mesto nazývajú domovom.

Nenechajte si ujsť návštevu námestia Plaza de España, pôsobivého kultúrneho a kreatívneho miesta, plného rôznych možností a zážitkov.

Vydajte sa na gastronomickú cestu do mnohých tapas barov v Seville, alebo si sadnite a vychutnajte si jedlo andalúzskej kuchyne v jednej z mnohých krásnych reštaurácií.

 

Girona. Zdroj: whereandwhen.net

6) Girona

Stredoveké hradby a úzke uličky z Girony robia jedno z najlepších miest na návštevu v Španielsku, ktoré sa nachádza v Katalánsku,  medzi Costa Brava a Barcelonou.

Významným vrcholom Girony je však návšteva židovskej štvrte. Nachádza sa v srdci mesta a je to jedna z najzachovalejších židovských štvrtí v Európe.

Ak chcete mať najlepší výhľad na Gironu, prejdite sa pozdĺž stredovekých hradieb mesta.

Fanúšikovia Game of Thrones, budú radi, pretože Girona bolo mesto, ktoré používali na natáčanie známych scén. Navštívte ich spolu so všetkými komentármi v malej skupinovej prehliadke Game of Thrones.

 

Barcelona. Zdroj: avianca.com

7) Barcelona

Barcelona je jedno z najlepších miest na návštevu v Španielsku z mnohých dôvodov, ale hlavným dôvodom je to, že má pobrežie.

Takže áno, môžete si užiť to najlepšie z oboch svetov – dynamické mesto so všetkými svetovými jedlami, kultúrou a španielskou atmosférou, PLUS zároveň si užijete oddych a zábavu na pláži!

Barcelona je plná fascinujúceho umenie a kreatívnych sôch. Všimnete si to v celom meste, keď navštívite neuveriteľnú katedrálu Sagrada Familia, budete sa túlať po La Ramblas, alebo sa stratíte v spletí nádherných romantických uličiek.

Pripravte sa na vzrušujúce španielske mesto, ktoré zaručene poteší každý typ cestovateľa.

 

Tossa de Mar. Zdroj: nattivus.com

8) Tossa de Mar

Najlepšie mesto na návštevu v Španielsku pre nádherné pláže a lenivé dni pri mori je Tossa de Mar.

Nachádza sa na najjužnejšej časti pobrežia Costa Brava a mnoho ľudí o tomto španielskom meste ani nepočulo.

Je to tiež jednoduchý jednodňový výlet z Barcelony, takže ak cestujete počas hlavnej sezóny, je najlepšie si rezervovať miesto na pobyt vopred.

Toto je obľúbené dovolenkové miesto v Španielsku kvôli krásnym plážam, ale v Tossa de Mar je veľa ďalších vecí, ktoré vás zlákajú k návšteve.

Prečo sa neprechádzať po hradbách kamenných múrov a stredovekých vežiach, ktoré obklopujú Staré Mesto? Potom sa vydajte na šnorchlovanie alebo potápanie v krištáľovo čistej vode (podmorský život je bohatý) alebo navštívte jednu zo skrytých zátok a zálivov, o ktorých je známe, že Tossa de Mar má.

Ak chcete uniknúť z veľkých miest, Tossa de Mar môže byť tou španielskou plážou, po ktorej ste túžili.

 

Salamanca. Zdroj: iberian-escapes.com

9) Salamanca

Salamanca je jedným z najkrajších miest v Španielsku. Je to univerzitné mesto nabité energiou mládeže, ktorá medzi štúdiom navštevuje moderné bary, reštaurácie a kaviarne.

Vrcholom je katedrála a fascinujúca je aj prepracovaná pieskovcová architektúra, ktorú nájdete v okolí mesta. Salamanca je skvelé mesto na večerné vychádzky a vychutnávanie si originálnej španielskej kuchyne, alebo lahodného španielskeho vína.

Salamanca je vzdialená 2 hodiny jazdy vlakom z Madridu s pravidelnými vlakmi.

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.