Čítanie na 2 min.

TAG Heuer oslávil 50 rokov modelu Carrera


Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

   TAG Heuer Carrera od slávneho hodinára Jacka Heuera je šitá na mieru automobilovým pretekárom, ktorí ju po celých 50 rokov milovali. Od svojho zrodenia v roku 1963 zažila množstvo úspešných premien, ale jej srdce stále zostáva verné motoristickému športu.

 

   Majitelia švajčiarskej hodinárskej značky Heuer boli od nepamäti oddaní nielen hodinárstvu, ale aj športu. V roku 1963 Jack Heuer navrhol hodinky vyhovujúce špecifickým potrebám automobilových pretekárov s veľkým prehľadným číselníkom a puzdrom odolávajúcim náročným podmienkam automobilových pretekov. Jeho inšpiráciou bol „Carrera Panamericana Mexico Road Race“, najnáročnejší vytrvalostný závod sveta.

   tagheuer2

Prvú černo-bielu Carreru volanú aj „Panda“ si okamžite obľúbili špičkoví pretekári Európy aj Ameriky, dnes patrí k najcennejším zberateľským kusom. Medzi slávnych majiteľov Carrery patrili napríklad šampióni F1 Jackie Ickx a Clay Regazzoni. V čase, keď bol Heuer oficiálnym sponzorom a časomierou Ferrari, mali členovia tejto stajne Carrery z masívneho zlata so svojím menom a krvnou skupinou vygravírovanou na zadnom kryte.

   Od tej doby prešla Carrera radou premien. Model Carrera Calibre 1887 získal prestížne ocenenie La Petite Aiguille a tým vzdal poctu oscilačnému pastorku – vynálezu firmy Heuer z roku 1887. Ten je dnes jeden zo základných a najpevnejších pilierov moderného hodinárstva. V roku 2012 bol predstavený TAG Heuer Carrera Mikrogirder. Jeho presnosť je 5/10 tisícin sekundy, pracuje na ultravysokej frekvencii 7,2 milióna taktov za hodinu a jeho sekundová ručička obehne číselník 20× za sekundu.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0