Rivali: Film o legendách Formule 1

ie vždy bola Formula 1 atraktívnym športom pre masy. Významnú úlohu v jej popularizácii má na svedomí dvojica Niki Lauda a James Hunt, ktorých rivalita sa stala zaujímavou aj pre médiá. Práve o nich je nový film “Rush”, v slovenskom preklade “Rivali”.    O 70. rokoch minulého storočia sa hovorí ako o zlatej ére Formule 1. Práve do tohto obdobia zasadil režisér… Prečítať celé
Vydané 13. augusta 2014 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

O 70. rokoch minulého storočia sa hovorí ako o zlatej ére Formule 1. Práve do tohto obdobia zasadil režisér Ron Howard svoj nový film Rivali. Diváci v ňom majú majú možnosť nazrieť nielen do zákulisia najprestížnejších automobilových pretekov sveta, ale aj do súbojov dvoch brilantných pilotov Nikiho Laudu a Jamesa Hunta. Tí boli rivalmi nielen v profesnom, ale aj súkromnom živote.

Niki Lauda (v podaní herca Daniela Brühla) sa spamätáva z takmer smrteľnej nehody a vracia sa späť do hry, aby si to s britským playboyom rozdal v honbe za titulom svetového šampióna. Aj napriek tomu, že si z tejto nehody odniesol celoživotné dôsledky na zdraví, svoj boj o najlepšieho pilota monopostu neopustil. Už o 48 dní sa zúčastnil pretekov, aby obhájil svoj titul. Mnoho ľudí tento jeho krok považuje za najodvážnejší v dejinách športu.

James Hunt, ktorého vo filme stvárnil Chris Hemsworth známy ako predstaviteľ filmového Thora, bol v čase svojho pôsobenia fenoménom. Na konte mal množstvo havárií a kolízií, avšak keď sa konečne naučil udržať vozidlo na trati, zaznamenal veľké úspechy. Akonáhle vo veľkolepej sezóne 1976 získal vo Formule 1 v súboji s Niki Laudom titul majstra sveta, britské televízne stanice dokonca usúdili, že by stálo za to vysielať závody aj v televízii.

Tvorcovia filmu neostali realite nič dlžní. Do filmu zakomponovali aj sponzorov, ktorí v 70. rokoch skutočne podporovali jazdcov Formule 1, medzi inými aj TAG Heuer. Zaujímavosťou je, že TAG Heuer v Slovenskej republike realizuje svoje marketingové aktivity cez oficiálneho distribútora, ktorý je klientom mediálnej agentúry Multibrand, členskej firmy skupiny United Group.