Sú skutočné? Voldemort slovanského folklóru a ďalšie hrôzostrašné legendy z Európy.

#10, Wolpertinger, Nemecko Legenda hovorí, že v alpských lesoch Bavorska sa potuluje tajomný tvor. Toto zviera nie je nijako zvlášť veľké ani zlomyseľné, no napriek tomu môže byť pre niektorých ľudí dosť desivé, pretože vyzerá priam neskutočne. Neexistuje jediná definícia Wolpertingera, okrem toho, že ide o zlúčenie rôznych častí tela rôznych zvierat. Napríklad hlava králika, telo… Prečítať celé
Vydané 27. októbra 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

#10, Wolpertinger, Nemecko

Legenda hovorí, že v alpských lesoch Bavorska sa potuluje tajomný tvor.

Neexistuje jediná definícia Wolpertingera, okrem toho, že ide o zlúčenie rôznych častí tela rôznych zvierat. Napríklad hlava králika, telo veveričky, nohy bažanta s parohami a krídlami.

Avšak asi najviac znepokojujúcim aspektom Wolpertingera je, že niektorí ľudia skutočne lovili rôzne lesné tvory, aby si vytvorili svojich vlastných vypchatých Wolpertingerov.

#9, Tatzelwurm, Rakúsko

Tatzelwurm je červ alebo had o veľkosti človeka, s mačacou tvárou a plazivým telom, ktorý žije pod zemou vo východných Alpách (vo Švajčiarsku, Lichtenštajnsku, Taliansku, Bavorsku a Rakúsku).

V príbehoch sa neuvádza, že je násilný voči ľuďom, ak ho však vyrušíte, alebo narušite jeho priestor, veľmi rýchlo sa vie situácia vyhrotiť.

Je to v podstate Wolpertinger, ktorý je dostatočne veľký na to, aby sa bránil, ak by ste predstavovali hrozbu.

Bazilišok. Zdroj: sk.pinterest.com

#8, Bazilišok, južná Európa

Moderné hororové filmy nás skutočne rozmaznali veľkolepými predstavami o baziliškovi.

Keď toto stvorenie prvýkrát opísal Plínius Starší v 1. storočí nášho letopočtu, nebolo to nič iné ako veľmi jedovatý had, dlhý maximálne 30 centimetrov.

Postupom času sa bazilišek stal väčším a v mnohých príbehoch smrteľnejším. Napríklad jeho žeravý jed nahradil smrtiaci pohľad.

#7, Black Shuck, Anglicko

Toto stvorenie je obrovský čierny pes s diabolskými červenými alebo zelenými očami, ktorý sa túla po krajine východného Anglicka.

Ak by ste niekedy mali tú smolu, že sa s ním stretnete, čoskoro zomriete alebo prinajmenšom vážne ochoriete.

Pohľad tvorovi priamo do očí znamená istú smrť.

Niektorí hovoria, že legenda o Black Shuckovi mohla byť inšpiráciou pre podobné stvorenie vo filme Sira Arthura Conana Doyla – The Hound of the Baskervilles. Predtým, ako sa však s brokovnicou vydáte na východoanglický vidiek, majte na pamäti, že v regióne existuje aj množstvo príbehov o veľkých čiernych psoch, ktoré skutočne pomáhajú cestujúcim dostať sa bezpečne späť domov.

Koschei. Zdroj: villains.fandom.com

#6, Koschei nesmrteľný, Ukrajina a Rusko

Toto stvorenie je do značnej miery Voldemortom slovanského folklóru.

Koschei the Deathless, alebo Koschei the Immortal/Nesmrteľný, je fiškus, ktorý má podobu muža, s magickými schopnosťami, ktorý je tak extrémne chudý, že je pod jeho kožou vidieť jeho kostru.

Nie je preto žiadnym prekvapením, že jeho meno je odvodené od slovanského slova pre kosť, čo naznačuje jeho kostrový vzhľad.

Rovnako ako Voldemorta ho nemôžete zabiť, pokiaľ nezničíte ihlu, ktorá drží jeho dušu, ktorá je ukrytá v inom predmete, ktorý je zase ukrytý v inom atď.

Toto, v pravom slovanskom zmysle, možno opísať len ako horcruxy Matriošky.

#5, White Wights, Holandsko

Beda tomu, kto v noci blúdi vresoviskami severného a východného Holandska.

Držte sa ďalej od pohrebných hôr, keď sa z nich zostupuje hmla, pretože sú to v skutočnosti White Wights (v holandčine Witte Wieven), duchovia zosnulej ženy, ktorí sa v noci túlajú krajinou.

V niektorých príbehoch sú to veštci, ktorí poslúžia každému, kto ich vyhľadá.

V iných už nikoho, kto sa odvážil do hmly, nikdy nevideli.

#4, Nuckelavee, Škótsko

Podľa legendy je Nuckelavee metlou ľudstva Orknejských ostrovov.

Je to diabolský muž, ktorý je podobne ako stvorenie vo Frankensteinovi prišitý na hnijúcu mŕtvolu koňa a vynára sa z mora, aby terorizoval a vyhladil ľudí na Orknejských ostrovoch.

Dych tohto tvora bol údajne taký zlý, že mohol usušiť celú úrodu, a nechať ochorieť dobytok.

Strigoi. Zdroj: ancient-origins.net

#3, Strigoi, Rumunsko

Strigojov možno najlepšie opísať ako upírov, podobných s bytosťami ako Dracula alebo Carmilla.

Sú na križovatke toho, že sú upíri, duchovia a čarodejníci, kvôli ich rôznorodej povahe.

Strigoi možno rozdeliť zhruba do dvoch kategórií: „strigoi viu“ alebo žijúci strigoi, a „strigoi mort“, mŕtvy strigoi.

Živí strigojovia sú čarodejníci, ktorí podľa legendy sužujú krajinu zosnulými a smrťou.

Strigoji smrti sú však viac ako upíri. Sú to mŕtvoly, ktoré po smrti opäť vstanú z hrobu pri hľadaní svojich obetí.

#2, Baubas, Litva

Toto stvorenie je ako strašiak na steroidoch: je to temný démon s prenikavými červenými očami, dlhými tenkými rukami a vráskavými prstami, ktorý príde a unesie deti, ktoré sa správajú zle.

Avšak to, čo robí Baubasa skutočne strašným, je to, že tento povestný nepriateľ je už vo vnútri domu, pretože Baubas sa rád schováva pod kobercami alebo v tmavých štrbinách vášho domu.

#1, Külmking, Estónsko

Najstrašidelnejšie stvorenie na tomto zozname musí byť Külmking.

Táto bytosť z estónskej mytológie je niečo ako zlý ochranca lesa, ktorý žerie deti zaživa, keď otravujú lesných duchov. Je to nepokojný duch bezbožného mŕtveho.

Z tohto dôvodu riskujete, že vás budú obťažovať všade vo voľnej prírode, pretože Külmking nemá pevné strašidelné miesto. Aby toho nebolo málo, niektoré príbehy hovoria, že ak Külmking prejde telom niekoho, táto osoba sa stane zlom. Tak potenciálne vytvorí légiu sériových vrahov.