TAG Heuer oslávil 50 rokov modelu Carrera

   TAG Heuer Carrera od slávneho hodinára Jacka Heuera je šitá na mieru automobilovým pretekárom, ktorí ju po celých 50 rokov milovali. Od svojho zrodenia v roku 1963 zažila množstvo úspešných premien, ale jej srdce stále zostáva verné motoristickému športu.      Majitelia švajčiarskej hodinárskej značky Heuer boli od nepamäti oddaní nielen hodinárstvu, ale aj športu. V roku 1963 Jack Heuer… Prečítať celé
Vydané 19. augusta 2014 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

   TAG Heuer Carrera od slávneho hodinára Jacka Heuera je šitá na mieru automobilovým pretekárom, ktorí ju po celých 50 rokov milovali. Od svojho zrodenia v roku 1963 zažila množstvo úspešných premien, ale jej srdce stále zostáva verné motoristickému športu.

 

   Majitelia švajčiarskej hodinárskej značky Heuer boli od nepamäti oddaní nielen hodinárstvu, ale aj športu. V roku 1963 Jack Heuer navrhol hodinky vyhovujúce špecifickým potrebám automobilových pretekárov s veľkým prehľadným číselníkom a puzdrom odolávajúcim náročným podmienkam automobilových pretekov. Jeho inšpiráciou bol „Carrera Panamericana Mexico Road Race“, najnáročnejší vytrvalostný závod sveta.

   tagheuer2

Prvú černo-bielu Carreru volanú aj „Panda“ si okamžite obľúbili špičkoví pretekári Európy aj Ameriky, dnes patrí k najcennejším zberateľským kusom. Medzi slávnych majiteľov Carrery patrili napríklad šampióni F1 Jackie Ickx a Clay Regazzoni. V čase, keď bol Heuer oficiálnym sponzorom a časomierou Ferrari, mali členovia tejto stajne Carrery z masívneho zlata so svojím menom a krvnou skupinou vygravírovanou na zadnom kryte.

   Od tej doby prešla Carrera radou premien. Model Carrera Calibre 1887 získal prestížne ocenenie La Petite Aiguille a tým vzdal poctu oscilačnému pastorku – vynálezu firmy Heuer z roku 1887. Ten je dnes jeden zo základných a najpevnejších pilierov moderného hodinárstva. V roku 2012 bol predstavený TAG Heuer Carrera Mikrogirder. Jeho presnosť je 5/10 tisícin sekundy, pracuje na ultravysokej frekvencii 7,2 milióna taktov za hodinu a jeho sekundová ručička obehne číselník 20× za sekundu.

Pokračujte na ďalší príspevok »