Sony Xperia Z Ultra

„Sony Xperia Z Ultra je viac, než len výkonný prémiový smartfón. Je to pracovný nástroj s nevídaným potenciálom.“ Produktová ofenzíva japonského Sony pre rok 2013 nabrala nevídanej hodnoty. Zatiaľ čo v minulosti preferovala výrobu a predaj zariadení strednej triedy, tento rok sa jej produkty zaraďujú do kategórie high end. Jedným z nich je aj smartfón Xperia Z Ultra.    Sony… Prečítať celé
Vydané 13. augusta 2014 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Freelancer, novinár na voľnej nohe a špecialista na WordPress | Bratislava, Slovensko

Pre UnitedLife.sk pracujem ako autor a editor. V médiách pracujem od roku 2007 ako recenzent elektroniky, od 2010 aj ako motoristický novinár. Podstatnou súčasťou mojej práce je od roku 2014 aktívna dobrovoľnícka práca s telesne, duševne a mentálne hendikepovanými v DSSPKM a Tu sme doma, o.z.

„Sony Xperia Z Ultra je viac, než len výkonný prémiový smartfón. Je to pracovný nástroj s nevídaným potenciálom.“ Produktová ofenzíva japonského Sony pre rok 2013 nabrala nevídanej hodnoty. Zatiaľ čo v minulosti preferovala výrobu a predaj zariadení strednej triedy, tento rok sa jej produkty zaraďujú do kategórie high end. Jedným z nich je aj smartfón Xperia Z Ultra.

   Sony Xperia Z Ultra je určená predovšetkým do rúk priaznivcov moderných technológií a firemným zákazníkom, ktorí majú potrebu mať neustále pri sebe zariadenie schopné splniť ich náročné požiadavky. Práve preto je Xperia Z Ultra mimoriadne tenká a kompaktná, vybavená je 6,4-palcovým Full HD displejom, výkonom hodným notebooku a rozsiahlou zbierkou komunikačných technológií.

  Dizajnový trend Omnibalance Sony veľmi úspešne reprezentuje zariadeniami Xperia Z a Xperia Tablet Z, najnovšia Xperia Z Ultra je ich ideálnym doplnkom. Nie je totiž ani smartfónom a ani tabletom, s uhlopriečkou displeja 6,4 palcov sa zaraďuje niekde medzi nich. S takýmto rozmerom obrazu nie je problémom ani prezentácia ponuky klientovi v kaviarni.

   Sony Xperia Z Ultra pracuje s mimoriadne výkonným jadrom. Reprezentovaný je 4-jadrovým procesorom s frekvenciou 2,2 GHz (teda viac ako populárny Samsung Galaxy S4), grafickým procesorom Adreno 330, operačnou pamäťou RAM vo veľkosti 2 GB a operačným systémom Google Android Jelly Bean vo verzii 4.2. Táto kombinácia, ktorú ešte vhodne dopĺňa prostredie Timescape priamo od Sony, sa stará o spoľahlivý chod systému a teda aj o pozitívnu používateľskú skúsenosť. Na jej zveľaďovaní sa podieľa aj ďalšia jedinečná vlastnosť zariadenia – je celkom vodotesné. Ak ho necháte na terase svojho domu počas búrky a spomeniete si na neho až po pol hodine, zariadenie bude v poriadku.

Pokračujte na ďalší príspevok »