Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Razer Project Brooklyn

Čítanie na 2 min.

Herné konzoly sú minulosť, singapursko-americká firma odhalila celkom nový koncept hrania

Informácie o tomto príspevku

Vydané 28. januára 2021
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 4

Technologický veľtrh CES 2021 neprebehol tak, ako sme na to boli zvyknutí počas uplynulých rokov. Pandémia ochorenia Covid-19 spôsobila, že sa veľtrh nekonal fyzicky, ale iba v online prostredí, no to nezabránilo výrobcom spotrebnej elektroniky a automobilov, aby predstavili svoje horúce novinky aj tak.

Jednou z tých pútavejších je Razer Project Brooklyn. Jedná sa o počítačovú hernú konzolu pre takmer úplne pohlcujúci zážitok.

Základom tohto herného setu je herné kreslo, v ktorom je zabudovaná automaticky vysúvateľná obrazovka s čiastočne prehľadným ohybným displejom a vysúvateľné priestory pre ovládače (klávesnicu a myš).

INZERCIA

Obrazovka má uhlopriečku 60 palcov, teda 152 centimetrov, no od hráča je vzdialená približne iba pol metra. Zdá sa to byť ako veľmi malá vzdialenosť, lenže v tomto prípade je reč o zakrivenej obrazovke, ktorá dáva hráčovi možnosť vidieť aj do strán, a teda aj periférne. Spoločne s kvalitným sedením a ergonomickými ovládačmi má tento koncepčný herný set poskytovať takmer úplne pohlcujúci zážitok – ešte vyššou úrovňou by mala byť už len virtuálna realita. Toto riešenie je však evidentne pohodlnejšie.

Zaujímavosťou je tiež systém Hypersense od značky Razer. Jedná sa o sústavu vibračných prvkov, ktoré sú vstavané do kresla. Používateľ-hráč tak na vlastnej koži môže cítiť napríklad povrch vozovky v multiplayer pretekoch alebo nárazy či výbuchy.

Estetickým doplnkom je potom ambientné osvetlenie spodných partií kresla, ktoré sa aktívne prispôsobuje práve zapnutej hre. Túto technológiu výrobca nazval Razer Chroma RGB.

Inzercia

Razer Project Brooklyn od singapursko-americkej značky elektroniky si v súčasnosti nemôžete kúpiť, pretože sa jedná o koncept, ale predpokladáme, v skorej dobe sa tohto riešenia chytia aj iní výrobcovia a možno sa z Brooklynu stane nový zlatý štandard v hernom priemysle.

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 4

Informácie o tomto príspevku

Vydané 28. januára 2021
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Prejsť na stránku inzerenta: AVISMaxirent.sk

Zavrieť reklamu