Technológie | Video

Smart tvárová maska sveti, má mikrofón a nabíja sa ako slúchadlá #CES2021

Aj výrobcovia spotrebnej elektroniky sa môžu aktívne zapojiť do boja s vírusmi.

Nabíja sa podobne ako bezdrôtové slúchadlá, vie svietiť, využíva aktívnu ventiláciu, automaticky sa sterilizuje UV svetlom a obsahuje respirátor typu N95.

Zaujímavosťou je tiež využitie vstavaného mikrofónu a reproduktora, ktorý zosilňuje hlas svojho používateľa – nemala by sa tak opakovať situácia, keď človeka nie je kvôli tvárovej maske dobre počuť.

Tvárová maska je síce opakovateľne nositeľná, ale umožňuje výmenu filtrov aj samotných ventilátorov.

Tvárová maska má moderný vzhľad a vďaka pomerne početnej skupine nadšencov herných produktov by práve toto mohol byť lukratívny priestor na podnikanie.

V súčasnosti však napriek tomu Razer nemá ambície tieto vyspelé tvárové masky predávať – predovšetkým chcel poukázať na to, že sa ich vyrobiť dá. Prečo sa do ich výroby nepúšťa, zostáva otvorenou otázkou.

Odpoveď možno spočíva aj v tom, že kým by sa spustil komerčný predaj tohto produktu, ľudia by už neboli motivovaní ďalej ho nakupovať, keďže v priebehu tohto roka by mala byť podstatná časť populácie vo vyspelých krajinách zaočkovaná proti koronavírusu – a to úzke spektrum potencionálnych zákazníkov by bolo tak málo početné, že by sa investície do vývoja, homologizácie a výroby možno ani nevrátili.

Klasické rúška sú bezpečné, ale existuje lepšia alternatíva – s filtrom PM2.5

 

Pokračujte na ďalší príspevok »