Technológie

TAG Heuer práve predstavil nové smarthodinky Connected Calibre E4

TAG Heuer dnes predstavil novú generáciu svojich smart hodiniek. Ponúkne dve veľkosti a výrazne prémiový charakter

 

Švajčiarska hodinárska spoločnosť TAG Heuer dnes predstavila svoju očakávanú novinku v portfóliu, inteligentné hodinky Connected Calibre E4. Fanúšikov značky určite poteší, že sa výrobca vrátil aj k menšiemu puzdru s priemerom 42 mm a nezanevrel na technologické inovácie. Byť prémiový brand totiž dnes nestačí, pretože na trhu s nositeľnou elektronikou je silný konkurenčný tlak.

TAG Heuer Connected Calibre E4 ponúkne dve hlavné prevedenia: 42 a 45 mm priemer. Ten menší zaujme elegantným čistým dizajnom s okrúhlym displejom bez výrezov, zatiaľ čo väčší 45 mm model ponúkne tradičnú obrúč a celkovo robustnejšie vyhotovenie.

TAG Heuer Connected Calibre E4: vľavo 42 mm, vpravo 45 mm verzia

Displej využíva obrazovú technológiu OLED, je dotykový a krytý odolným zafírom.

Batéria v oboch modeloch vydrží celý deň aj aktívnej prevádzky. Rýchle nabíjanie je potom zabezpečené pomocou elegantného magnetického nabíjacieho stojana, ktorý má mať majiteľ ideálne na nočnom stolíku vedľa nabíjačky smartfónu. Batéria vo väčšom modeli je však o niečo výkonnejšia, čo sa prejavuje v dlhšom čase monitoringu športových aktivít.

Nová generácia hodiniek prináša podporu viacerých športov a s veľmi podrobnými a presnými štatistikami.

Z technického hľadiska sú obidve novinky poháňané procesorom Qualcomm’s Snapdragon 4100 Plus, pracujú s otvoreným operačným systémom Wear OS 2. Podpora tretej generácie tohto systému už bola ohlásená ako budúci bezplatný update.

Výrobca značne zapracoval na softvéri svojich hodiniek, v porovnaní s predchodcom majú byť podstatne vybavenejšie s podporou viacerých športových aktivít. S technológiou Bluetooth 5.0 má byť synchronizácia so smartfónmi násobne rýchlejšia ako doteraz a v ponuke bude pestrá paleta unikátnych digitálnych ciferníkov, medzi tými modernými nájdete aj klasiku.

Rozmanité dizajny ciferníkov ponúkajú všetko od klasiky po výrazne moderné vzhľady.

Ceny

Ceny budú s ohľadom na ceny zvyšku modelového portfólia rozhodne primerané a je na mieste domnievať sa, že práve Connected Calibre E4 sa pre nových zákazníkov stane vstupenkou do sofistikovaného sveta tejto legendárnej švajčiarskej firmy.

Cena za 42 mm model bola stanovená na 1 700 eur za verziu s gumeným remeňom, 1 800 eur s kožou a 1 900 eur s oceľou,

45 mm model má stanovenú cenu 1 940 eur za kombináciu oceľ-guma, 2 145 eur za plne oceľové vyhotovenie a 2 400 eur za titánové puzdro s gumeným remeňom.

 

TAG Heuer Connected Calibre E4: Fotogaléria

Pokračujte na ďalší príspevok »